לעוף כמו פרפרים …

אז בשבוע שעבר היה לנו מפגש חברות.

קהילה מדהימה של בלוגריות אצלי בבית.

אכלנו, שמחנו, צחקנו, חגגנו ימי הולדת, החלפנו חוויות ודעות וגם… שיחקנו ב"מלכות אינדיאניות".

 


צילומים אביטל אנגל המוכשרת

 

במסגרת המשחק – הכנו שרביטים מלכותיים. צבענו אותם והדבקנו עליהם כוכבים זהובים, כתרים, לוכדי חלומות, נוצות וגם…חיה אחת או שתיים.

 

הבנות לא ידעו שתכננתי את כל המשחק הזה במטרה לחבר אותן בקלות לתדר, של חיות הריפוי האינדיאניות, וכדי להזכיר להן את המלכה אשר שוכנת בתוך כל אחת מהן.

צילומים אביטל אנגל המוכשרת

הזמן היה קצר ועבר מהר אז קינחנו בעוגות משובחות, בברכות לימי ההולדת של מיה ואביטל ובמסר לכולנו מחיה אחת – הפרפר!

 

צילומים אביטל אנגל המוכשרת

סיפרתי לבנות קצת על הפרפר ועל הריפוי שהוא מביא, וגם על כך שקראתי ערב קודם מסר לשנת 2017 שעומדת להיות שנה של "טרנספורמציה"!  – סגולת המפתח של הפרפר שמתארת את תדר אנרגיית הריפוי שהוא נושא בכנפיו.

ניהלנו על כך שיח חביב סביב השולחן ואני לא חשתי כלל באנרגיה החזקה שהיתה נוכחת שם – זו שאני תמיד חווה בעוצמה בכל מפגש שלי עם אנרגיית החיות. אבל… מסתבר שפספסתי משהו.

 

צילומים אביטל אנגל המוכשרת

אחרי כמה שעות נודע לי שיונית המורה האהובה שלנו 🙂 לבלוגיניג יצאה מכאן ושמה את פעמיה ישר ל… לאן? לא תצליחו לנחש… אז אגלה לכם. יונית הלכה, לא פחות ולא יותר, לעשות קעקוע של פרפר יפה כנפיים! על רגל ימין ולחבר אותו לפיה שכבר גרה שם המון שנים …עוד מגיל 22! הייתם מאמינימות?

 

ומה יונית כתבה לי לאחר המפגש?

"היה כייף לראות אותך יא אלופה אחת!!!….המפגש היה לי מאד עוצמתי באנרגיות…והפרפר הוא מדהים ומרגש אותי בטירוף. בדיוק מה שהיתי צריכה".

בהמשך קיבלתי פידבקים גם ממשתתפות נוספות ורק אז הבנתי שבכל זאת היה שם משהו! באותו מפגש…ושהאנרגיה של הפרפר עברה ועשתה ועוד איך את העבודה שלה למרות שאני לא הרגשתי בכך בזמן אמת.

בהמשך יונית כתבה פוסט קצר, ומדהים ביכולת ההתבוננות שלו, על תובנותיה לגבי עצמה בעקבות המפגש עם הפרפר (* תוכלו לקרוא אותו להלן בסוף).

 

 תמונה חינמית מכאן

כל הנתונים הללו חברו יחד לעובדה שפרפר הוא חיית הכוח שלי!

ומה זה אומר חיית כוח? אסביר…

חיית הכוח, במפת חיות הטוטם, מייצגת את ה"אני הפנימי" הכי דומיננטי שלנו אשר מוקרן החוצה ומאפיין אותנו, יותר מכל, עד כדי כך שכולם יכולים לזהות את תכונותיה בנו. לכן היא מכונה גם "צבע גוף". במילים אחרות, זוהי החיה שצובעת אותנו בהכי הרבה צבעים והכי מאפיינת את מי שאנחנו בעיני העולם.

חיית הכוח מקרינה גם על שאר 8 מתוך 9 החיות שבמפה שלנו ולכן, ככל שנהיה מודעים יותר לסגולותיה בתוכנו ונסכים להתחבר אליהן כך נרחיב את טווח היכולות שלנו ונעצים את מהותנו (למי שלא מכיר/ה או זוכר/ת ניתן לקרוא על מבנה מפת הטוטם ועל 9 החיות שמלוות אותנו כל חיינו כאן)

 

דוגמא למבנה מפת חיות טוטם שלי. חיית הכוח היא במיקום 5

 

בקיצור…כל היופי והעושר החוויתי הזה עשה לי חשק להעמיק וללמד, כמו שאני אוהבת, את כל התלמידימות שכל כך צמאימות למידע ולהתפתחות מהירה ועוצמתית ופתוחים ופתוחות למסרים עד כדי כך שהם מיד מפנימים ומיישמות אותם. וזה פשוט נפלא….כי זה בדיוק מה ששווה ונכון לעשות.

