השתנות….

הזמנים מדהימים…הכל בהשתנות…

וגם בקואצ'יה שלי קורים ניסים וחשוב לי לשתף…

*****************

אז החודש האחרון הוא מאד עוצמתי וזוהי רק התחלה… כי הקיץ הזה צפוי להיות "לוהט".

אני חווה את זה על עצמי וגם על א-נשים מסביב – מתאמנים, חברים, בני משפחה.

כולם עוברים תהליכים עוצמתיים מאד של השתנות והתנקות.

תהליכים של לידה מחדש, בתוך החיים עצמם, בנוגע לדברים גדולים ופעוטים כאחד.

מסכימים להשיל קליפות ענק שהיו תקועים איתן חיים שלמים ולהתחבר למהות שלהם…לליבת הנשמה. למי שהם באמת. בלי מסיכות וכיסויים. הכי נקי.

והיופי שבדבר הוא שלרוב לא מדובר באנשים "רוחניים" שעושים עבודת מודעות כל הזמן ומכירים את אופי התקופה ואת האנרגיות העוצמתיות שטסות באוויר. מדובר בכל אחד ואחת שרק מסכימים! לאפשר ולתת לאנרגיות האלה לעבוד. וכן…הרבה פעמים האנרגיה כבר לא שואלת אותם אם הם מסכימים…אלא פשוט באה עליהם בכל העוצמה ואין להם ברירה אלא פשוט להתמסר כי הם לא מצליחים לעמוד בפרץ ובהדף.

 

 

מז'תומרת? אתם בטח שואלים….

אז אני אסביר, מה זאת אומרת, דרך כמה מקרים שעברו אצלי וליידי ממש בשבועות האחרונים.

*****************

הסיפור הראשון הוא של ילדה-אישה מיוחדת בת 33 שעובדת כמטפלת מדהימה במסאג' ושיאצו. יש לה עבודה קבועה בספא וגם המון לקוחות פרטיים.

כבר המון זמן היא מתחבטת. רוצה להתקדם. ללמוד "משהו" (אין לה מושג מה)…לעסוק במשהו נוסף או חלופי שהיא אוהבת שהוא יותר ממוקד ומקצועי (גם את השיאצו היא אוהבת אבל מרגישה שמיצתה וצריכה לעשות משהו אחר). זה כמובן מייצג גם את ההתלבטויות שלה בתחומים נוספים בחייה כמו זוגיות.

ככה היא מסתובבת בודקת פה…בודקת שם…מתייסרת אבל לא עוצרת עד הסוף.

ואז…יום אחד היא נופלת. ואיפה בדיוק היא חוטפת? אולי כבר ניחשתם…ביד! מה שאומר בפועל (היקום כן?…והרופאים אומרים בעקבותיו :-)) שאסור לה לטפל עכשיו עד להודעה חדשה.  והיא עייפה ואין לה כוח לכלום…אבל מה? קשה לה לנוח בבית כי היא כבר רוצה לעוף קדימה.

וכל זה מאלץ אותה להתחיל לעשות עבודה ודרך… להתחייב ולהגיע סוף סוף לטיפול שבו עוזרים לה לזהות מהי המהות האמיתית שלה? מהי כמיהת הנשמה שלה? ומה היא אמורה לעשות עם כל זה ברמה הפרקטית כאן ועכשיו?

 

*****************

ויש גם איש מחשבים אחד מוכשר! שכל פרנסתו, עד לא מזמן, באה לו מעבודה סביב השעון מול המחשב.

לפני כחצי שנה הוא פוטר מעבודתו באחד הארגונים והחליט לעשות שינוי. לצאת לפנסיה בגיל 55 ולהיות עצמאי (דבר שאגב היה בחזון שלו מלפני 5 שנים. לצאת לפנסיה בגיל הזה ולהתחיל ליהנות מהחיים).

חשב, חשב, חשב במה לעסוק בפנסיה ובא אלי להתייעץ.  וזו לא הפעם הראשונה שלו כאן. הוא מגיע פעם בכמה שנים לסדרת מפגשים כדי לעשות פיין טיונינג לדרך.

