ד"ש מהנחש

היי לכולם,
ערב שבת…תחושה של פוסט קורונה אבל עוד לא באמת…
חוויה של מעבר בין העולמות.
לפני כמה ימים סיפרו בחדשות שהנחשים חזרו ושאנשים התחילו לפגוש אותם בגינות…ופתאום בערב אני מקבלת הודעה מעדה חברתי: " מיכלי… היתה לי פגישה עכשיו עם נחש צפע! ברח ללוכד…מה זה אומר"?
אז מה זה באמת אומר? שאלתי את עצמי והבטחתי לעדה שאבדוק ואעדכן.

**************************************

אז… בואו ננסה לעשות קצת סדר ולהבין…בשביל עדה וכולם.
מה פתאום נחש עכשיו?
מה הסיפור שלו?
 

**************************************

אז.. זה לא סוד! שכולנו עוברים עכשיו תקופה של שינויים מטורפים.
דברים גדולים קורים! אנחנו חווים מוות והשלה של עולם ישן שעבר זמנו! ומתחילים להניח את היסודות לעולם החדש שיבוא.
כרגע אנחנו נמצאים ממש על קו התפר שבין העולמות – הישן והחדש.
אנחנו עדיין לא מבינים את התמונה הגדולה. אוספים בקנאות פיסות מידע שתוכלנה לשפוך לנו אור על מה שמתרחש מאחורי הקלעים…וכל יום מתגלה עוד משהו.
 

 
ובינתיים, בתפר הזה שנוצר, אנחנו נבוכים…מפוחדים…מבולבלים, מנסים להחלים מההכשה הענקית שחטפנו! ושואלים את עצמנו: מה אנחנו אמורים לעשות עם כל הארס הזה שהוזרק לנו במנות ענק? האם להסכים למות ממנו?כמו שקרה למיליוני אנשים בעולם תרתי משמע? או לחלופין לחפש דרכים להתמיר אותו לתרופה? כלומר, להשתמש בו כמנוף לשינוי מבורך, ולריפוי וליצירת תשתית בריאה לעולם החדש אותו אנחנו שואפים ליצור.
אנחנו גם מבינים שעד שלא נשיל לגמרי את כל הישן והמסואב מעלינו אין סיכוי שלחדש והטוב יהיה מקום להיכנס.
וההשלה הזו וההכשה הזו הן בדיוק מה שמסמל הנחש שהגיע לעדה ולאחרים.
הוא בא לחדד לכולנו את העובדה ש"מישהו" החליט לעקוץ אותנו! ולהאיץ דרך כך את קצב השינויים בעולם מתוך מטרה שנסכים סוף סוף להשיל את העור הישן של הכל מעלינו ומעל העולם כולו ולגדל עור חדש! שונה בתכלית! כזה שאף אחד עוד לא ראה או שמע עליו.
והתהליך הזה של התמרת הישן בחדש הינו אלכימיה של ממש! בדיוק כמו אנרגיית הנחש.
 

אז כן חברים, מסתבר שגם הנחש, על סגולותיו, הוא חלק בלתי נפרד מהתקופה הזאת. חיה של הכשות וארס בדיוק כמו שחטפנו… אבל אנחנו כמנהגינו מתכוונים לקחת ממנו רק את הטוב! ולנצל את זמן האיכות אתו כדי ללמוד ממנו מה אנחנו צריכים לעשות כדי ליצור בחיינו אלכימיה של ממש? כלומר, איך להפוך כל דבר בו אנחנו נוגעים בזמן הזה וכל דבר שקורה, קשה ככל שיהיה, לזהב, לריפוי, לצמיחה ולאהבה?

**************************************

מיהו הנחש?

הנחש זריז, פיקח, תוקף ונושך בעוצמה ובדיוק רב. במקרים רבים גם ארסי.
מדובר ביצור שנוי במחלוקת! שלמרבה הפליאה מהווה סמל עתיק ומרכזי ומלא בניגודים ברוב התרבויות. בחלק מהתרבויות הוא מהווה סמל לשליליות, פיתוי, חטא, הרס ורוע ובאחרות הוא נתפש כסמל לרפואה, לשינוי, התמרה וחכמה גבוהה הקשורה לכוח הבריאה.
האינדיאנים בחרו באופציה השנייה וראו בנחש סמל להתמרה, לריפוי ולסגולות הקשורות בהיבטים שונים של כוח הבריאה כמו: אנרגיה ותבונה קוסמית גבוהה, אלכימיה, מיניות והתעלות.

