שירת הברבור

היי יקרימות,

לאחרונה יצא לי להשתמש במונח "שירת הברבור" במהלך שיחה מקצועית.

המונח הזה החזיר אותי כמובן מיד למהות האינדיאנית ולסגולותיה של חיה זו.

הרי אין מצב שמופיעה בפני חיה כלשהי איפה שהוא ואני לא מתחברת באותו הרגע לאינדיאנית שאני ומקבלת את המסרים היפים שהיא נושאת עימה.

זה יכול להיות בשיחה כמו זו, בקריאת פוסט, בהקשבה לשיר, בטיול בחוץ ואפילו בלימודים בקורס בנושא שוק ההון  שם מדברים על "שוק דובי", "שוק שורי" ועוד גן חיות שלם.

 

 

כמו תמיד, גם הפעם, התבהרה לי רק תוך כדי כתיבה, ההתחברות שלי לסגולת הברבור דווקא בזמן הזה בחיי.

נזכרתי גם שהכתיבה שלי על הדברים שמעסיקים אותי עוזרת לי להבהיר לעצמי, לאנשים שאני עובדת איתם, לאלה שקוראים אותי ובעצם לכל הסובבים, נושאי ליבה שנמצאים על הפרק אצל כולנו ומסייעים לנו לקדם תהליכי צמיחה וריפוי.

אז היום… אני מזמינה את כולכם לפגוש, יחד איתי, את הברבור ולהתחבר לסגולות הריפוי שהוא מביא איתו, בעת הזו, עבור כולנו…ותוך כדי כך להקשיב ליצירתו המופלאה של שוברט – "שירת הברבור"!

 

 

 

תזרמו… תשחררו….

 

מכירים את המילים האלה? שכבר הפכו לקלישאות?…. שנמצאות בכל מקום? בכל סדנה או ספר מצויים לצמיחה ולמודעות עצמית?

המילים שחברים נוטים לומר לנו בעיתות מצוקה? כשאנו חשים תקועים בנושא כלשהו… ולא מצליחים לזוז ולהתקדם?

.תזרמו הם אומרים!… שחררו….הרפו….קבלו את הדברים כפי שהם! אל תריבו עם המציאות …אל תתנגדו….יהיה בסדר!

ואנחנו?… יוצאים מדעתנו! כי לזרום ולשחרר…זה בדיוק הדבר האחרון שאנחנו מסוגלים לעשות ברגע הזה.

ומה יהיה בסדר? אם הכל כל כך לא בסדר! מה זה השטויות האלה?

ולבסוף, אחרי ניסיונות מאומצים לחזור לנקודת האמצע שלנו ולהתמרכז אנו מצליחים להרפות ולזוז קדימה.

וכשזה סוף סוף קורה אנחנו נפעמים, בכל פעם מחדש, מאיך הדברים מסתדרים לנו פתאום באופן מושלם…והכול נופל למקומו… ולא מבינים איך לא היינו מספיק "חכמים" מכדי לנהוג כך לפני כן. ומבטיחים לעצמנו לזכור את זה בפעם הבאה שזה קורה. …ובכל זאת כשהיא מגיעה.. שוכחים.

 

 

 

אז… לשחרר, להרפות ולזרום! אלה ממש לא קלישאות.

למעשה מדובר כאן ברעיונות ממש גאוניים…ולמה?

מכיוון שצריך הבנה פנימית עמוקה על מנת להתחבר, במהירות ובכל פעם מחדש, למקום הזה בתוכנו שמסוגל לשחרר דברים, מצבים ואנשים בחיינו ולהמשיך הלאה… למקום שיכול לא להחזיק דבר…כי ממילא אין לזה תוחלת.למקום שמבין שמה שצריך להיות בחיינו יהיה…ומה שצריך להשתחרר וללכת הלאה ממילא ילך. ולכן צריך להיות גאונים, ולעיתים גם אמיצים מאד, על מנת לפתח נכונות ויכולת להינשא על זרם החיים ללא התנגדות ואחיזה…ולקבל באהבה את כל הדברים – הן את אלה שמגיעים אלינו והן את אלה שהולכים מעימנו.

