סיומים והתחלות…

טוב…אין ספק, מתחילים להרגיש ולהריח את חגיגות סוף השנה…ומיד אחרי כן, בלי לעצור את תחילתה המוארת של 2019. איזו התרגשות.

האנרגיה הזו של חנוכה בפתח, אורות, ניסים, סופגניות מתוקות ועכשיו גם גשם בחוץ… הכול ירוק, נשטף ומתנקה והאווירה ממש חגיגית!

כל אלה מניעים אותי להתבונן בתמונה הרחבה של החיים ולדייק אותה שוב, עוד ועוד, בעזרת הכלים החדשים והיפים שמתגלים בפניי כל הזמן ובעזרת המודעות הערה שרק הולכת ומתפתחת. צומחת. נפתחת כמו מניפה של יופי ואור.

אז כמה דברים פרקטיים בהקשר הזה:
לפני הרבה שנים שמעתי איש חכם שאמר שכמו שאנחנו מסיימים וסוגרים מעגלים בחיינו כך אנחנו פותחים את אלה הבאים! כמו שאנחנו סוגרים דלתות כך אנחנו פותחים אחרות…עם אותה אנרגיה ואותה התכוונות.

ולכן…עלינו להיות במודעות לדרך שבה אנחנו מסיימים ויוצאים מתהליכים, מערכות יחסים ושנים כי עם אותה אנרגיה ניכנס גם לתהליכים הבאים לפתחנו, למערכות יחסים, חברויות ושותפויות חדשות ולשנים הבאות עלינו לטובה. וזה ממש נכון בעיני.

ככל שעוברות השנים ואני צוברת עוד התנסויות, על האדמה המיוחדת הזו כאן, אני מבינה שהיערכות ודיוק אנרגטיים הם שם המשחק!

תרשמו לפניכם את 2 המשגים הללו. כדאי לכם! – הם ישמשו אתכם בדרך עכשיו ובכלל!

* היערכות אנרגטית
* דיוק ומיקוד אנרגטי

 

ומה אומרים המושגים האלה? ולמה הם כ"כ חשובים?

אסביר…

כולנו רוצים ליצור בחיינו הרבה דברים – הגשמה על שלל גווניה בצורה של מימוש השליחות שלנו, זוגיות, שפע כלכלי ועוד – והרבה פעמים למרות כל הידע אשר פרוס בפנינו בנושאים הללו, במדיות השונות, שרק הולך ומתפתח ומתעצם כל הזמן… אנחנו עדיין נשארים מבולבלים ולא תמיד מבינים למה זה לא מצליח לנו? או מצליח… אבל לא במדויק עד הסוף?

מרגיש לנו, לא פעם, שיש איזה צעיף כזה שמכסה וממסך את עיננו וכשצריך להגשים משהו אנחנו לא בדיוק "זוכרים" איך עד הסוף. וכל פעם כשמשהו מצליח לנו אנחנו מאושרים עד הגג ומתפללים שבפעם הבאה כשנרצה עוד הגשמה באותו נושא, או בתחום אחר בחיינו, יצליח לנו באותה מידה אבל בתוכנו אנחנו לא באמת בטוחים שזה יקרה כי ה"מתכון" ל"עוגה" הזו שאפינו מרגיש לנו מאד אינטואיטיבי ובלתי מוחשי. זה לא שכתוב לנו איפה שהוא לקחת כוס קמח וכוס סוכר ולערבב והתוצאה היא שנקבל את מה שייחלנו לו. ממש לא! אין חוקים מוחשיים בנושא הזה מצד אחד …ומצד שני זה מדע! ? וצריך ללמוד ולהכיר את השפה שלו ואת המושגים עליו הוא בנוי. בקיצור מאתגר!

אז מה חסר כדי להצליח בהגשמה?

מה שחסר לנו הן שתי הבנות:

1. ההבנה שכל דבר שנרצה ליצור בחיינו נצטרך להיות קודם כל בהיערכות אנרגטית אתו. בלי זה, זה לא יתקיים.

ומה זה להיות בהיערכות אנרגטית?

זה אומר שהכול צריך להיות מסודר אצלנו מבפנים ובראש בראשונה האמונה שאנחנו ראויים וממש מגיע לנו שיהיה לנו את הדבר הזה! איליו אנחנו שואפים. שזו זכות מולדת שלנו להיות אהובים ולהגשים את נהיות ליבנו, אחת אחת, כשאנו בדיוק כפי שאנחנו אותנטיים לחלוטין. לא צריכים להשתנות, לא צריכים לזוז מילימטר ממהות הנשמה שלנו, שמדברת דרכינו, אלא רק להסכים ולאפשר לדברים לקרות כפי שביקשנו. ואז כשאנחנו ב א מ ת מסכימים לזה…הכול מתיישב מדויק מבפנים ומתגשם בקלות. מחליק לחיינו ממש כמו חמאה!