גם תרבויות עתיקות נוספות עשו חיבור, בין הנחש לעולם הרפואה והוא מופיע עד היום כסמלם של גופים רפואיים שונים כמו ההסתדרות הרפואית בישראל, ארגון הבריאות העולמי, חיל הרפואה האמריקאי והאנגלי ואפילו על סיכת החובש הצה"לי. בנוסף הוא מוזכר בשבועת היפוקרטס היא שבועת הרופאים.
 

**************************************

מהו הריפוי של הנחש האינדיאני?

האינדיאנים ראו בנחש 3 איכויות ריפוי:
1. השלת העור – איכות הקשורה ליכולתו המדהימה להשיל את עורו ולהחליפו בחדש. היא מבטאת שחרור מהישן לצורך התחדשות והתמרה של מחזור החיים. להבנת האינדיאנים זוהי אנרגיה של אלכימיה ושלימות!
2. התמרה/אלכימיה – כמה שזה ישמע מוזר הארס של הנחש משמש גם לצורכי ריפוי בשל תכונותיו האלכימיות. ניתן להפוך אותו מחומר שממית לחומר מרפא שבכוחו להציל חיים! וזאת במידה ועושים בו שימוש נכון! כיום, משתמשים בעולם הרפואה בארס הנחש על מנת לייצר נסיובים לטיפול בהכשות נחש ולהפיק תרופות להתמודדות עם מחלות כמו: סרטן, סוכרת, דלקות מפרקים ועוד, ועוד.
 

 
גם האינדיאנים מסכימים עם הרעיון הזה ועל בסיסו הם מסיקים שלכולנו יש את היכולת לחוות כל חוויה, באשר היא, מרצון וללא התנגדות מתוך הידיעה שכל הדברים שווים בפני הבריאה! כלומר, את כל מה שניתן לחוות כרעל, אפשר גם לאכול, לעכל, להטמיע ויותר מכך, ליצור בעזרתו ריפוי! הכול תלוי במצב התודעה בו אנו נמצאים! ובמילים אחרות, ניתן להתמיר כל חוויה ארסית בכל המישורים: גופני, רגשי, שכלי ורוחני…ויותר מכך, אנחנו אלה שבסופו של דבר בוחרים מה לחוות ואיך.
3. אנרגיה מינית והתעוררות הכוח היצירתי – איכות נוספת של הנחש היא סגולת האש היוצרת תשוקה, חיוניות, הולדה, חוכמה, שלמות וחיבור עם הרוח הגדולה.

**************************************

מהו מסר הנחש?

כשהנחש מחליט להופיע הוא בא להכריז בקול גדול על כך שהשינוי כבר פה! וכפי שאתם כבר מבינים לא מדובר כאן בשינוי קטנצ'יק כייפי כזה.. אלא בווחאד שינוי! שהוא לא נעים וגם לא פשוט. שינוי שמלווה לרוב בהכשה אחת או שתיים ובהרבה ארס.
הופעת הנחש היא קריאה עבורנו להתעורר! ולהתמיר תבניות של מחשבה, אמונה, חוויה או תשוקה כדי ליצור ריפוי. במילים אחרות, זהו זמן של התפרקות והשלת העור הישן של חיינו על כל דפוסיו והבנותיו, ויצירת עור חדש שלא נודע עוד כמוהו. זה ממש תהליך של הרס ובנייה מחדש – זמן מותם של חוזים ישנים וניסוחם של כאלה חדשים, מעודכנים ומותאמים לכל מה ומי שאנחנו היום.
 

כן… זהו תהליך מפחיד, וכואב מאד בהרבה מקרים, שמייצר כעס, תסכול, פחד וכתוצאה מכך גם חסימות אנרגטיות שבאות לידי ביטוי בצורת קשיים ומחלות. ודווקא מהסיבות הללו חשוב לא להיבהל מ"תופעת הנחש" אלא להיפך, ללמוד להכיר את המפתחות להבנת מאפייניה ולהתמרת הארס לריפוי וליצירת עולם חדש.
אחד המפתחות המרכזיים, להבנת סגולות הנחש, היא הידיעה שבכוחנו לבחור כיצד להתייחס לכל חוויה או התנסות שנכנסת לחיינו. עלינו מוטלת האחריות האם להסכים לראות ולספוג אותה כרעל לנשמתנו ולגופינו או להתמיר אותה לאיכות של ריפוי והבראה. האם לבחור במחלה, בכאב ובצער או לחלופין בשמחה, חיוניות, שפע ובריאות.
ונכון! ברוב המקרים זה ממש לא פשוט! נדרשת נחישות פנימית! והמון מודעות עמוקה כדי לעבור, דרך כל ההכשות ולזכור, בכל רגע נתון, שאנחנו חזקים ויכולים לצמוח דרך כל חוויה גם אם יש בה ארס רב. שאנחנו יכולים, אל מול כל הקשיים, לבחור לדבר בשפה של שמחה ובריאות כדרך לצמיחה.
אתגר לא קטן! אבל משתלם בסופו של תהליך.
זוהי בחירה יום יומית, ובכל רגע ורגע, איך לתפוש את הדברים בזמנים של קושי גדול וגלים סוערים שמעוררים "פחד מוות" של ממש כמו בימים האלה.
 