החיה העומדת מאחורי הרעיונות הגאוניים הללו…והמביאה את אנרגיית הריפוי הקשורה בשחרור ובהינשאות על גב הזרם בחן ובחסד, היא לא אחרת מאשר ידידנו הברבור. אז בואו נכיר אותו ונלמד ממנו שיעור ענק לחיים.

 

מיהו הברבור?

 

 

הברבור הוא הגדול בעופות המים, אחד מהטוטמים החזקים והעתיקים ביותר ואחת מחיות החלימה האינדיאניות (בנוסף לשפירית, וללטאה).

רוב הברבורים הם לבנים ולכן מהווים בתרבויות רבות סמל לאור. יש להם מקור רגיש בעזרתו הם חשים מתחת לפני מים וצוואר ארוך ומרשים, אשר מחבר בין הראש לגוף, ומסמל אצל האינדיאנים את החיבור בין הרוח לחומר ובין מציאויות גבוהות לעולמות תחתונים.

בנוסף ידוע הברבור כהורה וכבן זוג נאמן וכחיה חזקה ומאריכת ימים (יכול לחיות עד 80 שנה).

 

ועכשיו אני רוצה לספר לכם סיפור קצר על ברבורה (מתוך ספרם של ג'יימי סאמס ודייויד קרסון "קלפי סגולה")

 

סיפור על ברבורה

 

ברבורה עפה לה דרך מרחבי זמן החלום וחיפשה את העתיד ואת נקודת הכניסה איליו.

היא ידעה שנקלעה לזמן החלום במקרה וחששה מאד לצלול למעמקיו.

כשהביטה למעלה, אל מעבר להר הקדוש, היא ראתה חור שחור שבתוכו מסתחררת לה מערבולת ענקית.

היא לא הבינה במה מדובר ולכן עצרה שפירית, שהתעופפה לא הרחק ממנה, שאלה אותה: "מה זה הדבר הזה?"

השפירית סיפרה לה שהחור השחור הוא שער הכניסה למחוזות הדמיון ושעליה לבקש רשות ולהרוויח את הזכות כדי להיכנס לתוכו.

ברבורה הססה בקשר לכך ושאלה: "מה אני צריכה לעשות כדי לזכות בכניסה לשם?" ושפירית ענתה: " עלייך להתמסר ולקבל את כל מה שהעתיד מביא עימו ללא כל התנגדות לתכניתה של הרוח הגדולה".

הברבורה שלנו התלבטה. היא הסתכלה על גוף הברווזון המכוער שלה וקיבלה החלטה! "אשמח לציית לתכניתה של הרוח הגדולה!" ענתה "לא איאבק בזרמים של החור השחור! אתמסר לזרימה הספיראלית ואתן אמון במה שיתגלה בפניי!."

 

 

 

השפירית שמחה על תשובת הברבורה והחלה לסובב את הקסם ששבר את אשליית האגם.

לפתע עלתה מערבולת שנוצרה במרכז האגם וינקה אליה את הברבורה.

 

 

 

עברו ימים רבים….ואז שבה הברבורה לאגם והיא יפהפייה לבנה וארוכת צוואר.

 

 

השפירית היתה בשוק! ושאלה: "היי ברבורה מה קרה לך?".

וזו ענתה: " שפירית  יקרה, עשיתי כעצתך! למדתי להתמסר! ולתת את גופי לכוחה של הרוח הגדולה! נלקחתי למקום בו שוכן העתיד, חזיתי בפלאים הרבים, המצויים מעבר לאשליה, ובשל האמונה והקבלה שבי השתניתי! למדתי לקבל את מצב החן והחסד ולכן נרפאתי וזכיתי בכרטיס כניסה לזמן החלום".

"ואוו" אמרה השפירית "איזה יופי!!! אין דברים כאלה! גם אני רוצה"

 

 

 

וכך קורה גם לנו, אהובימות, כשאנו מוכנים להרפות מהכול! להחליק באצילות מתוך הגוף הפיזי שלנו אל זמן החלום, להתמסר לחסד המצוי בקצב הטבעי של היקום ולהינשא בחן על גבי הזרם הזה.

