לדעת להיכנע!

פינת הספר החכם 5

האקסטזה שבכניעה – 12 דרכים מפתיעות שבהן השחרור יכול להעצים את חייכם

ד"ר ג'ודית אורלוף

 

היי חברימות,

ושוב אנחנו נפגשים בפינת הספר החכם!

בפעם שעברה המלצתי על ספרה המעולה "אנרגיה חיובית" שיצא לאור בשנת 2004 והיום אני רוצה להציג בפניכם את ספרה " האקסטזה שבכניעה – 12 דרכים מפתיעות שבהן השחרור יכול להעצים את חייכם"

היא מביאה 12 גישות מפורטות לכניעה (שחרור) בתחומי החיים השונים כמו: כסף, עבודה, בריאות ומערכות יחסים. בנוסף, היא מלמדת בספר זה את אמנות הקריאה האנרגטית של אנשים אחרים וגם כיצד להזדקן באושר ע"י שחרור הפחד.

 

המילה כניעה מעוררת קונוטציות מסוימות אבל הכוונה כאן לשחרור. לא מדובר על תבוסה או הרמת ידיים אלא על האיזון שבידיעה מתי לכוון ולשלוט בדברים ובמערכות יחסים ומתי לשחרר, על היכולת להיות גמישים ולהתכופף כמו ענפי ערבה ברוח בנקודות השיא והשפל של החיים.
השחרור הזה וההסכמה להרפות לפעמים, לא "לדחוף את הנהר", לא להיאחז בחוזקה, לא לפתח קיבעונות, לא לשלוט ולחשוב יתר על המידה, לא להיאבק – הם אלה שלמרבה הפרדוקס מובילים לחיי שפע, עוצמה אישית, אושר, רגיעה וחיוניות.

לטענתה, שאני מאד מסכימה איתה, בלי להבין את מיומנות הכניעה ואת היכולה לקבל את מה שיש אנו עלולים הזיק לקריירה שלנו, למערכות היחסים שלנו עם אחרים, לרוחניות ולבריאות שלנו. בעולם המהיר והמטורף בו אנו חיים – עם כל מכשירי הסלולר וריבוי המסרים, ההודעות והמיילים – הכניעה מסלקת את התשישות והמחסומים, שמקורם במאמצי יתר ובניסיון לשלוט כל הזמן בדברים ובאנשים ועוזרת לנו להשיג את היעדים שלנו במינימום מאמץ ובזרימה טובה שמתאימה לנו ולהוויה שלנו.

אז זה מה שג'ודית כותבת בתחילת הספר….
"האם אתם כמהים לחיים קלים יותר ונטולי מאמץ? האם הייתם רוצים להפסיק לדחוף וללחוץ, לחדול מהניהול הקפדני והמאמצים לאלץ דברים לקרות ופשוט להרפות? מה אם הייתם יכולים להנות ממה שיש לכם במקום להתאוות לעוד ועוד? מה אם הייתם יכולים לעלות על הגל כמצב קבוע? ושהזרמים החזקים יניעו אתכם לעבר האנשים הנכונים ולעבר ההזדמנויות הנכונות? מה אם הייתם יכולים להפסיק לדאוג לכסף?

תנו לי לקחת אתכם אל המקום הקסום שבו זורם הנהר. משהו טוב מגיע! התכוננו לחוויית האקסטזה שבכניעה".
בקיצור חברימות, עוד ספר מעולה מבית מדרשה של ד"ר אורלוף.

לכו על זה!
ממליצה בחום!
שלכם באהבה רבה,
מיכל

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.