 
וחוצמזה, כמו שאתם יודעים, לא תמיד יש לנו ברירה.
לפעמים, למרות שאנחנו מנסים להיות "זהירים" ולפסוע בשבילי החיים מתוך אסטרטגיה של "ניהול סיכונים" ודרך בחינה מתמדת של הסכנות האפשריות שעלולות להופיע לנו בדרך – נמנעים מלעשות "פניות חדות" ולהיכנס לפינות אפלות ומשתדלים לשמור על עצמינו מהכשות – לא מצליח לנו ואנחנו חוטפים! לפעמים זה סוג של "כוח עליון" משהו שאין לנו שליטה עליו כמו עכשיו עם סיפור הקורונה ואז…כאשר ההכשה היא כבר נתון קיים…אז מה? לא נתמודד איתה? לא נרפא את עצמינו? לא נבחר בהמשך צעידה בדרך ובצמיחה מאותו מקום כואב? כלומר, בידינו הבחירה מה לעשות עם הארס? האם לאפשר לו "להרוג" אותנו או לבחור להתמירו לריפוי והתקדמות. תמיד יש לנו בחירה! להיות אלכימאים! קוסמים של החיים שלנו ולדעת בפנים שאנחנו חזקים, שיש לנו את הכלים ואת היכולת להפוך את הבאסה לסבבה ולזכור שאף רוח חזקה או שום נחש צפע לא ישברו אותנו.
 

 
ונשאלת השאלה למה אנחנו בכלל צריכים הכשות?
נו….למה?
כי כנראה סירבנו לזוז קדימה בלעדיהן. לא הקשבנו למסרים מבפנים ומבחוץ. נמנענו! נצמדנו! סירבנו לראות את מה שעומד לנגד עיננו המון זמן, דחינו עוד ועוד את הפרידה מהישן והמוכר גם אם פג תוקפו! גם אם הפסיק כבר להתאים והפך לחונק ומעיק. אבל אחרי ההכשה בד"כ כבר אין ברירה! אף אחד לא רוצה לחזור אחורה ולחטוף שוב מכה כואבת יותר. ואז? מה אנו עושים? עפים בטיל קדימה – מנכשים עשבים שוטים בתודעתנו, גוזמים את ה"צמחייה" המיותרת שמסתירה את הדרך, מנקים ומפנים את הנתיב, מאירים אותו בזרקור ענק שממלא אותו באור, בבהירות, באנרגיה חדשה אוורירית, יוצרים שביל שאין בו מקום מסתור לנחשים.
והאנרגיה בתקופה הזו שונה מבעבר. כולנו בתוך הגל הסוער הזה עכשיו. העולם כולו משיל את עורו הישן ומשנה חוזים! מתמיר אנרגיה אחת לאנרגיה אחרת לגמרי! אשר סוחפת את כולם … שלא מסכימה יותר לעיכובים בהתפתחות, לשקרים, להסתרות ולמניפולציות. היא רוצה השלה והתמרה כאן ועכשיו ללא עיכובים.
והתהליך הזה קשה ומאתגר מצד אחד אך נותן המון תקווה, אור ואופק מהצד השני.
 

