פרק 4 – Do it your way

שלום חברים יקרים!

ברוכים הבאים לפרק 4 בסדרת "העולם המופלא"  העוסקת בחיבור לאור ומוקדשת לכל השוחרים לשיפור חייהם וחיי זולתם והבוחרים בדרך חיים של מימוש הייעוד והחזון האישי. מטרתה להציג בפניכם את "קלפי הסגולה" כלי  דרכו יכול כל אחד להתחבר לנתיב הצמיחה האישי שלו ולדרכו בחיים!

עד כה פורסמו שלושה פרקים בסדרה. בפרק 1 חלקתי אתכם את סיפורי האישי ואת התחברותי לדרך האינדיאנית. בפרק 2 ערכנו הכרות קצרה עם האינדיאנים ועם מקור הידע עליו מבוססים הקלפים. בפרק 3 הוצגה ערכת הקלפים ושימושיה היישומיים. במסגרת זו, נסקרו סוגי הפריסות השונות, אותן ניתן לבצע בעזרת הקלפים וצוין כי החשובה בין הפריסות הינה "מפת חיות טוטם אישית". בפרק 4 הנוכחי אתמקד במפה זו  וביישומיה השונים. מפאת אורכו של פרק זה החלטתי לפצל אותו לשני חלקים. להלן החלק הראשון. את החלק השני תוכלו למצוא בהמשך קטגוריה זו בפרק 5.

***************************************

 

לפני שנתחיל בסקירת עיקרי המפה אני רוצה לומר לכם תודה גדולה! על המשובים האוהבים והמפרגנים שלכם לסדרה זו אשר מרגשים אותי מאד. הם מהווים עבורי מתנה יקרת ערך המתפקדת על תקן של מראה אשר משקפת לי אהבה ומעצימה אותי בכתיבה מהסוג הזה. ואסביר למה כוונתי.

יש להניח, שנראה לכם טבעי ומובן מאיליו שאני עוסקת בנושאים הקשורים להתפתחות ולצמיחה אישית, תוך שילוב בין כלים הלקוחים מעולמות תוכן שונים, ושהכול נובע ממני בצורה חלקה זורמת. אז זהו שלא! זה לא מובן מאיליו ולא היה כך מאז ומתמיד. כדי להגיע למקום בו קיימת בתוכי אינטגרציה צלולה, בין עולמות התוכן השונים, נדרשתי לעבור דרך ארוכה!

הכול התחיל בשנת 2000 !!! באותה שנה חיי עברו מהפכה גדולה! שאותותיה ניתנו כבר במהלך כמה השנים שלפני כן.

הגעתי אז לצומת! בה נדרשתי לקבל החלטה! האם להיענות לקריאת הנשמה שלי ולבחור בטרנספורמציה פנימית עמוקה? האם לפנות ולהיפתח לדרך חדשה ולא מוכרת אשר נגלתה לי וממש "קראה" לי לבוא? האם לבטוח בה? למרות שאיני יודעת לאן היא מובילה? האם לתת אמון ב"ידיעה הפנימית" שהדרך הזו תוביל אותי בדיוק לאן שאני צריכה להגיע בעיתוי ובזמן המתאימים ביותר עבורי? שהדרך הזו הינה אחת עם מי שאני?

 

 

המון שאלות וים של אי ודאות…

ואני… בלי יותר מידי התלבטויות בחרתי להיענות לקריאה הזו! להתמסר ולהתחייב אליה ולרתום את כל משאביי הפנימיים לצורך כך. החלטתי לפנות לדרך הזו בה אוכל לפצח את צופן הנשמה שלי ולגעת בתשוקה הגרעינית העמוקה ביותר שלי – בכמיהה לפגוש באמת שלי! זו שתוביל אותי להבנת ייעודי ולחשיפת שביל הזהב להגשמתו. ידעתי שאעשה הכול כדי להשיג זאת ושאין בעולם דבר חשוב מזה עבורי. וכך היה ועדיין…עד עצם היום הזה! נתתי לה להוביל אותי ולקחת אותי למחוזות חפצי.

