שיעור בחלימה

היי אהובות ואהובים,

תחילת שנה! וכל החגיגיות הזאת…

חגי תשרי אשר נפרשים  להם לאורך כל החודש…

סוכות  – חג השמחה, המשפחה, החברות, הקרבה והכנסת אורחים.

 

 

ליקוי ירח מיוחד נדיר של פעם ב…. שהתרחש אתמול ובו הירח שהיה מלא, גדול מהרגיל וצבוע באדום לוהט, התייצב לו בנקודה הכי קרובה שלו לכדור הארץ. זהו מופע שמכונה "סופר ירח". מאז 1910 היו רק חמישה מופעים כאלו והפעם הבאה תהיה רק בשנת 2033).

 

 

כן…כל התרחשויות הללו מעידות על כך שאלה הם זמנים של התחלות, של שינויים והתעלות מפעימה…. ומסמלות לכולנו שהגיעה עת של חזון!

כל תחילת שנה, בזמן הסמלי והחגיגי הזה, כולנו חולמים!

… את הרצונות, את הכמיהות, את התשוקות ואת המאוויים שלנו לקראת השנה החדשה.

כל שנה מחדש! כל שנות חיינו!

 

 

 

בערב רה"ש העברי תשע"ב בשנת 2011 כתבתי על הנושא הזה פוסט ב"קפה דה מרקר" ובו שיתפתי את חבריי בסיפור מיוחד שקרה לי.

היום אני רוצה להביאו שוב אך הפעם לכאן – לבלוג החדש שלי  – עם התאמות ועדכונים לזמן הנוכחי – שנת תשע"ו.

זה הוא פוסט שנכתב לטובת כל החולמים והחולמות וכל המתעניינים/ות ביצירת חזון, במימושו, בשדרוגו ובהרחבתו, בכל פעם מחדש, בהתאם להתקדמות שלהם/ן במסע החיים… וכמובן בקשר שלו לעולמן המופלא של החיות האינדיאניות.

מאחלת לכולכם קריאה מהנה ומפרה.

מתחילים….

 

 

*********************************************

אז….אתם כבר מכירים אותי. נתקלת בחיה וכותבת.

לא מאמינה במקריות.

מאמינה שכל הזמן היקום "מדבר" איתנו ואנחנו רק צריכים להקשיב!

יודעים למה?

כי ההקשבה הזו מאד מתגמלת ומביאה עימה המון מתנות מרגשות בכל פעם מחדש.

וכך… מתוך הקשב הזה…אני שמה לב שכבר כמה שבועות אני נתקלת בלטאות! מתרוצצות להן בגינות, מונחות על גבי מדפים ותלויות על הקירות בבתים של חברים, מככבות בתמונות ששולחים לי ומופיעות כיצירות ענק צבעוניות מעיסת נייר בשביל בו אני עוברת מידי יום.

 

 

בקיצור, לא צריך להכביר ברמזים. אני מיד מבינה את המסר!

הגיע זמן הלטאה. זה ברור!

וגם מסתדר כמובן מצוין עם ראש השנה הממשמש ובא. ולמה? מכיוון  שעל פי המסורת האינדיאנית הלטאה אחראית על בריאת העתיד דרך חלימה. כן… היא המנהלת האולטימטיבית של מחלקת הפנטזייות האינדיאנית! חולמת את העתיד לו היא שואפת על מנת לברוא אותו!

ומה יותר מתאים והולם לשנה החדשה אם לא לחלום אותה מראש? לפנטז על האיכויות אותן אנו משתוקקים למגנט לחיינו במהלכה יותר מכל? להגדיר את כל הדברים שאנו מאחלים לעצמנו, שיתגשמו עבורנו באופן הכי אמיתי ונקי?

ואני אומרת לעצמי: "בסדר. הבנתי את המסר". אכתוב על הלטאה. אבל יש עוד זמן עד ראש השנה. רק לפני כמה ימים סיימתי לכתוב פוסט על חיה אחרת. אז…מה הלחץ?… ושכל הלטאות ירגיעו".

 

 

אבל מה? מסתבר שללטאות יש תכניות אחרות ולא בא להן להרגיע!

לדעתן אין זמן עד ראש השנה! וצריך לזוז! כבר עכשיו! צ'יק צאק!