אז…עשינו עבודה על ערכים וחזון ועל כמיהות הלב והנשמה… ומכולם עלה שהאיש מחובר בכל רמ"ח אבריו, נשמתו וה – DNA שלו לטבע, ליערות ולחיות…ושהייעוד שלו בעולם הזה הוא לעבוד עם אנשים בכלל ועם בני נוער בפרט…לטפל בהם בטבע וללמד אותם כל מיני דברים שקשורים איליו כמו ליקוט, הישרדות, גידול אורגני ודברים נוספים. כלומר הנשמה מכוונת אותו להיות מורה ומטפל בנושאים הקשורים לעולם הטבע.

אבל הוא היסס. הראש עבד שעות נוספות. לא היה בטוח שיוכל להתפרנס מכך. פחד להשקיע זמן וכסף בקורסים שאולי לא יניבו פירות. התנדנד זמן רב. למרות שהתשובות היו על השולחן ועשינו איתן הרבה עבודה.

ואז…בוקר אחד לפני כחודש וחצי התפרצה לה גלאוקומה בעין הימנית של הבחור. דווקא בעיתוי הזה. וברגע אחד אין יותר מחשבים ותכנותים ובניית אפליקציות כי הראייה מטושטשת, העיניים כואבות והלחץ התוך עיני גדול וצריך ניתוח.

אז מה עושה איש כזה בינתיים? עד שהדברים "יסתדרו"?

הולך לחשוב ולמדוט בטבע ולקבל מסרים. יוצא למסעות בטבע של כמה ימים, עם נערים בסיכון, בהם הוא משוחח איתם, מקשיב להם (וגם לעצמו…) ומלמד אותם איך לשרוד בטבע. נרשם לקורס לליקוט צמחים. נרשם ללימודים מתקדמים של "טיפול בהרפתקאות". נרשם לסדנה של "בני האדמה" בה לומדים גששות ואיך מסתדרים בטבע וחיים בו ושומרים על האיזון של הטבע והאדמה ועוד ועוד. הכל במקביל כן? וגם… מחפש עבודה בליווי אחד על אחד של מסעות בטבע לבני נוער ומתחיל לחשוב על בנייה של קורס שבו הוא יכול ללמד את הדברים האלה ולהנחילם הלאה. ובעיקר ומעל כל אלה הוא מתחבר לחזון שהתגלה לו במדיטציה שערכנו יחד. חזון שמדבר על לגור ביער בצניעות וללמד ולטפל באנשים. בקיצור, עושה עבודה מופלאה של צמצום הפערים בין מי שהוא היום לבין מי שהוא חולם להיות.

והדברים פשוט קורים לו… הוא לא צריך להשקיע בהם מאמץ או השתדלות רק להסכים להם ולאפשר להם להיכנס למרחב שלו ללא התנגדות של הראש. לשחרר את כל המחשבות, התכניות והפחדים. ללכת אל מעבר להם. להתמסר לאנרגיה שמתגלית בפניו, ומבקשת לבוא לידי ביטוי דרכו. וללכת איתה יד ביד בנחת ובהרמוניה.

אז אם לסכם…איש אחד עובר בחודש אחד מפץ גדול! עושה קפיצה קוונטית מדהימה ומפעימה אחרי התבוססות ארוכה בלבטים ופחדים.

*****************

ויש עוד אישה אחת מיוחדת בת 51 שכבר הגשימה כמעט הכל בחייה. את כל החלומות שטוותה לעצמה עד כה. גידלה ילדים לתפארת, בנתה את בית חלומותיה בדיוק לפי החזון שראתה בעיני רוחה, הגיעה לטופ בארגונים בהם עבדה, נראית מיליון דולר…אבל מה? סובלת בזוגיות המון שנים ופוחדת להיפרד. חוששת להישאר לבד ולהתמודד עם קשיים כלכליים. למעשה, מעולם לא היתה מרוצה מהפן הזוגי בחייה.

היא הגיעה אלי לפני שנה וחצי כשהקושי כבר היה בלתי נסבל. רצתה להתגרש. לעבור דרך הפחדים שלה ולהתמודד.

ואז….כשהכל כבר הפך כל כך קשה, אפילו תהליך הפרידה בו החלה, היא החליטה להרפות לרגע אחד מהכל! רק לרגע… כדי לנוח קצת לפני המהלך הבא שהיה כל כך קשה עבורה.