 

מה מסמל הברבור כטוטם?

 

 

הברבור מהווה סמל ליופי ועוצמה פנימית, לאצילות ולרוחניות. הוא משייט לו בין העולם הפיזי לעולם הפנטזיה ועושה חיבור בין עולמות עליונים לתחתונים.

סגולתו מייצגת אנרגיה של קבלה והתמסרות לזרם. בהווייתו הוא מדגים לנו כיצד ניתן להתמסר באצילות ובחן לזרימת החיים ולהפסיק להתנגד למה שהם מביאים איתם.

 

 

 

 

ברבור מלמד אותנו לקבל את כל היש באהבה גדולה!  את כל מה שחיינו מזמנים לנו ללא יוצא מהכלל – כולל את כל השינויים המגיעים לפתחינו, ולכאורה נכפים עלינו, ואת המערבולות בחיינו –  מתוך הבנה שישנה תמונה גדולה ורחבה יותר ממה שאנו יכולים לראות ברגע הזה ובמקום בו אנו נמצאים…ומתוך ידיעה שהכול קורה כפי שצריך לקרות ושהתנגדות רק מעכבת ותוקעת אותנו בדרך.

ההתמסרות לזרם עליה אנחנו מדברים מבוססת על היכולת שלנו לסמוך ולבטוח!  –  קודם כל ובעיקר בעצמינו כמו גם בהגנה שמספקת לנו הרוח הגדולה. הביטחון הזה מבוסס על היכרות עצמית…וכדי להכיר את עצמינו עלינו להסכים להיכנס פנימה…לפתח ולכבד את הצד האינטואיטיבי שבנו…ולהתאחד עם כל מישורי התודעה ממש כמו הברבור. בעזרת כלים אלה נוכל להכיר ביופי הפנימי החבוי בתוכנו ובאחרים ולהביאו לידי ביטוי בעולם החיצון.

זוהי רפואת הברבור!  – והיא משתקפת היטב גם בסיפורו של הנס כריסטיאן אנדרסן "הברווזון המכוער"…שעיקרו עוסק במסע לגילוי היופי הפנימי והחיצוני, בבניית הביטחון העצמי ובנכונות לזרום עם מה שהחיים נושאים עימם.

 

 

 

ניתן לפגוש כיום "תורות" שלימות סביב רעיון הזרימה ואי הצמדות למצבים ולאנשים שמביא עימו הברבור.

ישנה ספרות ענפה הקשורה לנושא זה כמו: ה"עבודה" של ביירון קייטי (בספר "לאהוב את מה שיש" ואחרים), "כוחו של הרגע הזה" של אקהרט טול, ספריה של אסתר היקס ורבים אחרים. וזה לא רעיון חדש…הוא דובר כבר לפני כ – 2500 שנה לפחות ע"י לאו צה בספר החוכמה הסיני של הטאו שנקרא: "טאו טה צ'ינג" ("הדרך הנעלה") – ספר שתורגם יותר מכל ספר אחר בעולם, להוציא את התנ"ך. מלומדים רבים מחשיבים את הקלאסיקה הסינית הזו כדיון האולטימטיבי בטבע הקיום המלמד מהו המקור להשגת דרך חיים המבטיחה הגינות, אושר שלווה ואיזון.

 

 

הברבור הוא הטוטם של הילד, המשורר, המיסטיקן והחולם. הוא מופיע הרבה באגדות עם מיתולוגיות.

ברבורים נחשבו למקודשים ע"י אפרודיטה אלת האהבה והיופי במיתולוגיה היוונית ותוארו כמושכים את כרכרתו של אפולו. זאוס הפך את עצמו לברבור כדי להתעלס עם בת התמותה לידו (דבר המעיד על יכולת הברבור לחבר בין עולמות ומימדים שונים).