וכך קרה, שביום חמישי האחרון, בשובי בערב הביתה, אני פוגשת לטאה ענקית על קיר דלת הכניסה שלנו. אני מתבוננת בה ואומרת לה בליבי: " היי חברה. לא שכחתי אותך. אני מודעת ל"דד ליין" שלך. אבל יש לי עוד זמן עד למועד ההגשה. אל תדחקי בי…O.K  ???"

 

היא לא עונה לי מיד. שומרת על פוקר-פייס.

תשובתה היצירתית מגיעה רק למחרת  – ערב שבת.

יובל ביתי בת ה – 15 ואני שבות הביתה מביקור אצל הורי. הילדה נכנסת לחדרה וקוראת לי בבהלה: "אמא בואי מהר. יש לי לטאה ענקית בחדר… ואסור להרוג אותה כי זה מביא מזל רע (כך אמרו לה חברות)".

אני עוצרת לרגע וחושבת לעצמי: "ואוו …איזה דפק. מה אני עושה עכשיו? שתינו לבד בבית. הבנים אינם! אודי בחו"ל ויונתן בצבא. בימים כתיקונם הם אלה אשר לוקחים פיקוד על הטיפול באירועים מסוג זה. ועכשיו אני לבד בגזרה. המבוגרת האחראית היחידה בכ-ל הבית! ואין לי שמץ של מושג איך מטפלים בתקרית כגון זו. בד"כ אני נמצאת בצד של אלה שמפזרות צרחות בהלה וממתינות בצד עד שאחד הבנים ינקה את השטח. אין לי מושג ירוק איך אוספים לטאה ומחזירים אותה לטבע.

אני לא מעזה אפילו להעלות על דעתי את האפשרות להרוג אותה. קודם כל, משום שגם את זה אני לא יודעת לעשות. וחוץ מזה, כי אני יודעת בוודאות שאין מצב שאהרוג את ה"שליחה". לא בגלל שלנוער שלי יש אמונה טפלה שאסור להרוג לטאה אלא משום שאני מבינה היטב את משמעות "ביקור הנימוסין" הזה.

אני גם קצת מוטרדת מההתפתחות המהירה של האירועים. מהפריצה האסרטיבית של הלטאה לבית שלי ולאמירה החד משמעית שעומדת מאחוריה. מזכירה לי קצת את ביקורי המאפיה האיטלקית מהסרטים. מחכים לאנשים בבית בחושך. מילא אם לפחות היתה מביאה איתה את רוברט דה נירו. מאפיה דה לה שמעטס.

 

 

בלית ברירה…אני נכנסת לחדר של יובי אבל לא רואה שום לטאה.

מזיזה את המיטה, את השולחן, הופכת כמה ניירות. ו…נדה. אין לטאה. נעלמה.

הבת שלי מתוסכלת מהעובדה שאני לא יודעת לתפקד ביעילות כמו אבא שלה. לוקחת בהפגנתיות את השמיכה שלה ומודיעה לי חגיגית שהיא לא ישנה יותר בחדר הזה עד שאמצא את הלטאה. עוברת לגור בסלון.

אני רצה אחריה. מנסה לפייס אותה. מספרת לה על המפגשים האחרונים שלי עם הלטאות ועל הבנותיי בנוגע לכתיבת פוסט בנושא. אומרת לה שאולי אני צריכה לכתוב אותו כבר ולגמור עם זה…כי מי יודע איפה אפגוש עוד לטאות ומה יהיה הצעד הבא שלהן. בתמימותי, אני מצפה ממנה לאמפתיה. אבל היא מזדעקת! ואומרת לי: "אמא הכול בגלל ה"אנרגיות" שלך! עד מחר בבוקר אני רוצה פוסט שלך על לטאה…ברור?"

לאחר מכן היא מוסיפה: "איזה מזל שלא הגיע לכאן דוב…למה אז היינו מה זה בצרות". (הציטוטים נאמנים למקור, מילה במילה, למרות העברית הלא תקנית חיוך וכן…היא היתה אז מתבגרת בת 15 והיום היא כבר חיילת גאה בשייטת 13ואני אמא הרבה יותר גאה).