 
והנחש אומר לנו עכשיו: "אלה זמנים יקרים. כולכם חווים אתגרים עמוקים וניעור רציני. זוהי תקופה של התנקות. לא משנה באיזו נקודה תפסה אתכם הכשת ה"קורונה" הזו, כולכם עוברים עכשיו אתגר רציני של התמרה. תכלס אף אחד לא שאל אתכם מה בא לכם! פשוט הביאו לכם התנסות מטורפת בפנים. ויללה תתמודדו.
הכל השתנה לכם באופן פתאומי – תכניות, עבודות, מערכות יחסים, מדינות, ארגונים עולמיים. אתם חווים מוות פתאומי של דברים שהיו מאד חיים, אמיתיים, נוכחים ומוחשים עבורכם בחיים…ולא יודעים מה ימלא את מקומם.
הדבר הזה יכול לגרום לכם ללכת להגיע לקצוות של דיכאון, חוסר אמונה, חוסר רצון להמשיך הלאה, תהייה למה אתם כאן? ומה בעצם קורה פה?
אז…הכל קורה מסיבה מאד פשוטה – כדי שתהיו מסוגלים ליצור טרנספורמציה ענקית בחייכם וכדי להכין אותכם לפרק הבא והמרגש של חייכם ושל העולם כולו.
וזה מפחיד ומערער אבל אני מציע לכם לא להכנס לפאניקה. לגל הזה יש תפקיד עכשיו. הוא בא על מנת ליצור תשתית לפרק הבא, לעור החדש שתעטו על עצמכם. והוא יחלוף! אבל אחרי שיחלוף אתם כבר תהיו שונים לגמרי… תהפכו לאנשים חדשים ומשודרגים מבחינת מודעות וחיבור פנימי… דבר שיקרין וישפיע על כל מהלך חייכם.
 

 
ולכן, היו עכשיו טובים לעצמכם. אל תחמירו עם עצמכם ואל תשפטו את מה שקורה. פשוט הסכימו לקבל את הקושי והכאב העצום ולשחרר אותו מההוויה שלכם מתוך הבנה שהכל מכוון לטובה ולצמיחה נפלאה. הבינו שזוהי תקופה של שינוי עמוק, ושל השלת העור הישן של חייכם ומהותכם, והתמרתו בחדש הולם, נקי ופשוט הרבה יותר.
הסכימו ללכת עם השינוי הזה. אפשרו לו להתהוות. ואם לא ברור לכם עכשיו מי אתם? או מה עליכם לעשות בעתיד? או באיזו עבודה לעבוד? תניחו לזה עכשיו. זכרו שהכל בסדר….הרשו לעצמכם להשקיט את סערת המחשבות ולהקשיב פנימה, לעשות בכל פעם רק צעד אחד קדימה בעקבות התבונה הפנימית שלכם אשר תמיד נוכחת ושומרת עליכם בכל רגע נתון.
הסכימו לאפשר בחייכם אלכימיה! ולכו עם זה הפעם עד הסוף! לא בחצי כוח. השאירו מאחוריכם את כל הפחדים המעכבים והאמונות המגבילות ואת כל מה שמספרים לכם עכשיו על מה שקורה בעולם ובשל כך מגבילים את תנועת חייכם. זכרו תמיד שאתם המאסטרים של החיים שלכם! המנכ"לים הגדולים! ורק אתם יכולים לבחור איך "לאכול" ו"לעכל" כל חוויה והתנסות שמגיעה לפתחכם. אתם היוצרים והבוראים ואתם יכולים לבחור את מה שאתם רוצים לחוות ובאיזה דרך להפנים ולעכל את החיים!"
עד כאן מסר הנחש עבור כולנו. תודה עדה שפגשת אותו עבורנו.
התחברו איליו מתוך מודעות ויקרו לכם דברים נפלאים!
מאחלת לכם ימים טובים ופוריים עם עור חדש ורוד בוהק ונקי בכל המובנים.
ומי שרוצה ליוויו ותמיכה בתהליכי השינוי והמעבר שלו/שלה מהעולם הישן לעולם חדש והלא נודע בכל תחום בחיים –  מוזמן/ת לדבר איתי

doc@michaldvir.com

0505294800

שלכם באהבה רבה
מיכל

**************************************

מקורות

כל התמונות לקוחות מאתרי תמונות חינמיים.

לחצו כאן לפרטים על פגישת ייעוץ

תגובות

תגובות

4 תגובות

 • ענת הגיב:

  תודה!!!!!

 • שרה קרונלנד הגיב:

  בהליכת הבוקר שלי בסביבות 0820…במכון ןויצמן רחובות..
  חצה את דרכי נחש משמאל לימין וממזרח למערב.
  התוכלי לסייע לי להבין המשמעות?
  תודה

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   היי שרה,
   הכיוון פחות חשוב. חשובה המשמעות של המפגש שלך עם הנחש.
   מציעה לך לקרוא שוב לעומק את הפוסט. יש בו עבורך את כל התשובות.
   במידה ואת צריכה העמקה בתובנות ובכלל מוזמנת לתאם איתי שיחת ייעוץ טלפונית 0505294800 ואשמח לעזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.