אז מזמינה את כולכםן לעוף איתי ועם עם הפרפר, ללמוד ממנו את סגולותיו ולהשכיל מהמסרים שהוא נושא בכנפיו עבורנו לכבוד השנה החדשה ובכלל.

*********************************

מיהו הפרפר האינדיאני?

 תמונה חינמית מכאן

 

הפרפר, לפי המסורת האינדיאנית, הוא הנציג האולטימטיבי של אנרגיית השינוי בחיינו – אמן הטרנספורמציה והמטמורפוזה. מחזור חייו מאופיין בהשתנות ב – 4 שלבים. הוא מתחיל כביצה, בוקע ממנה זחל ההופך בהמשך לגולם, ומהגולם נולד פרפר.

תהליך השתנות זה מסמל את המחזוריות האינסופית של השינויים בחיינו. גם אנחנו, כמו הפרפר, משתנים כל הזמן ונמצאים בכל פעם בשלב אחר במסע של חיינו על רבדיו השונים. לעתים אנחנו נמצאים בשלב הביצה כלומר, בתחילתם של דברים – תהליכים, פרויקטים ומערכות יחסים. זהו שלב ההפריה בו אנו יולדים רעיון, מיזם, תכונה חדשה או כל דבר אחר. הכול כאן עדיין בגדר פוטנציאל שלא התממש.

 

תמונה: אלון פרידמן מכאן

 

בזמנים אחרים, אנו נמצאים בשלב הזחל בו אנו מחליטים להגשים ולממש, הלכה למעשה, את הרעיון שילדנו. זהו שלב העיבוד, העיצוב והפיתוח של הרעיון.

 

תמונה: אלון פרידמן מכאן

 

הזחל אוכל כדי להתחזק וליצור את הבסיס לקיומו. במהלך גדילתו, הוא מכפיל את גודלו פי 10,000- 1,000.  לאחר מכן הוא טווה סביב עצמו קורים ומתגלם. בתוך הגולם הוא מתארגן מחדש מבפנים גם אם מבחוץ הוא נראה חסר חיים ונדמה שלא קורה שם כלום.

כך גם אנחנו, בני האנוש, הופכים לגלמים בזמנים מסוימים! גם אנחנו זקוקים לעתים לסגת, לאחר שבנינו את האנרגיה והנחנו את היסודות ל"דבר" חדש… להיכנס עמוק פנימה,לדגור על הדברים, לבחון אותם בשקט ולראותם באור חדש. ישנם גם רגעים בתהליך היצירה בהם לאחר שהנחנו את היסודות ועשינו את כל פעולות הנדרשות אנחנו נדרשים להרפות קצת כדי להניח לדברים להתפתח ולצמוח באופן טבעי.

 

תמונה מכאן

הגולם הוא תופעה מופלאה מאין כמותה! בדרך שאינה ברורה לחלוטין למדע מתרחש בתוכו שינוי מדהים. רקמות גופו ואבריו של הזחל מתפרקים ובמקומם מתפתחים אברי פרפר. כנפיים צומחות, מערכות העיכול, העצבים והשרירים משתנות, התאים מתארגנים מחדש.

תקופת הגולם נעה בין מספר ימים למספר חודשים ואף שנים (שימו לב!) תלוי במין הפרפר ובטמפרטורת הסביבה.

הגולם מייצג פוטנציאל. הכל גלום בו! – הסביבה אינה יכולה לראות כיצד הוא משתנה ומה משתנה בו אבל היא כן רואה איך ביום מושלם ואביבי אחד בוקעת מתוכו הוויה חדשה לגמרי! פרפר מרהיב, צבעוני ויפה כנפיים.

 

 

שלב הפרפר, בתהליך השינוי, מסמל זמנים בהם אנו בשלים ללדת ולממש את הרעיון שפיתחנו, יוצאים החוצה עם יצירתנו הסופית ומשתפים את העולם בחדוות היצירה שלנו ובגוונינו המרהיבים. כנפי הפרפר מסמלות את היצירה הבוגרת ואת התעופה אשר הופכת עבורו לדרך חיים ומייצגת את החופש שלנו להמשיך לבחון ולבחור כל הזמן נתיבי תעופה חדשים.