 

 

הייתה זו אז… עבודה מאתגרת! אשר דרשה ממני לגייס משאבים כמו: סבלנות אין קץ, התמדה, נחישות, אמונה בעצמי, הקשבה פנימה, העמקה אינסופית בחומרים מתחומים חדשים ויצירת אינטגרציה בין כל אלה לבין העולמות שכבר הכרתי. הייתה זו ממש עבודת "מחקר ופיתוח" ואני הפכתי לציידת "תובנות ומסרים"  גששית! מנסה להבין את צעדי מתוך החשיכה בדרך אל האור.

 

 

לקח לי זמן להבין שהיעוד שלי הינו יצירת שילוב מזוכך בין שני עולמות תוכן ענקיים!!! – הרוח והחומר – והוצאתו לאור באופן שיעצים אנשים, יתמוך בהם ויחבר אותם למי שהם… לדרך שלהם!

mhAUJ2E

אבל….לפני שיכולתי לפנות לאנשים אחרים נדרשתי, קודם כל, ללמוד ולהבין לעומק את מהות הייעוד שלי ולפתח אותו ברמה היישומית. גם בשלב הזה נדרשתי לקבל מספר החלטות. ההחלטה הראשונה הייתה להתחבר, באופן מודע, למרחב הפנימי שבתוכי ופשוט להדליק בו את האור! רק כך יכולתי לגלות את האוצרות הטמונים בי ולחשוף חלקים נסתרים נוספים בנשמתי – כאלה שקידמו אותי לעבר המטרה.

ההחלטה השנייה הייתה לגייס אומץ!!! קודם כל כדי להכיר בייעוד שהתגלה בפניי ובעובדה שהוא הביטוי המיוחד שלי כאן בעולם! ולהבין שעל מנת לממש אותו אצטרך להתמסר, במידה מסוימת, ללא נודע  ולוותר על נוחות, בטחון, מעמד או פוזה כזו או אחרת.

לאחר מכן, מכן נדרשתי לגייס עוד מידה של אומץ כדי לחשוף את הייעוד שלי, בפני שאר העולם, ולהתחיל לצעוד בפועל בדרך אותה התחלתי לסלול. עשיתי זאת רק כשהייתי ממש בטוחה ושלימה עם עצמי ועם הכיוון הזה.

 

זה לא היה תהליך פשוט ונתוני הפתיחה שלי היו מגבילים. זאת משום שפעלתי עד אז בתוך מסגרות שהתנהלו מתוך אוריינטציה של חשיבה רציונאלית מקובעת ותוך התבססות על נתונים ועיבודים בעלי עיגון מדעי. לימדתי בטכניון בפקולטה לניהול, כיהנתי כדירקטורית בחברות "מכובדות ורציניות" ושימשתי כיועצת למנהלים בחברות "מכובדות ורציניות" לא פחות. באף אחת מהן לא היה חיבור או פתיחות לעולמות התוכן הקשורים לדרך הרוח. נהפוך הוא! גיליתי שם בורות, ניתוק, דה-לגיטימציה  והתנגדות. אל תשכחו שזה היה בתחילת שנות ה – 2000. היום התנאים הללו קצת השתנו ויותר אנשים מוכנים להיפתח לשינויים הללו.

 

309767_4170_s

בשל המגבלות האלה, תהליך המימוש וההוצאה לאור לקחו לי זמן. נדרשתי לפתח דרך כדי לשתף את העולם בדברים שגיליתי וחוויותיי ובהבנותיי מהדרך שעשיתי. ידעתי שאני צריכה לחשוף את הדברים באופן נכון, מדויק וזהיר. בדרך שתקרב אנשים לידע הזה ולא תיצור התנגדות וזילות של הנושא. בתוכי הבנתי, שכדי להגיע לתוצאה כזו, אני חייבת לנסח את הדברים באופן כמעט מדעי, כמו שאני יודעת לעשות היטב, ולומר אותם בצורה אחראית וחכמה כדי שגם הספקנים שבחבורה יתרככו ויסתקרנו.

וזה עוד לא הכול! מעבר לכל אלה, הבנתי שהשליחות האמיתית שלי היא להביא את השילוב שיצרתי, בין העולמות, דווקא למסגרות מהן באתי ובמיוחד לארגונים ולאנשים שעדיין לא מחוברים כמו הטכניון למשל. ידעתי שיש באמתחתי את כל הכישורים והמשאבים האישיים כדי לעשות זאת כולל התארים המתאימים, ההשכלה הרלבנטית והעמדה המקצועית שלי.