2. ההבנה שצריך דיוק בחיים! דיוק בהיערכות האנרגטית שלנו, עם הדברים שאנחנו רוצים, ובשלב הבא גם דיוק בפעולות ובהתקדמות שלנו לעבר משאת ליבנו.

במילים אחרות, האנרגיה שלנו צריכה להיות ממוקדת ולהיות מכוונת כל כולה לכיוון איליו אנחנו רוצים לצעוד. אנחנו אלה שצריכים לנהל אותה היטב ולתעל אותה ל"צינורות" המתאימים כדי שתזרום כמו ולאן שאנחנו מבקשים.

וזה אומר, "לחסוך" באנרגיה, איפה שלא צריך להשקיע אותה, ולא להתבדר לצדדים. באנלוגיה, זה ממש כמו עו"ש חשבון בנק או חשבון ניירות ערך או קנייה של נכס נדל"ן – אנחנו שמים את ההשקעה שלנו רק איפה שאנחנו יודעים או לפחות מצפים שהמניות שלנו תעלינה ותבאנה לנו את הרווח המיוחל. כלומר, אנחנו משקיעים במניות של חברות טובות, יציבות עם אופק וקונים נכס שאנחנו יודעים שהוא בדיוק מה שאנחנו רוצים וצריכים.

אותו דבר ממש קורה עם האנרגיה האישית שלנו! נכוון אותה רק להגשמת יעדים ראויים.

אז.. כאשר בא לכם ליצור משהו בחיים שלכם. כל דבר! תבדקו, קודם כל, שאתם הכי שלמים אתו מבפנים (כלומר, אתם מרגישים התרחבות ושמחה לקראתו ולא התכווצות ומעצורים). תוודאו שהוא ערוך עם הכוונות והאמת הפנימית שלכם, שאתם מרגישים לגביו התלהבות, וממש בא לכם עליו בחיים שלכם, ושלמעשה אתם מרגישים שהוא כבר נוכח בחייכם (כן, אתם מדמיינים שהוא ממש כבר כאן, מלטף לכם את הגב ואת הפנים ?, ואתם חיים אתו ביחד בכייף ובהרמוניה) ושהוא הכי מגיע לכם בעולם כי אתם הכי שווים ויפים ?!

ורק אחרי זה…לכו להגשים אותו! וזה אומר…ש:
1. תנו לאנרגיה לעבוד! היא כבר יודעת מה היא צריכה להביא לכם!
2. ובמקביל, אל תשבו בחיבוק ידיים. צאו גם אתם לפעולה ממוקדת. פעולה שנובעת מתוככם, ללא מאמץ בכלל, מתוך הבנה שחלק גדול מהדרך כבר נעשתה רק ע"י הכוונה שלכם – ע"י ההתכווננות ויצירת האינטגרציה הפנימית שלכם.

ועכשיו, בשלב הזה שימו דגש על דיוק! ממש כמו שאתם מדייקים במתכון של עוגה שאתם שמים בתנור. הרי לא תשימו יותר מידי קמח וגם לא פחות נכון? אז כך גם בפעולות שלכם – למען הדבר שאתם מאד רוצים להביא לחייכם – שימו את האנרגיה שלכם רק במה שמקדם אתכם למקום שאיליו אתם רוצים להגיע! אל תזוזו מילימטר מהדרך שלכם. אל תבזבזו אותה על "שטויות" וגם אל תתאמצו יותר מידי.

 

 

ועוד דבר אחרון, זה בסדר אם לפעמים אנחנו מרפים ונעצרים לנוח בצידי הדרך להתבונן על הנוף וליהנות מהיופי שמסביב. וזה אפילו מומלץ. נחים, נטענים באנרגיה חדשה עד שחשים דחף פנימי עדין ומפעים להמשיך ולהתקדם. "משהו בך יאמר לך המשך בדרכך" אמר כבר יוני רכטר באחד מהשירים שלו (שיר נבואה קוסמי עליז- תקשיבו!).

 

מה שכן, שמרו תמיד על חוט מחשבה מחובר בהיר וצלול. שימו מול העיניים כל הזמן, את תמונת החיים השלימה שלכם, זכרו מהי השליחות שלכם בעולם ולאן האנרגיה שלכם מבקשת לזרום. ואל תשכחו להקפיד להיות ממוקדים ולעשות בכל פעם עוד צעד בדרך.

כל פעם צעד זה רעיון גאוני! רק מה שתוכלו להכיל בכל פעם! אינכם חייבים לעשות קפיצות ענק מעייפות או מפחידות אלא כמו שאמרה (וצדקה) עוד אישה חכמה אחת שאני כ"כ אוהבת גלי לשם: "תפעלו כל יום ביומו" לא יותר מזה ולא פחות… ותאמינו לי תגיעו רחוק!

ועכשיו "הדקו את החגורות" ? אנחנו ממריאים ? סוגרים שנה ותיכף מתחילים אחת יפה וחדשה. ועד אז חגיגות, סופגניות והרבה אור!

חג חנוכה שמח!
שבוע טוב…והרבה אהבה!

שלכםן מיכל

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.