אורך חייו של הפרפר הוא תלוי מין ואקלים ונע בין מספר ימים לכמה חודשים. הוא יוצא מהגולם רק באביב כשמתחמם. עובדה זו משקפת את היכולת שלנו להפנות את המבט פנימה ולהחליט על הזמן המתאים להתחדש ולהשתדרג ברמה התודעתית ואז לצאת וליצור ברמה גבוהה יותר.

 

*********************************

מהו מסר הפרפר?

בתהליך המטמורפוזה, על כל שלביו, נמצא המפתח ליצירה ולהגשמה של כל דבר בחיים! מסיבה זו, מסמל הפרפר, בראש ובראשונה, מחזור של שינוי שאינו מסתיים לעולם! הוא בא להזכיר לנו שכל הדברים, ללא יוצא מהכלל, אינם נשארים אף פעם באותו הסטטוס ושהשינוי הוא הדבר היחיד הקבוע בחיינו!

"הדברים משתנים אם נרצה או לא נרצה" אומר לנו הפרפר. "החיים זזים קדימה ומאתגרים אותנו כל הזמן בהתפתחות ובלמידה חדשה. ולכן, אני מציע לכולכםן להתבונן בי וללמוד ממני להסכים להשתנות! ואף יותר מכך, לשאוף לשינוי! כי זו הדרך היחידה עבור כולנו להתאים את עצמינו להשתנות המהירה והאינטנסיבית של החיים.

ומה זה אומר בפועל? אתם בטח רוצים לדעת. זה אומר להשיל את הישן והלא נחוץ ולהשאירו מאחור, להיפטר מדפוסים ומבנים מקובעים שעבר זמנם ופשוט להתחדש!"

 

תמונה חינמית מכאן

סגולת הפרפר מזמינה אותנו להיות במודעות! להתבונן ולבחון באיזה מקום אנו נמצאים במחזור ההשתנות האישית שלנו? האם אנו בשלב הביצה? הזחל? הגולם? או הפרפר?

 

תמונה מכאן

התבוננות זו היא מאד חשובה משום שכאשר אנחנו מזהים את השלב בו אנו נמצאים על מפת השינוי שלנו קל לנו יותר להבין מהו הצעד הבא בו עלינו לנקוט כדי להתקדם ולהמשיך ולהתפתח. לפיכך, "מודעות הפרפר" יכולה לעזור לנו להבהיר את המחשבות והכוונות שלנו, לסייע לנו בהתארגנות הפנימית ולמקד אותנו במציאת השלב הבא בחיינו על היבטיהם השונים.

"השתנות מתמדת אינה דבר קל!" מוסיף הפרפר ואומר…."אני יודע מניסיון שלפעמים אין לנו חשק לצאת מהגולם ולהתחיל "לעבוד"! זה טבעי…אבל הכמיהה לחיים ולהתפתחות היא יותר טבעית ולכן זו צריכה להיות המחויבות שלכםן לעצמכםן אם אתם רוצים לחיות חיים בריאים, שמחים, חיוניים ומממומשים. צמיחה, תנועה התקדמות! טרנספורמציה! – איכויות אלה הן מהות החיים"

 

תמונה חינמית מכאן

ועוד… מבהיר הפרפר: " זה חשוב עבור כולכםן להתפתח ולהתחדש! מכיוון שאחרת פשוט תישארו תמיד גלמים! ובמקרה היותר גרוע זחלים זה ממש לא מומלץ! ואף מבאס! להיות זחל או גולם כרוני! שלא מתפתח, שנשאר כל חייו הקצרים באזור הנוחות של ההרגלים והדפוסים הישנים, שאין לו אומץ להעז ולהגיח החוצה לעולם במלוא צבעיו ומהותו . ותאמינו לי אני מדבר מניסיון רב שנים. כשלא זזים קדימה, כשנותרים סגורים, כשמדכאים את כמיהות ותשוקות הלב (בגלל ש"אסור", "צריך", "לא מתאים עכשיו" או "מה אחרים יגידו?"), נוצר מצב של קיפאון! של התייבשות אנרגטית והמשמעות היא – אין חיים! אני יודע שרבים מביניכם מאומנים היטב בלדכא את החלקים הנפלאים שבכם שהכי משתוקקים  לעוף לאור ולחופש כמוני וכמו חבריי הפרפרים. אז תפסיקו עכשיו ומיד.