אני מחייכת. מבסוטית מהילדה שלי ומהאסרטיביות שלה (מי גאון של אמא?). וכרגיל רצה לספר לח'ברה – לכם כמובן!

בקיצור, אני מבינה שאין זמן. לא מחכים עוד שבוע וחצי עד ראש השנה. צריך להעלות פוסט על הלטאה עכשיו! למען יוחזר הסלון לבעליו, יושב הסדר בבית על כנו והלטאה תשוב לטבע.

אז בואו חברימות, להרמת כוסית עם הלטאה, בה נכיר את סגולותיה, ונבין מדוע היא מופיעה באסרטיביות מתפרצת, ובלתי מתפשרת שכזו, דווקא בזמן הזה?

(ורק למען הסדר הטוב …אציין ואדגיש שזה לא משנה שהפוסט הזה נכתב לפני רה"ש או לפני כמה שנים….הוא רלבנטי מאד  לכל התחלה שהיא ובטח ובטח לכל חודש תשרי, ינואר ובכלל!)

*********************************************

מיהי הלטאה ומהן סגולותיה?

 

 

על פי המסורת האינדיאנית, הלטאה היא חיית הסגולה של החולמים והחולמות. הפנטזיונרית האולטימטיבית! המומחית בהא הידיעה לעולם החלימה. היא הכי אוהבת לחלום ולטייל להנאתה על פני הכוכבים והירח, מעבר לחלל ולזמן, מקומות בהם שוכנים חזיונות מרתקים. היא אלופה בהליכה אל משכנו של העתיד! חולמת אותו וכך גם יודעת מה יקרה בו.

הלטאה היא חיה מאד רגישה ואינטואיטיבית ומסוגלת, לדעת האינדיאנים, לראות את הנסתר כלומר, את את עולם הצללים בו שוכנים חלומותינו ובו הם נבחנים לפני שאנו מחליטים להגשימם בעולם החומר.

החלומות הללו שלנו מהווים בעצם שער אל תת המודע! בו אנו שומרים את כל ה"חומרים" שאנו לא מעבדים באופן מודע…שזה אומר, תשוקות, כמיהות, רגשות מודחקים, דברים להם אנחנו מתנגדים, עכבות ופחדים. אלו הם למעשה חבורת ה"צללים האפלים" שלנו שהולכת איתנו, כמו צל, לכל מקום, תוקעת ומעכבת אותנו בדרכנו להגשמה ובריאות.

ישנן סוגי לטאות אשר מסוגלות, בשעת מצוקה, להתנתק מזנבן ולהצמיח זנב חדש. תופעה זו מעידה על היכולת להתנתק בשעת הצורך מאחרים מהעבר או מחלקים בחיים שכבר אינם משרתים וחוסמים את ההתקדמות.

 

*********************************************

מדוע מופיעה הלטאה דווקא עכשיו?

בתחילתה של כל שנה, כולנו אוהבים לחלום על עתיד טוב יותר ועל יצירה והגשמה של דברים חדשים. מבטיחים לעצמינו שבשנה הזו ניגע בשמיים, ננשק את הירח, נרקוד עם  כוכבים, נחבק את השמש ונהנה מהכול, בשמחה ובקלילות, ללא כל פחד או אמונה מגבילה. משתוקקים לחיות מתוך הוויה שהכול אפשרי! על אמת! ומתוך ידיעה שזה תלוי אך ורק בנו! בתחילתה של שנה חדשה אנו גם מוכנים ונדרשים להתנתק מזנבה של השנה הקודמת וממה שאיננו זקוקים לו עוד – אנשים, דפוסים, אמונות והרגלים.

בדיוק מהסיבות האלה…החליטה הלטאה להגיע דווקא עכשיו בפתחה של שנה חדשה! כדי להזכיר לנו שהגיע הזמן של כולנו לחלום את השנה הזו! לפנטז עליה! לאחל לעצמינו את הדברים שאנחנו הכי רוצים. את הכי טוב שיש! וגם לחלום איך נגשים אותם.