 

 

 

ביוון רווחה האמונה שהברבור שר את שירו היפה ביותר זמן קצר לפני מותו. המושג "שירת הברבור" הפך לביטוי מוכר בעולם היצירה (ספרות, שירה ומוסיקה) ולשם נרדף, באופן כללי, לפעולה האחרונה של אדם, בתחום מסוים, לפני עזיבתו. היצירה המפורסמת ביותר, בהקשר זה, הינה "שירת הברבור" של שוברט שפורסמה בשנת מותו (1828). יש הסוברים שביטוי זה התגלגל לשפה העברית מן הגרמנית אולי בשל השפעתה של יצירה זו.

 

מיהם אנשי הברבור? (מופיע להם במפת הטוטם)

 

 

מדובר באנשים ש:

– מחוברים מאד לעולם הדמיון (לילד הפנימי), הפנטזיה והיצירה. יכולים לראות את העתיד, להתמסר אליו ולקבל את הריפוי והטרנספורמציה המתרחשים בחייהם.

– מטפחים את התא המשפחתי וזקוקים לזוגיות יציבה וארוכת טווח.

– מאופיינים ביופי ובעוצמה פנימיים, ביכולת רגשית גבוהה וביכולת אינטואיטיבית מפותחת. הם חווים רגשות בעוצמה רבה ומושפעים גם מרגשות הסובבים אותם.

– רגישותם הרבה היא מקור לחוסר ביטחון והשיעור העיקרי שלהם הוא חיזוק האמונה בעצמם ובעוצמתם הפנימית וקבלה עצמית. בנוסף, עליהם ללמוד לקבל את המציאות מבלי להתכחש לה… ולהתמסר לקצב ולתכנית החיים מבלי לנסות ולשנותם. כשמופיע ברבור במפת הטוטם, במקום של אתגר, הוא מלמד על אנשים שקשה להם לוותר על האחיזה של "כאן ועכשיו" כלומר, הם חייבים להיות בשליטה, לדעת את הכול מראש ולא מוכנים לשחות עם הזרם ממקום של מתן אמון.

 

 

 

 

מהו מסר הברבור עבורנו בזמן הזה?

 

אנחנו חיים עתה בתקופה מאתגרת במיוחד. חווים   גלים רבים של שינויים קיצוניים ואי ודאות.

הכל קורה מהר מאד. אנרגיה מטורפת ואגרסיבית של התנקות.

נדמה שבמובנים רבים הגענו ל"סוף הדרך" ולא ברור לנו לאן עוד אפשר לפנות. ראו ערך "אלימות", "טרור", "שחיתות", "הגירה ושינויים דמוגרפיים", "הטרדות מיניות" ועוד ועוד.

אין מקום ודבר שהאנרגיה שמגיעה לא הופכת בו את הדברים על פיהם.

הדחקות העבר צפות על פני השטח. כל הסודות האפלים מגיחים ומתנקים. אין יותר מקום להסתרות ומניפולציות. כולם כבר מבינים שבמוקדם ובמאוחר הכל יעלה ויתגלה. פני האנושות מכוונות לאמת הטהורה ולמדרגת הצמיחה והאור הבאה למרות שזה ממש לא נראה כך כרגע או ליתר דיוק נראה בדיוק ההיפך.

אנחנו יודעים מה עבר והסתיים אבל פחות מבינים מה עומד לקרות ומה טומן בחובו הזרם החזק והמתפרץ שמגיע בכל פעם עוצמתי יותר מקודמו?

אי אפשר כבר להסיק דבר מהעבר על העתיד לבוא משום שהאנרגיה שונה לחלוטין. מה שהיה הוא לא מה שצפוי להיות.זה ברור לכולם!

כל הגלים האלה גורמים להרבה א-נשים לחיות בבלבול, בפחד ובספק גדול! להפוך ללא בטוחים בעצמם ובדרכם ובמה שיקרה בהמשך. לחוש שהקרקע שמתחת לרגליהם לא יציבה ונשמטת תרתי משמע עם כל נבואות הזעם על רעידת אדמה הצפויה כאן.

 

וכאן נכנס ידידנו הברבור לתמונה.