ובהקשר הזה, נזכרתי (אני הפרפר :-)) עכשיו בשיחה שניהלה עליסה (בארץ הפלאות) עם הזחל. מכירים?

"…זה בוודאי מבלבל מאד לשנות צורה כל פעם." אמרה אליס.
"לא נכון" אמר הזחל.
"אולי עוד לא הרגשת את זה" אמרה אליס "אבל כשתהפוך לגולם – ואתה יודע שזה יקרה יום אחד – ואחר כך לפרפר נראה לי שתרגיש קצת מוזר, אתה לא חושב?"
"בכלל לא" אמר הזחל.
"אז אולי אתה מרגיש אחרת" אמרה אליס "אבל אני יודעת שלי היתה הרגשה מאד משונה"
"לך" ענה הזחל בבוז…."מי את בכלל?"

 

תמונה מכאן

לעומת זאת, כשאתם בוחרים בשינוי ובצמיחה מתמידים אז אתם בוחרים למעשה בחופש! בקלילות! בשמחה! בצבע! בתנועה! באיחוד כוחות מודעים ובהתארגנות פנימית כדי לפרוץ החוצה. אתם בוחרים בנתיבי תעופה עדכניים שהינם מדויקים וטובים יותר עבורכם! אתם בוחרים במעבר מהמחשבות המוגבלות של הראש לתחושות העצומות של הלב.

כן! מדובר כאן בבחירה מודעת! אמיצה! בכל פעם מחדש – בחירה לחיים! בחירה בחיים! – החלטה לצאת מהמקום הצר, הידוע, המגונן לכאורה ולעוף לעולם חדש. לפרוס את כנפיים ולנסוק למרחבים הפתוחים לעבר כל הפוטנציאלים האפשריים. להמריא לכל הכיוונים – למעלה, למטה, לצדדים ולעומקים – ולשתות צוף ממגוון של פרחים. לבחור בחופשיות את נתיבי חייכם."

 

*********************************

אז…מה ממליץ לנו הפרפר בזמן הזה?

הפרפר מופיע בזמן הזה, של תחילת 2017 שהיא שנה של טרנספורמציה, כדי להמליץ לנו בחום להסכים לפרוץ החוצה מגבולות הגולם על מנת לחוות את ההתנסות המלאה של החיים על כל גווניהם. הוא מפציר בנו להיות מודעים לטבע העצום של כל הפוטנציאלים העתידיים שלנו ולהרשות לעצמנו לחלום ואז להיות! להתגשם! להתקדם! להתפתח!

 

 

וכדי שנוכל ליישם את ההצעות הללו הוא נותן לנו כמה קווים מנחים אופרטיביים שניתן להתחיל לעבוד עימם מעכשיו ממש. ואלה דבריו: "ראשית, א-נשים יקרים אני מזמין אתכם ללמוד לקבל את כל השינויים, כחלק ממחזור החיים שלכם, ולהפסיק להתנגד להשתנות שלכם שהיא בלתי נמנעת! שנית, הפסיקו להיצמד לעבר אם אינו מתאים יותר, מכביד עליכם ומעכב את התקדמותכם. שחררו. פשוט כך.

 

 

 תמונה חינמית מכאן

בנוסף, זכרו, במיוחד בזמן הזה, שניתן לצמוח בעדינות ובשמחה אם תבחרו. לא כל שינוי ושחרור חייב להיות קשה או טראומתי. המפתח לצמיחה הוא מאד פשוט! פעלו בשלבים! והיו מודעים לדרך שלכם. כך תוכלו לזהות את הצעד הבא שעליכם לעשות.

לכבוד השנה החדשה אני רוצה להעניק לכם את הנחת היסוד שלי לחיים שעומדת בבסיס כל הדברים והפעולות. הנחת היסוד שלי היא שהחיים של כולנו אמורים להיות קודם כל ריקוד  צבעוני, שמח ומהנה! אשר דוחף את אותנו לקום, להתנועע, להתעופף בקלילות למרחבים ולטעום מצוף פרחי החיים ומרב הגוניות שבהם, ליהנות מהשמש האביבית וממזג אוויר הנפלא. לא שום דבר אחר.