לימים אכן פיתחתי מודל יפהפה, המשלב בין עולמות  הרוח והחומר, בעבודה עם אנשים עליו אספר בהמשך אבל בתחילת הדרך נדרשתי להיות ממש שגרירה של אור! להיכנס למקומות אפלים להצית את הלהבה ולהאיר! להעביר את המשואה הלאה, לחבר עוד ועוד נשמות לדרכן ולמי שהן, ולהגביר כל הזמן את עוצמת אלומת האור ואת עוצמת התהליך. וזה למעשה מה שאני עושה מאז ועד היום. כל הזמן! בכל מקום! זה יכול להיות כאן בבלוג, בעבודתי באקדמיה ובמפגשי אימון וייעוץ לקשת רחבה של ארגונים ואנשים במגוון מקצועות ונושאים.

אני עושה זאת בסבלנות ובאהבה ענקית כי אני רואה בכך חשיבות עליונה! ויודעת שמדובר כאן בתהליך אינסופי שהולך ומתעצם כל הזמן. ככל שיש יותר אור יש יותר עוצמה וניסים נפלאים קורים בדרך.

 

 ***************************************

ולפני שאני מתחילה לספר לכם על מפת חיות הטוטם…. עוד דבר אחד חשוב!

כל החברים הרבים שמכירים אותי מ"קפה דה מרקר", וממקומות אחרים, יודעים שאני אוהבת לשלב בין התכנים הכתובים לשירים aהולמים אותם. מכיוון שסדרת "העולם המופלא" מתמקדת בדרך של כולנו, ומספרת את הסיפור שלי על דרכי האישית, בחרתי לצרף היום שיר נצחי ועוצמתי מאד בעיני שמספר על דרך  ושמו My Way.  והוא לא סתם מספר על דרך! אלא על דרך של נאמנות לאמת האישית ולהגשמה. ומעבר לכך "שיר הוא לא רק מילים" כמו ששר אריק לביא (שגם לו אגב יש ביצוע מרגש לשיר "my way"  בתרגום עברי) "שיר הוא גם מנגינה"! ויש לו "אנרגיה" ו"משמעות" משלו אשר עוברות ונוגעות בלב המאזינים דרך מי ששר אותו.

נתקלתי בביצועים שונים ויפים, לשיר הזה, ובחרתי להביא לכם היום את הביצוע המרגש של פרנק סינטרה. זהו ביצוע מקסים ומרגש שבכוחו לפתוח לבבות, להאיר פינות חשוכות ולחבר כל אחד ואחת לדרך שלו ושלה.

אני ממליצה לכם בחום, כדרכי תמיד,  לקרוא את הפוסט עם השיר מתנגן ברקע. הוא נותן המון כוח!

 

 

ועכשיו… אפשר להתחיל בסקירה. קבלו את "מפת חיות הטוטם".

 

 ***************************************

 מהו טוטם?

"טוטם"  – הוא סמל אשר מייצג מהויות שונות מעולם החי. טוטם של חיה מייצג את תכונות והיבטי החיה עצמה, את רוחה ואת עוצמתה. הטוטם האינדיאני התפתח מתוך המודעות לעובדה שהאדם והטבע הינם אחד ולא ניתן להפריד ביניהם (ראו פירוט על כך בסדרת "העולם המופלא" פרקים 2, 3) ומתוך ההבנה, של האינדיאנים, כי כל גורם בטבע, חיה או עץ, בא ללמדנו שיעור על עצמנו ועל הפוטנציאל שטמון בנו.

דרך הטוטמים יכלו האינדיאנים, לדבר את שפת הסביבה בה הם חיו (שפת עולם הטבע), לשמור על קשר אינטימי עם היבטי המהות שלהם ולנתב אותם בצורה מודעת כדי להפוך להיות "הפוטנציאל הגבוה" שלהם. הודות לחוכמתם גם אנו יכולים היום, בזמנים המודרניים, להתחבר לחלקים בתוכנו אשר קשורים לעולם הטבע העוצמתי, לגעת במהות שלנו, ולהגשים את חיינו בדיוק כפי שאנו רוצים.