הוא מגיח היום כדי להעביר לנו מסר חשוב העוסק בחיזוק הביטחון העצמי והאמונה שלנו בנתיב של חיינו. כל אחד והנתיב שלו.

וכדי לעזור לנו להפנים ולנשום את המסר הזה לתוכנו מציע לנו הברבור באהבה את סגולת הרפוי שהוא נושא עימו. במילים אחרות, הוא מזמין אותנו לעשות כמוהו! ולשחות עם זרם החיים ממקום של קבלה והתמסרות…לבטוח בו ובקצב שלו מבלי לנסות להתנגד לו או לשנות את מהלכו.

ובמילים אחרות, להפסיק להתנגד לשינויים העצומים שממילא קורים ובמקום לשחות נגד הזרם כמו הסלמון (שזה כבר נושא לזמן אחר) להתמסר לנחשולים שמגיעים ולהינשא עליהם בחן ובחסד. לזרום עימם מתוך מתן אמון, הבנה ובטחון שהכול נכון! שהכול בסדר! שאין טעויות! רק לימוד. מתוך ידיעה שבתוך סערה ומערבולת עדיף תמיד להתמסר ולבטוח ולא להתנגד (כי זה מוות בטוח!) ולזכור שהכול קורה כחלק מתכנית גדולה יותר, שאיננו מודעים לכל ממדיה ועומקיה, ושישנה תמונה רחבה הרבה יותר מכפי שאנו מסוגלים לראות ברגע הזה בהינתן חלקי הפאזל המונחים מול עיננו.

 

 

 

 

הברבור מציע לנו לקבל את עצמנו ואת המציאות באופן מוחלט!  ולבטוח! ולתת אמון, בכל מי ומה שאנחנו.  לבסס את הריבונות והעוצמה הפנימית.

הוא בא להזכיר לנו שברגע שאנו מרפים באמת ומשחררים את הרצון להשיג את הדברים להם אנו משתוקקים (דרך ניסיונות של שליטה על מצבים, דברים ואנשים) ולא מנסים לאלץ בכוח ובמאמץ את המציאות ולשלוט בה ע"י הכפפת המעשים שלנו ושל אחרים לתמונה שיצרנו בראשינו ואותה "החלטנו" להשיג …דווקא אז מה שמאד רצינו להגשים (ולא הצלחנו כי היינו תקועים) מגיע אלינו בשיא המהירות.

הרעיון הזה של להרפות מהכול הינו מפחיד עבור רבים מאתנו אבל מאד מתגמל. לכאורה זה נשמע פרדוקס אבל רק לכאורה – המבחן האמיתי שלנו הוא דווקא לשחרר את הרצון להשיג משהו על מנת שנוכל להשיג אותו.

 

 

 

ועוד דבר חשוב…

הברבור מבקש מאתנו היום שנלמד לסמוך גם על הידיעה הפנימית שלנו. על האינטואיציה. על הרוח הפועמת בתוכנו. על ההבנה הפנימית בנוגע למה שקורה מתחת לפני השטח ולמה שעתיד לבוא.

"כל התשובות נמצאות אצלכם בפנים ובמקרים רבים אתם יודעים!" אומר לנו הברבור…"אז גם לזרם הזה של הידיעה הפנימית אל תתנגדו. הסכימו להינשא גם עליו ולקבל את הריפוי והשינויים הנהדרים המתרחשים בחייכם. זכרו שהכל לטובה! גם אם כרגע זה לא נראה כך. ואם אתם חשים שיש בתוככם התנגדות לשינויים שמגיעים ולכך שיש מצב שאתם פשוט יודעים את התשובות…פשוט הסכימו להתמסר לזרם הידיעה הזה להיפתח ולקבל מסרים חדשים ".

 

עד כאן….

עד כאן דבר הברבור להיום א-נשים יקרים…אז אם נסכם ונחדד את הדברים. מה עלינו לעשות בזמן הזה?

כמה דברים…

ראשית, לזכור שריבונות היא מילת מפתח!  על כל אחד ואחת מאתנו להמשיך לתבוע לעצמו ולעצמה את הריבונות האישית.

שנית, להסכים להינשא עם הזרם…ולא נגדו!