 

 תמונה חינמית מכאן

 

זכרו שלכל משק כנפיים חיובי ואוהב שלכם, ולו העדין ביותר, ישנם מעגלי השפעה על כל הסובבים אתכם ממש כמו "אפקט הפרפר" (מונח בפיזיקה לפיו משק כנפי פרפר עשוי ליצור שינויים זעירים המתגלגלים וגורמים לשרשרת מאורעות בקנה מידה גדול). במקרים רבים, פעולות מינוריות ולכאורה חסרות תפוקות בעבר מתרחבות, במהלך הזמן, ויכולות להשפיע בצורה רדיקלית על זמן ההווה של כולכם/כולנו. כל אחד מכם נוגע במהלך חייו בחייהם של אלפי אנשים ומשפיע על הסובבים אותו. גם אם מדובר בהיתקלות קצרה ומקרית באדם אחר.

התנהגותכם, האופן בו אתם מתנהלים בחייכם, הדרך בה אתם מחנכים את ילדיכם, הצורה בה אתם מתקשרים עם הסובבים אתכם – משפיעים על זולתכם. אתם משנים, מרגשים, מרגיזים, משמחים אותם, מפרים את חייהם, מעוררים את מחשבותיהם, מכוונים את צעדיהם, משפיעים על החלטותיהם. לכל אחד מכם השפעה כל שהיא על היקום מסביבכם ולא חשוב כמה זמן אתם חיים. אתם בטח יודעים שפרפר ממוצע כמוני חי "רק" כשבועיים – שלושה. בטח התקופה הזו נראית קצרה מאד בעיניכם אבל זה רק בעיניכם כי עבורי מדובר בתקופת חיים שלימה בה אני חווה את מלוא מסכת החיים ויכול ליצור מעגלי שינוי ואהבה ביקום כולו. ולכן אהובות ואהובים הקפידו לאהוב ולשלוח גלים מלאי אור וטוב לכולם עם כנפיכם המלאכיות… ממש כמונו הפרפרים!"

 

צילום: shutterstock

 

אז זהו חברימות עד כאן דבר הפרפר…ואם לסכם אז בואו נגדיר לעצמנו את עיקרי הדברים.

ראשית, בואו נאמץ בלב אוהב את הנחת היסוד של הפרפר ונכניס לנו לראש שהחיים הם ריקוד מרהיב וצבעוני ונפנים שנכון לנו להיות פתוחים לשינויים ולהסכים להתחדשות ולצמיחה מתמדת.

שנית, הבה נחליט שבשנה הזו, שרק החלה, אנחנו מסכימים לחוות שינויים מהותיים ועמוקים שיקרבו אותנו לחלומות ולכמיהות הלב שלנו. נעשה זאת ע"י התנהלות בשלבים וע"י פיתוח מודעות כדי לזהות באיזה שלב אנו נמצאים על מחזור השינוי. רק מתוך כך נוכל לחשב את דרכנו קדימה.

יכולה לשתף אתכםן מהדרך האישית שלי ולספר שאני למדתי למשל כבר לזהות מתי אני בשלב הגולם, כשהדברים מתהווים, ומתי אני יכולה לפרוס את כנפי המרהיבות ולנסוק בהתלהבות למרומים. מדובר בתהליך שלעתים קרובות הוא די מתסכל מכיוון שלעבודה בשלבים יש דינמיקה משלה ולפעמים אין סבלנות לשהות בגולם כמה שנדרש… אבל בסופו של התהליך כשמתבוננים אחורה ניתן לראות שלכל שלב, גם אם הוא נחווה כשיתוק או כנסיגה, יש את הערך שלו ושתמיד מגיע השלב הבא גם אם נדמה לנו שזה לא עומד לקרות אף פעם. לכן, עלינו להיות סבלניים כלפי עצמנו וכלפי קצב התהליך כדי להפיק את המיטב מהשינוי. אל לנו לפחד שאנחנו מבזבזים זמן על כניסה פנימה כדי ליצור שינוי יסודי. זה בסדר גמור ואף נדרש כי זה חלק מהתהליך. כל תהליך. בסופו אם הוא בנוי נכון במודעות ובסבלנות נפרוץ החוצה כפרפר מרהיב כנפיים אל החופש.

שתהיה לכולנו שנת 2017 של שינויים עמוקים וטובים שיעיפו אותנו הכי גבוה שאפשר ויקרינו על כל מי שסביבנו אהבה והגשמה.