ישנם כלים שונים הבאים לסייע לנו להתחבר לטוטמים האישיים שלנו. אחת מהן היא מפת החיות!

אז… מהי מפת חיות הטוטם?

מפת חיות הטוטם פותחה על בסיס הפילוסופיה האינדיאנית ונובעת מהאמונה שכל אדם מלווה מרגע לידתו, ולמשך כל ימי חייו, על ידי תשע חיות קבועות! אשר מדריכות אותו ותומכות ברוחו ובמסען על פני האדמה. העיקרון הזה מתקיים בין אם האדם מודע לאותן חיות ובין אם לאו.

תשע החיות הללו מייצגות סגולות ומאפיינים, של אותו האדם, בתחומים ובמצבים שונים בחיים. הן משקפות תשתיות ויסודות פנימיים, הקיימים אצלו, שהינם בבחינת "קבועים" שלא משתנים נוכח מצבי החיים השונים ו/או החוויות והשיעורים שהוא עובר בדרך.

את מפת הטוטם ניתן לפרוס, לפי המסורת האינדיאנית, רק פעם אחת בחיים! וזאת בניגוד לכל שאר המפות, שנסקרו בפרק 3, אותן ניתן לפרוס בנקודות זמן שונות במהלך החיים. מסיבה זו, מפת הטוטם האישית הינה בעלת חשיבות ומשמעות מיוחדת במינה. תפקידה לשמש עבורנו כ"מורת דרך" ומגדלור, לתמוך בנו וללוות אותנו במשך כל ימי חיינו ולהאיר את הדרך עבורנו בתובנות, בחוכמה ובריפוי. היא תמיד נכונה ומדויקת לנו למרות התמורות והתהליכים שאנו עוברים בחיינו בחיינו ולמרות שאנו משתנים כל הזמן. היא מייצגת את המהות הנשמתית שלנו שהינה נצחית!

למרות שאנו חיים בעידן מודרני, מתועש ורווי טכנולוגיה וגורדי שחקים, ורחוקים מעולם הטבע מפעם בכולנו הצורך הבסיסי של חיבור אליו ואנו מנסים לשלבו בחיינו בדרכים שונות ומבינים יותר מאי פעם שהתרחקות ממנו היא שורש כל רע עבורנו. מסיבה זו אנשים מגדלים בביתם חיות, מטפחים גינות, שואפים לחזור לטבע על ידי תזונה טבעונית, משמיעים מוסיקת מפלים וגלים של ים בקליניקות ובזמן מדיטציה ולובשים בגדים בהם משולב צדפים, אבנים ונוצות. הכמיהה לטבע לא נעלמה גם אם התעמעמה בשל חוסר מודעות.

1107669_54233270_s

מפת החיות באה כדי לענות בדיוק על הצורך הקיומי הזה של החיבור לטבע! ולאפשר לאנשים, שאינם חיים בשמורה אינדיאנית, ובעולם של אז… לגעת בכוחות הטהורים אשר מעצבים את מציאות חיינו. נכון… אמנם לא ניתן לפגוש פומה ברחוב שינקין, או מוס בקניון עזריאלי, אבל בהחלט אפשר להתחבר לסגולות החיות ולהפוך בכל רגע נתון לאנטילופה או גירית כשאתם נוסעים ברכבת או יושבים מול המחשב.

מפליא ומפעים שגם בחיים האורבאניים של המאה ה- 21 מוצאות החיות דרכים יצירתיות להתגלות בפנינו. אם תשימו לב תגלו שניתן למצוא לא פעם ברחובות העיר נוצות של עורבים ובזים, ציורים של דובים ודולפינים על קירות הבתים, פסלים של צבים וינשופים בחצרות ואיורים של חיות שונות על שקיות מעוצבות של חנויות ועל מותגים שונים.