 

הלטאה מופיעה, דווקא בזמן הזה, חודש תשרי, כדי לעזור לנו להגיע מוכנים ומאורגנים לשנה החדשה. על מנת שנספיק להתבונן פנימה ולערוך, כבר עתה, רשימת מלאי של כל מה שיש לנו (ועליו נודה! מכל הלב ונכיר בשפע הרב אשר נוכח כבר עכשיו בחיינו) ושל כל מה שאנו רוצים להשיג בשנה הבאה. כדי שנכיר, כבר עתה, את הפחדים והאמונות המגבילות שלנו אשר יוצרים עומס רב בתת המודע שלנו וחוסמים את צנרת התודעה שלנו וכך גם אותנו בדרכינו להגשמה ונסכים לשחררם.
במקרה הנוכחי – תחילת שנת תשע"ו אפילו מגיעה יחד עם ליקוי ירח…כלומר, עם ירח הנמצא בצל, ועוזר לנו להתמקד ולהתבונן באומץ בצללים שלנו ובפצעים הישנים מהעבר ולהעלותם, בעדינות ובאהבה, אל המודעות כדי לאפשר להם ריפוי.  זוהי אנרגיה מאד מיוחדת שמסייעת לנו בזמן הזה לשחרר אמונות מגבילות ומידע ישן שאינו משרת אותנו יותר ולהביא את כל החלקים החשוכים שלנו באופן מודע אל האור. ליקויי ירח יוצרים את הפוטנציאל לצמיחה אישית עצומה ויש להם השפעה עצומה על המודעות שלנו אפילו אם זה לא מורגש באותו רגע. זהו זמן עוצמתי ליצור התחלות חדשות בחיינו ולטעת חזון מתוך מודעות חדשה נקייה וגבוהה.

 

בקיצור ובמילים אחרות, הלטאה באה היום כדי ללמד אותנו שיעור בהגשמה באמצעות חלימה! ושחרור כל מה שמפריע לכך בדרך. זהו  כמובן שיעור שהינו רלבנטי עכשיו אך לא רק! הוא מהותי עבור כל רגע ושלב בחיים והולם עבור כל דבר אותו אנו רוצים ליצור ולהגשים.

היא באה להזכיר לנו שללא חלימה ודמיון אין יצירה! ואומרת לנו: "אני יודעת שבעיני אנשים רבים הדמיון נתפש כמשהו ששייך לפנטזיונרים, לאנשים שאינם פרקטיים…אבל זו טעות! במציאות ההיפך הוא הנכון!  הדמיון הוא הרוח שלנו שאחראית לכל יצירה פיזית! מהדבר הכי קטן ועד לדברים הכי מורכבים. הוא הצעד הראשון של כל עשייה! הבסיס לבריאת המציאות שלנו!"

"כן…כן…." היא ממשיכה…."יש לכם יכולות דמיון אדירות! עולם שלם עם תסריטים משלו שנתפש ע"י התת מודע כמציאות לכל דבר! כל מה שאתם צריכים זה פשוט ללמוד כיצד להשתמש ביכולות הללו באופן מדויק ומכוון. וכמובן יש המון כלים לכך אותם ניתן ללמוד וליישם בקלות….שהרי אתם בטח גם יודעים שאנשי עסקים מצליחים, מדענים, אנשי רוח ואמנים יודעים כיצד להתחבר ליכולות הדמיון של תת המודע שלהם ולהשתמש בהן ככלי ליצירה ולהגשמה… והם עושים זאת באופן מודע על בסיס קבוע. לכן, אני ממליצה לכם להפוך את השימוש היצירתי בדמיון לחלק מרכזי בחייכם ולהרגל יום-יומי, ככלי אפקטיבי ליצירת הצלחה ואושר בחיים. להבנתי, החלימה היא מקור הכוח שלכם! ממש כמו שלי! מטה הקסם שיש בידיכם על מנת ליצור ולהגשים הכול! זהו כלי ענק אשר זמין לנו כל הזמן ואין גבול לשימוש בו".

 

 

חלימה ושימוש בדמיון הן לא רק שיטות של לטאות אלא כלים בהם משתמשים גם בעולם האימון בו אני עוסקת. כבר כתבתי בעבר, באחד מהפוסטים, שחיות הסגולה האינדיאניות  מדברות קואצ'ינגית (מלשון coaching). גם הלטאה נכללת כזו. היא מאמנת מקצועית ומציעה לנו מספר כלים מעשיים ושיטות לחלימת השנה החדשה. הרי הם לפניכם.