אוהבת אתכם

מיכל

*********************************

* הסטטוס של יונית 11.1.17

אתמול היה מפגש חברות של הפרלמנט השני, ככה, ספונטני. קהילה של אחיות ששומרות על קשר האחת עם השנייה ויוצרות עולמות שלמים.
את המפגש אירחה Michal Admati המובחרת. המפגש היה בסימן צמיחה, אוטוסוגסטיה שינוי וצמיחה.
שנת הפרפר.
בגיל 22 קעקעתי את הפיה שלי על הרגל. הפיה ישנה שם כמעט 20 שנים. די מההתחלה לא הייתי מרוצה מהכנפיים שלה, או כפי שסבתא מרים אמרה בזמנו "אבל למה לעשות ג'וק על הרגל?". כי ככה, יצאה פיה עם כנפיים של ג'וק.
אחרי המפגש שלי עם בנות הפרלמנט החלטתי לתת לפיה שלי לצאת מאינקובציה של שנים לאור ולהפוך לפיה של פרפר.
וכך גם השנה הזאת, אני יוצאת מהגולם, הייתי בו מספיק זמן, זה הזמן שלי להיות פרפר אמיתית.
הלכתי לנעמה בר יוסף נעמה בר-יוסף קעקועים שתתקן לי את הקעקוע, היה זמן קסום.
איך שחשבתי על זה, עם כל העבודה של השנים האחרונות, הגיעו שני מיילים שסימנו לי "בול!".
אז מה אני לומדת? שאם אני עושה דברים בשקט, בעשייה, אצלי בחדר, אני לא צריכה לחשוש גם כשאני שולחת מליון מיילים ויש אפס התיחסות. אני צריכה לזכור שאני באינקובציה, בשלב הגולם, בזמן הזה אני מתפתחת ואוטוטו אצא לאוויר. אני בטוחה. זה הזמן שלי.

*********************************

 

לפגישת אימון שמאני (כולל פריסת מפת חיות טוטם), ייעוץ בניהול האנרגיה האישית, ליווי בתהליכי חיים וניהול השינויים בחייכםן באופן מקדם כתבו לי – michal@admati.com או פשוט התקשרו – 0505294800
* פוסט הזה הינו חלק מפרק שלם, העוסק בסגולת הפרפר, בספר העוסק במסרי חיות הטוטם האינדיאניות ובסגולותיהן אשר יתפרסם בהמשך. כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי- דביר. אין להעתיק לשכפל או לתרגם כל חלק מפוסט זה בשום צורה או אמצעי ולכל מטרה שהיא ללא רשות בכתב מהמחברת.

תגובות

תגובות

8 תגובות

 • Lian הגיב:

  איזה כיף לפתוח את הבוקר עם המסר הזה. דייקת עבורי תחושות שיש לי. תודה ששיתפת. העברתי את הפוסט הלאה.

 • "לכבוד השנה החדשה אני רוצה להעניק לכם את הנחת היסוד שלי לחיים שעומדת בבסיס כל הדברים והפעולות. הנחת היסוד שלי היא שהחיים של כולנו אמורים להיות קודם כל ריקוד צבעוני, שמח ומהנה! אשר דוחף את אותנו לקום, להתנועע, להתעופף בקלילות למרחבים ולטעום מצוף פרחי החיים ומרב הגוניות שבהם, ליהנות מהשמש האביבית וממזג אוויר הנפלא. לא שום דבר אחר."

  זו הפיסקה שאני לוקחת איתי , כבת אדם שנוהגת לקחת את החיים "קשה" ומתקשה ליהנות מהדברים הפשוטים, השנה לאחר כמה משברים שעברתי ואני עוברת החלטתי לעשות בדיוק את מה שכתבת. הפוסט הזה פשוט בא לי בזמן אז תודה על דברי החוכמה שכתבת פה.

 • אסנת הגיב:

  פוסט נהדר, מתחברת באופן אישי ומאמינה בכל מילה שנכתבה.
  הלוואי ויכולתי להוציא מכרה שתקועה בתוך עצמה יותר מדי שנים.

 • שלי לואיס הגיב:

  מיכל כיף לקרוא את הפוסט שלך גם ממרחק של חודש מהמפגש אצלך. תמשיכי לפזר סביבך את משק כנפי הפרפרים ואת אבק הפיות 🙂 ותודה על האירוח – היה מקסים! חיבוק ונשיקות מפרפרי הלילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.