ולמה החליטה להרפות דווקא בנקודת הזמן הזו?

כי הגוף שלה צעק "הצילו". הפיל אותה למשכב של כמה שבועות (או יותר מדויק ל – 21 יום…שזה הזמן האופטימלי לעשות שינוי! להשיל הרגלים, אמונות ודפוסים וליצור תחתיהם התנהגויות חדשות הולמות יותר).

ובזמן הזה, בגלל שלא נשארה בה טיפה של כוח להלחם עוד בעולם ובעצמה וכשהיא מותשת החליטה לעשות ניסוי. מה כבר היה לה להפסיד?

החליטה לעשות שינוי תודעתי! ולוותר דבר ראשון על כל הפחדים המטורפים שניהלו אותה, במשך שנים, והיו קשורים לשאלות כמו: מה יהיה עם הכסף? ואיך היא תסתדר לבד? והאם תמצא יום אחד זוגיות אחרת או שתמות זקנה, חולה וערירית? ואיך היא תסתדר אם תחליט להתפשר ותיאלץ להישאר בתופת הזוגית הזו?

דבר שני, היא החליטה לוותר ולשחרר גם את השיפוטיות שלה כלפי בן הזוג שלה. ויתרה על הצורך להזכיר לו כל יום כמה הוא לא בסדר ומה הוא לא יודע לעשות "נכון" ולמה אי אפשר לסמוך עליו בכלום.

הוויתור הזה קרה בין השאר מתוך הבנה שהוא בסה"כ תמונת מראה שלה וכל מה שהוא משקף לה מתרחש למעשה קודם כל בתוכה.

אז…היא החליטה לפשט את הדברים ופשוט להיות "היא" בלי כל הסיפורים והפחדים ששאבו ממנה את כל כוחותיה והשכיחו לה את עצמה! ועד כמה היא יפה מבפנים וגם מבחוץ. החליטה להשאיר את כל מה שלא עובד יותר מאחור. לא לנסות לתקן או לשנות אותו, כפי שניסתה עד כה, אלא פשוט ללכת ממנו למקום אחר. מואר ומאוורר. אל מעבר לפחדים והסרטים. אל חניית ביניים. אל ריק שבו מה שהיה כבר מת ומה שצריך להיווצר עוד לא נולד.

וכשכל אלה (הסיפורים והפחדים) נעלמו מהבמה והיא הרשתה לעצמה קצת "למות" ולהשאיר מאחור את כל מה שכבר לא משרת אותה יותר, אלא רק תוקע ומחליש, היא התעוררה בוקר אחד והבינה שנולדה מחדש! שעברה ליקום אחר…לנתיב חדש של חיים ותפישה שבו הכל שונה לגמרי מכל מה שהכירה. הבינה שהיא שבה אל עצמה ואל מהותה המדויקת והלכה אל מעבר לפחדים ולמחשבות המקבעות.

ובאותו רגע של הארה (ואפילו לא רגע אחד אחרי) קרה מהפך גם בבית! בן הזוג השתנה במאה ושמונים מעלות. התחיל לעשות עבורה את כל מה שתמיד חלמה שיעשה – לחזר, לאהוב, להחמיא ולרצות לקטוף את הירח בשבילה…להיות הגיבור שלה.

אז.. מה קרה פה בעצם?

היא שינתה את האנרגיה הפנימית שלה ובאחת כל התמונה החיצונית של חייה השתנתה גם. השינויים מבפנים השתקפו בחוץ ממש באותו רגע. פשוט נס.

*****************

וכל הסיפורים האלה נשמעים לכם אולי דמיוניים אבל הם אמיתיים לגמרי וקורים בזמן הזה. והם קורים בטיל! בזמן מאד קצר כי אנשים מסכימים לשחרר. להיפרד מהדמויות שהיו. מהחיים הקודמים שלהם. מהאנרגיה הישנה ששירתה אותם עד כה…אבל לא עוד!  ומהמלחמות הפנימיות. מסכימים לשהות בריק, לזמן מסוים, ולאפשר למבנים חדשים לקום ולהתהוות בתוכם. כאלה אשר הולמים יותר את מי שהם, את ההוויה שהינם, את מה שנשמתם מבקשת לגלם כאן בעולם הפיזי.