1. ראשית, לכתוב יומן חלומות – ולפרט בו מה אנו מאחלים לעצמינו בכל תחום ותחום בחיינו בשנה הבאה. מהו החזון שלנו לשנה החדשה? אפשר גם לעשות לוח חזון מה שהיום מאד פופולארי וניתן ללמוד ע"כ במקומות רבים.

את היומן/לוח כדאי להניח במקום בולט ולזכור לעשות לו בקרה תקופתית במטרה לוודא שאנו מתקדמים ובכיוון. הרעיון הוא פשוט – לחלום, לכתוב את הבקשה  ולהגשים!  הוא מבוסס על ,חוק המשיכה" לפיו, ברגע שאנו יוצרים חזון ומתחילים להאמין בהיתכנות שלו ולמקד בו אנרגיה, בהתמדה, אנו משדרים קו רציף ותמונה ברורה של מה שאנו רוצים ולכן מתחילים להתקדם או "להימשך" לכיוון שלו.

 

אנחנו לא חייבים להיכנס לפרטי פרטים. בעקרון, ברגע שיש לנו רעיון בו אנו מתמקדים אז הפרטים הקטנים מתחילים להגיע באופן אוטומטי וטבעי גם מבלי שנגדיר אותם. עלינו רק לאפשר להם להגיע. בהרבה מקרים ישנם פחדים שמעכבים את ההגשמה. הפחד מהלא ידוע, הפחד שתוהה אם הרעיון שלנו – הספר, העסק, ההמצאה שלנו – אולי אינם ראויים. אולי אנשים יצחקו עליהם. אולי לעולם לא נקבל את התמיכה שאנו רוצים. אולי ניכשל.

כשהפחדים מופיעים הם משנים לחלוטין את רמת האנרגיה, את הרטט ואת רמת המשיכה של החזון/חלום שלנו. ואז… מה קורה? החלום נתקע, במקום כלשהו, בממלכת המשיכה ולא זז קדימה! כי הפחד נכנס כמשתנה מתערב ושינה את הדרך שבה אנו מושכים את האנרגיות המתאימות אלינו. כדי להתמודד עם נושא זה יש לבצע את סעיפים 4,5 שלהלן.

2. לשים לב לחלומותינו בלילה. לנסות לכתוב ולתעד את מה שאנו זוכרים מיד כשאנו מתעוררים. להיות ערים לסמלים/תבניות שחוזרות על עצמן בחלום. ניתן למצוא באינטרנט טכניקות רבות לזכירה ולתיעוד של חלומות.

3. להתבונן פנימה ולמדוט. להקשיב לחזיונות ולמסרים העולים בזמן המדיטציה.

4. להתבונן, בעזרת החלומות והמדיטציה, ב"צללים" שהולכים בעקבותינו ואינם מרפים. לבחון מהם הפחדים שלנו? הספקות? האמונות המגבילות? – כל ההיבטים שמעכבים אותנו בתהליך מגנוט המציאות הרצויה לנו ולהתמודד איתם ע"י העלאתם למודעות.

5. בנוסף, ניתן לדמיין שיש לנו ביד מכשיר חדשני! אפליקציה מיוחדת שיש לה שתי יכולות – היא ממגנטת אלינו, בשיא הקלות וללא מאמץ, כל דבר בו אנו חושקים ובנוסף, יש לה יכולת לנטרל פחדים ואמונות מעכבות ולהסיטם מדרכינו. ברגע שאנו מדמיינים את זה אזי כל דבר שאנו רוצים למשוך אלינו הופך להיות שלנו בקלי קלות ובמהירות.

6. להתנתק מזנבות לא רלבנטיים בדיוק כמו הלטאה. להשאיר מאחור את כל מה שמעכב ואינו משרת אותנו יותר – דפוסים, אמונות, פחדים, מערכות יחסים – על מנת שנוכל להיכנס נקיים לשנה החדשה. לכן, פנו מקום בתוככם, חברים, לחדש, למואר, לקסום וקבלו אותו בחיבוק גדול. אפשרו לעצמכם לפתוח דף חדש וליצור מציאות בריאה וחייכנית.

*********************************************

ומה לסיכום לטאה?