חתולי טרף, עיטים וזאבים "קורצים" לנו דרך הסמלים של מותגי כלי הרכב השונים ואפילו חזירי הבר והתנים מגיעים כל ערב לחגוג בחצר הבית שלנו בעיר הגדולה חיפה. ויותר מכך, אם נעמיק בהתבוננות נבחין כי גם לנו, כמו לאינדיאנים יש טוטמים לרוב. למשל, עולם הרפואה בחר את הנחש כטוטם! ומערך הנ.מ של צ.ה.ל בחר בעטלף כסמל שלו.

IAF_Anti_aircraft_1971-2011

המכונית של חברת "יגואר" מתפארת לא רק בשם הטוטם שלה אלא גם בפסלון שלו על הפגוש ובהטבעה שלו על ההגה.

 

xfwhell518260

 

ל"דודג'" יש את הבופאלו, ל"פיג'ו" ולעיריית ירושלים את האריה, ל"פרארי" ו"לראלף לורן" את הסוס, ל"לה קוסט" את הקרוקודיל ול"פלייבוי" את הארנב. וולט דיסני בסרטיו השתמש המון בטוטמים של חיות… וכך נמשכת הרשימה הזו עוד ועוד ….ואינה נגמרת. החיות מתגלות לנו בכל מקום.  וכל התגלות כזו היא התגלמות של חיות הסגולה בעולמנו! וניסיון שלהן לתפוס את תשומת ליבנו. עלינו רק לשים לב לכך…להתבונן ולהקשיב.

 

 

  מהו מבנה המפה?

מפת חיות הטוטם כוללת 9 קלפים ובעלת 9 מיקומים שלהם יש משמעות קבועה. מה שמשתנה הן רק החיות הרלבנטיות לכל אדם (וזה בתלות לקלפים אותם הוא שולף).

המפה בנויה, כמו כל הידע האינדיאני, במעגל ומכילה את 7 הכיוונים של הווייתנו וחיינו על כדור הארץ שהטווח שלהם הוא בין אימא אדמה וחיי היום יום (זוגיות אהבה הגשמה ופרנסה) לבין אבא שמיים (התפתחות רוחנית הכרת תודה וריפוי. הכיוונים הם: מזרח, דרום, מערב, צפון, למעלה, למטה ובתוך. בכל אחד מהכיוונים האלה גרה לה חיית טוטם שבאה ללמדנו את השיעורים הגלומים באותו כיוון.

בנוסף, יש במפה עוד שתי חיות המלוות כל אדם משני צדדיו – ימין ושמאל.

כך נראית לדוגמא מפת חיות הטוטם שלי.

***************************************

 

עד כאן פרק 4 . המשך יבוא בפרק 5 בו יפורטו משמעויות תשעת המיקומים השונים במפה, ייסקרו תרומותיה לנו ויודגשו היבטים נוספים.

 

 ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©

  * מכיוון שמקורו של בלוג זה הוא ב "דה מרקר קפה", שמרתי את המשובים לפוסטים שכתבתי שם כדי שתהיה לי ולחברים מזכרת. תוכלו לקרוא אותם בלינק הזה וכמובן להוסיף את המשוב שלכם ממש כאן למטה!

תגובות

תגובות

4 תגובות

 • אביטל צלמת הגיב:

  וואו יש לך שליחות רצינית מאוד פה על האדמה הזו. אשמח אם תביאי גם לחיי את האור… עבודת קודש את עושה בהפצת הידע הזה לכל עבר!

 • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

  תודה רבה יקרה שלי.
  האור כבר צא בחייך.
  רק צריך לחשוף אותו…
  נעשה זאת!

 • שרית הגיב:

  מיכל יקרה !
  בחיפוש אחר עולמם של האינדיאנים ….כנראה שלא סתם נתקלתי בך …אני מאמינה שאני שלימה יותר היום, אני קוראת את החומר כמו ילד קטן שקיבל את מה שליבו היה חפץ.
  הכתיבה שלך מרתקת, אני נרגשת קיבלתי אוצר תודה מיכל🙏🏽

  היכן אוכל לרכוש את הקלפים והספר?

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   באהבה שרית יקרה.
   שמחה שמצאת את שליבך חפץ. זה כייף גדול לשמוע ולהיות חלק מזה.
   לגבי קלפי סגולה והספר – ניתן אני מאמינה להשיג בכל חנות ספרים – סטימצקי, צומת ספרים וכו'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.