וכשזה קורה… המציאות מתחילה פתאום להתארגן בהתאם וב"נו טיים" הכל משתנה וכל מה שהם ייחלו לו מופיע לנגד עיניהם, בקלות ובפשטות, והופך למציאות חייהם.

והם המומים! משפשפים את שתי העיניים ובמיוחד את העין השלישית. לא מאמינים…אבל זה קורה! ועם מציאות אי אפשר להתווכח!! וזה מרגש ברמות שקשה להסביר.

*****************

אז גם בקליניקה שלי הנוף משתנה.

 

אפילו שמדובר באותם כלים עם אותם שמות… הכל עובר שדרוג ולידה מחדש. כל התכנים וכל ההוויה. אותם שמות וכלים אבל תוכן פנימי ואנרגיה חדשים.

למשל, מה שעד לא מזמן היה "מדיטציה לזיהוי החזון האישי" הופך למשהו אחר לגמרי. זה כבר לא מפגש עם ה"אני העתידי" כמו שמלמדים בספרי האימון אלא מסע פנימי עמוק ומרגש. אנשים עוברים מסעות שאמניים מרפאים ומטעינים אצלי בחדר האינדיאני :-).

וזה מרגש ברמות (כן…אני יודעת שכבר אמרתי את זה. ואומרת ומתרגשת שוב, ושוב ושוב) להיות מלווה ועדה לתהליכים מדהימים שכאלה שמפתיעים בכל פעם מחדש בעוצמתם ומעיפים את כולנו למחוזות חדשים שלא הכרנו עד היום. גבוה. גבוה. גבוה.

והמדהים הוא שכבר לא צריך להיות בשביל זה יחידי סגולה "רוחניקים". זה קורה לכולם וזה נפלא! לכל מי שמסכים להשיל את מה שישן, מעיק ולא הולם ומאפשר לאנרגיה חדשה רעננה ומשודרגת להיכנס למרחב שלו. למי שמסכים לשים את הראש והמיינד בצד ולחוות את הרגשות ואת האנרגיה שמגיעה.

ואני פה משתאה, נפעמת ומודה מודה מודה!!!

תודה יקום! עליך ועל כל מה שאתה מביא.

*****************

והאנשים עליהם כתבתי הם אמיתיים (הפרטים המזהים טושטשו לחלוטין וכמובן שאין אזכור של שמות) ומוכנים לשתף כי הם מבינים ויודעים שהשיתוף בתקופה הזו חשוב מאין כמוהו לטובת כל מי שצועד בדרך המודעות ומתמודד עם אתגרים ושאלות. ומי בעצם לא? כולנו…

ואם גם אתם רוצים להתבונן פנימה ולזהות את העבודה המדויקת שבאתם לעשות כאן על פני האדמה ואת הנתיב הייחודי רק לכם ולממש אותם במלואם… אני פה בשבילכם לצעוד את הדרך יחד יד ביד ולהגיע! למחוז הנשמה וההגשמה.

מחכה לכם במרחב הקסום שלי ששוכן על הכרמל אל מול הים.

להתראות,

מיכל

 

*****************

תמונות

1-7 לקוחות מאתרי תמונות חינמיות.

8 – אביטל אנגל.

9 -אני.

 

 

 

 

 

תגובות

תגובות

2 תגובות

 • מיכל יקרה,
  הפוסט שלך הגיע אלי ממש אבל ממש בזמן. אני מרגישה שינויים אך יש בתוכי המון התלבטויות בין לתפוס את השינוי ולדהור אתו קדימה לבין לחזור לדפוסים הרגילים ולברוח ולהתחבא מהעולם.
  אז אני צריכה ללמוד מהמקרה האחרון ולשחרר עוד קצת. דבר שקשה לי מאוד אבל כנראה הכרחי.
  אז תודה לך על פוסט מדהים ומלא ערך עבורי.

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   בשמחה אורית יקרה!
   דעי שזה לוקח זמן… אבל בסוף זה יקרה.
   זה תהליך.
   ברגע שבאמת מוכנים לשחרר זה קורה.
   אם תרצי כל עזרה אני כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.