וזה אומר…לקחת אחריות על כל מה שמתרחש בעולם שלנו! להביע כוונה בנוגע למה שאנו מבקשים בחיינו כמו למשל להישאר נוכחים יציבים במרכז האמת שלנו גם בזמנים מאתגרים של שינוי או לקבל את כל מה שמגיע באהבה ובהתמסרות… ומאותו הרגע באמת להתמסר! ולבטוח בעצמינו וברוח הגדולה שהכל לטובה וכל מה שאנו מבקשים ומתכוונים איליו אכן ממש כבר פה אפילו אם איננו יכולים לראותו עדיין. ובמילים אחרות זה אומר …לזרום עם כל מה שמגיע לפתחינו ולסמוך על עצמנו שאנו משכילים מחד, לפעול ולעשות את הדרוש בחלק שהינו שבשליטה שלנו, באחריות ובמודעות מליאה, ומאידך, יודעים לקבל את כל מה שמגיע והולך, ושאינו בשליטתנו, בהבנה עמוקה ובאהבה גדולה!

 

 

 

 

ונסכם במילים של אסתר וג'רי היקס בספרם המופלא "כוחם המדהים של הרגשות":

"אין דבר שאתם רוצים שנמצא במעלה  הזרם. כלומר, התשוקות והמאוויים שלכם כבר מצויים בתהליך של התהוות משום שכבר חשבתם עליהם וביקשתם אותם. בדיוק באופן שבו חפץ עגול יתגלגל במורד הגבעה בכוחות עצמו, בלי צורך במנוע, או בתוספת תנופה מכוחות חיצוניים, כך גם במובן מסוים השאיפות שלכם מתגלגלות במורד הזרם בקלות ובטבעיות ומתממשות.

ברגע שהחיים שלכם גורמים את היווצרותה של שאיפה, עבודתכם הושלמה! וכוחות וחוקי הטבע נכנסים לפעולה ונוטלים פיקוד.

כל בקשה שלכם, קטנה וגדולה – למעשה כל הדברים שאי פעם ביקשתם – מצויים במורד הזרם שם תוכלו בקלות למצוא, לחוות לחיות אותם. ולכן, כששוב אינכם חותרים נגד הזרם – כאשר אתם מרפים מהמשוטים ומתכנסים לתוך הטוב הטבעי שלכם – הזרם, שלעולם אינו חדל לזרום עם מה שהפכתם להיות ועם כל מה שאתם רוצים, כבר ייקח אתכם אל עבר מאווייכם"

 

וזכרו יקרים ההבנות האלה שלנו וההתנהלות במודעת בהתאם להן תתרומנה את חלקן לא רק לנו ולחיינו אלא גם לכל הסביבה שלנו הקרובה והרחוקה – לילדים שלנו לבני הזוג לתלמידים  – לעולם.

 

 

 

 

שיהיו לכם ימים מופלאים אהובים ואהובות…

התמסרו לזרימת החיים ושירו בליבכם ועם נשמתכם את שירת הברבור

שלכןם באהבה רבה

מיכל

old_gold_coin

 

נ.ב

מה שכתבתי כאן הוא כמובן רק קצה הקרחון של מהות הדברים.

אין לי ספק שהידע שמועבר כאן יעורר בכם עוד המון מחשבות, שאלות ותובנות על מושגים כמו שליטה, החזקה, התקדמות, יצירה, בריאת מציאות ועוד ועוד…שזה נפלא בעיני.

אז ראשית אני מזמינה אתכם לשתף כאן למטה אותי ואת כל מי שקורא/ת בדברים ולעורר שיח.

ושנית, בהקשר הזה של רפואת הברבור, אני רוצה להמליץ לכם/ן בחום על שני ספרים ש"עשו לי את זה" וסייעו לי מאד בדרך ובצמיחה האישית.

הראשון הוא סיפרה של חברה אהובה ומוכשרת שלי מיכל גזית – "בחרתי בחיים של אי ודאות".

והשני ספרם של אסתר וג'רי היקס – "כוחם המדהים של הרגשות".