ואם נסכם חברימות את השיעור החלומי הזה…אז לטאה באה להזכיר לנו שעכשיו הוא הזמן בו צריך לנקוט עמדה ולקבוע עובדות בשטח! קרי, לחלום את השנה הנכנסת ממש ברגעים אלה… לבקש את העוגנים, הבסיסים והאיכויות  שאנו רוצים לזמן לעצמינו בה, את כל מה שאנו מפנטזים עליו. ללא חששות!

בנוסף, הלטאה מזכירה לנו שלא מספיק לחלום חלום! כי זו רק חצי עבודה. הרעיון הוא גם "ללכת" אותו להגשים אותו!  וכדי להגשים את החלום, הכי חלומי, צריך לדייק אותו. לפנטז בדיוק על מה שאנו רוצים לזמן לעצמינו. להזין את המוח בפרטים ברורים. להגדיר ולדעת לאן אנו הולכים ומהם הצרכים המרכזיים והרצונות שלנו. כי מה שאנו מזמנים זה מה שמגיע! אחד לאחד (אין דבר שאנו מבקשים והיקום לא מספק!) וכי מי שלא יודע…לא מגיע! ולכן, הרעיון הוא לדייק בבקשות.

 

  

 

וזו עוד לא כל התורה!…….לאחר ההזמנה היו במודעות לדברים שמגיעים. התבוננו בהם. האם זה בדיוק מה שרציתם?

במידה ולא. אין שום בעיה. אתם חוזרים למחברת/לוח שלכם ומדייקים את ההזמנה! מורידים את האיכויות שמפריעות לכם ומוסיפים את אלה שחסרות  עד שתגיעו לרמת דיוק מרבית.

ככל שתהיו ברורים יותר, בשלב ההזמנה, כך יגיעו הדברים המתאימים לכם ביותר. כשאנו יודעים מה אנחנו מחפשים ואנו מכינים את המוח לקראת זה, נראה את זה בכל מקום שאליו נלך. אם נרצה דגם רכב מסוים, הוא יתחיל להופיע בכל מקום, אם נרצה לקנות דירה, אנחנו נראה מקילומטרים שלטים של "למכירה"..אם אנחנו רוצים להרוויח סכום כסף מסוים, עלינו להזין את המידע לגבי הסכום המדויק לתאי המוח שלנו. אם אנחנו רוצים להגיע למשקל מסוים, המוח שלנו חייב לדעת מהי המטרה בכדי להפגיש אותנו איתה.

יש לנו במוח מערכת שמסננת את כל מיליוני נתוני המידע שנקלטים, דרך החושים שלנו, בכל רגע. היא פועלת לפי ההוראות והמידע שאנו מכניסים לתוכה מבעוד מועד באופן מודע או לא. כשהמוח שלנו מקבל את כל הפרטים, הנחוצים לו, הוא יודע לזהות את המטרה ולהשיג אותה. והוא יודע לסנן מאיתנו דברים שאינם קשורים למטרה שלנו. זו הסיבה שאנו כותבים, מדמיינים, מציירים, משננים, את המטרות שלנו. כדי להדפיס לתוך תאי המוח שלנו את התמונה המדויקת של מה שאנחנו רוצים להשיג.

בקיצור חברים, עשו היום ה-כ-ל כדי שבסוף השנה תוכלו להתבונן אחורה ליהנות מפירות ההגשמה ולומר לעצמכם כמו שאסתר שמיר שרה בשירה החדש לקראת רה"ש: "עשיתי הכי טוב שיכולתי! הכי טוב שאפשר"!

 

כשתחזרו בסוף השנה, ליומן החלומות או ללוח החזון שיצרתם, תופתעו לגלות שאתם יכולים לסמן ב – V את כל פרטי הרשימה שלכם. זה מדהים בכל פעם מחדש! ואם משהו חסר ברשימה שלכם זה סימן שפחד עמד בדרך להגשמה. עיכב אותה. ואז עליכם לזהות אותו ולפוגג אותו בעזרת עבודת מודעות.

אז זהו חברים אני הולכת להכין את רשימת החלומות המתוקים שלי לשנה הבאה ולוודא שהלטאה הסתלקה מהחדר של הבת שלי.

ומה אתכם?

 

שנה נפלאה!

שלכם באהבה,

מיכל

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.