 

 

*************************************************

ועוד דבר קטן ומדהים. ממש באותו הזמן שאני כתבתי מילים אלה כתבה חני סהר, חברתי לפרלמנט של הבלוגריות בו אני חברה, פוסט אחר בבלוג שלה על אותו נושא מזווית שונה וממש השתמשה באותן מילים בהן אני בחרתי מבלי לדעת שגם אני כותבת אותן ממש באותו הזמן. שתינו העלינו את הפוסטים שלנו באותו הזמן בקבוצה וזה היה מדהים לגלות :-). ואם זה כך כנראה שזה מה שהברבור שלנו רצה להגיד… אז שמחה לצרף כאן את הקישור לפוסט של חברתי המיוחדת שנקרא "תזרמי שחררי". תיהנו!

 

 

 

מקורות

 1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999. קלפי סגולה. הוצאת ענבר.
 2. טד אנדרוס 1999. שפת החיות. הוצאת אור-עם.
 3. אסתר וג'רי היקס, 2008 – כוחם המדהים של הרגשות. הוצאת מודן.
 4. התמונות מכאן

תגובות

תגובות

6 תגובות

 • אסתי כהן הגיב:

  הי מיכלי מתוקה, כמו תמיד , רק ראיתי את הפוסט, עזבתי הכל, את האורחים שעומדים להגיע, את סידור השולחן והתיישבתי לקרוא את דבריך, וכן יקירתי, נתת לי פתרון נפלא לקרוא לברבור לעזרה….. זקוקה לו עתה…ואת בכתיבתך המאירה מפילה לנו את אסימוני התבונה…. ואני מודה לך מקרב לב חברה יקרה. המשך שבת נפלאה

 • מיה שגיב סלומון הגיב:

  וואו מיכל, הותרת אותי נפעמת! איזה פוסט מדויק, עשיר, רב תוכן, מקיף, מעניין ומעורר מחשבה! חבל שאין כפתור ריח בבלוג כי חוץ ממנו הפעלת לי את כל החושים (; גם התמונות ממש יפות. הרבה חומר למחשבה, באהבה ממני – זו שדי זורמת אבל לא משחררת…

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   תודה מיה אהובה.
   איזה כייף שהתחברת.
   אולי נמציא יחד כפתורי ריח לפוסטים 🙂 רעיון גדול לסטרט-אפ.
   נשיקות….

 • tamari הגיב:

  מיכלי,
  כמו תמיד, הפוסטים שלך מגיעים אלי בנקודה הנכונה, ברגע הנכון בתיזמון הנכון וזה דווקא ברגעים הלא פשוטים. הכי לא פשוטים.
  בלי קשר אליי יש בפוסט הזה משהו מעודד ומאוד מאוד חיובי.מאוד מעצים. פוסט קסום.
  אני לא מאמינה בגורלות. וגם לא במזל. אני מאמינה כמו שכתבת שצריך לשחרר כי הכל במילא כבר שם.
  "הרעיון הזה של להרפות מהכול הינו מפחיד עבור רבים מאתנו אבל מאד מתגמל. לכאורה זה נשמע פרדוקס אבל רק לכאורה – המבחן האמיתי שלנו הוא דווקא לשחרר את הרצון להשיג משהו על מנת שנוכל להשיג אותו".
  זה המשפט שאני לוקחת מהפוסט הנהדר הזה.

  אני מאוד מאוד אוהבת ברבורים חיה קסומה וכל כך יפה ואם איני טועה הוא יצא לי במפה שלי….
  (אחד ממחזריי היה קורא לי" צוואר ברבור" וזה אחד מצירופי המלים שהכי אהבתי לשמוע…כשאומרים לך משהו בהקשר של ברבור תמיד מרגישים יפים)
  מיכלי את נהדרת ועמוקה ומלאה בתבונה וחוכמה. תודה על הפוסט הזה.

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   תודה תמרי אהובה…על המשוב המעצים והאוהב.
   שמחה שהפוסט תרם לך.
   זה הרעיון…
   שמחה שהאנרגיה עוברת…ועושה את העבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.