להפוך את החופש לחוקי!

 

היי אהובים ואהובות,

הקשיבו למילות השיר שלפניכם.

הבנות היפות של להקת ABBA האגדית חולמות להיות עיט.

הייתם מאמינים?

 

 

כן, כן… הן שבויות בקסמיו ורוצות להיות ממש כמוהו. לפרוש כנפיים ולנסוק גבוה לשמים, לעוף למרחקים, לרכב על גב הרוח ולגלות אופקים חדשים.

"זוהי תחושה נהדרת"… הן שרות… "לעוף אל מעבר להרים, יערות וימים לאן שרק בוחרים. אין גבולות והכול פתוח ואפשרי".

הן ממשיכות ומספרות שהן אוהבות לדבר עם העיט! להקשיב לסיפוריו, לשאול אותו שאלות ולקבל ממנו תשובות שכן, הוא יודע הכול!

"נכון" …הן מודות… "שפתו קצת מוזרה…אבל אנחנו מבינות אותה!"

 

 

 

אז מסתבר שהבנות של להקת ABBA יודעות על מה הן מדברות. הן מספרות לנו את מה שהאינדיאנים יודעים כבר מראשית הזמן.

אכן לעיט יש סגולות מיוחדות והוא מביא עימו מסרים ותשובות. כמה מרתק!

 

 

 

 

הופעתו של העיט, היא מאד משמעותית ורלוונטית עבור כולנו במיוחד בזמן הזה.

כדי להבין אותה לעומק אני מזמינה אתכן/ם לעוף איתי יחד לשחקים כדי לפגוש אותו ואת סגולותיו, ללמוד ממנו את חכמתו הגדולה ולהתמזג עם אנרגיית הריפוי המדהימה שהוא נושא בכנפיו.

 

 

אז…מיהו העיט?

 

אחד ממלכי הטבע.

סמל לעוצמה, כוח, מעוף ונגיעה בשמיים.

ציפור טרף מיומנת העטה על טרפה בתזמון מדויק ונכון.

 

 

 

בעבר שימש העיט כסמל של הלגיונות הרומאים ושל בתי מלוכה שונים באירופה. מאוחר יותר הוא נבחר גם כסמל של ארה"ב.

בשל יכולתו המופלאה לנסוק ולקנן בגבהים עצומים היווה העיט גם את סמל ה"זנית" – מושג שפירושו "מעל" ואשר מייצג את הנקודה הגבוהה ביותר הנראית לעין בשמיים המשמשת לתצפית למטה על מהלכם של גופים שמימיים שונים במסלולם סביב נקודה מוגדרת כלשהי.

 

 

 

 

 

מה האינדיאנים חושבים עליו?

 

העיט מסמל עבור האינדיאנים את עוצמת החיבור לרוח הגדולה, לאלוהי. הוא מהווה אצלם סמל לראייה גבוהה של המציאות, לתפישה רוחנית חדה, לחיבור לאור הפנימי של הנשמה, לאינטואיציה ולעוצמה אשר נובעת מהסתמכות על הידיעה הפנימית.

סגולתו של העיט היא היכולת לחיות במישור הרוחני ובאופן סימולטני להישאר מחובר ומאוזן גם במישור הארצי!  – מצד אחד, הוא טס גבוה בשמיים הכי קרוב למקום בו שוכנת הרוח הגדולה. ראייתו רחבה וחדה כתער ולכן, הוא מסוגל להבחין במהירות במרחבים, שבתבנית החיים בכללותה ,ובאותו הזמן להתביית על כל נקודה קטנה בשדה המופיעה מולו בדמות של טרף.  מצד שני, הוא מחובר לקרקע! יש לו מקור חזק וחד, טפרים בהם הוא נעזר כדי לאחוז בטרף וארבע אצבעות, בכל רגל, אשר מקשרות אותו ליסודות המוצקים של האדמה.

במילים אחרות העיט משלב את חייו בין שמיים וארץ – מהשמיים הוא מקבל הזנה רוחנית ומסרים ומהאדמה את המזון לו הוא זקוק על מנת להתקיים.

 

 

 

 

העיט הוא טוטם חסר פשרות! נחוש ואמיץ מאד אשר דורש אחריות וצמיחה רוחנית גם ממי שהוא בוחר ללוות.

הוא מייצג, בעיני האינדיאנים, רמה רוחנית שהושגה לאחר עבודת מודעות עמוקה והשלמה של מבחני חניכה שונים שבסופם הופך האדם להיות בעל עצמה אישית והבנה שכל בחירה שהוא עושה בחיים הינה משמעותית, מכוונת את הדינמיקה הכוללת של חייו וקובעת את התוצאות אליהן יגיע.

להבנתם, רק דרך התנסות ועמידה במפגש עם תהומות ופסגות החיים ודרך מבחן האמון בוודאות של החיבור הקיים בין האדם לרוח הגדולה ניתנת לנו הזכות להשתמש במהות סגולת העיט.

 

 

 

 

נוצותיו של העיט נחשבות לכלי הריפוי המקודש ביותר מבין כל כלי הריפוי. השאמאנים נהגו להשתמש בהן על מנת לטהר את השדה האנרגטי של א-נשים שנזקקו לריפוי וכדי לחבר אותם למצבי תודעה גבוהים. הן הוענקו אך ורק למי שהוכיח את עצמו כראוי לכך בטקסי החניכה והריפוי.

 

 

מהן סגולות העיט ומה הוא בא ללמד אותנו?

 

 

סגולה ולמידה 1

העיט נושא עימו בראש ובראשונה סגולה של של איזון! בין תעופה לגבהים עצומים ובין עמידה יציבה עם שתי רגליים על הקרקע כמו גם בין תפישה מרחבית מצוינת לבין היכולת לרדת לפרטים כשעולה הצורך.

בדרך הזו הוא מלמד אותנו לנוע בהרמוניה בין שני העולמות – עולם הרוח והעולם הפיזי של "כאן ועכשיו" – ולשלב ביניהם. שני העולמות הללו הינם בלתי נפרדים גם אם נדמה לנו שלא כך הוא וגם אם לא ניתן להבחין ולחוש באחד בחמשת החושים שלנו ובשני כן.

ואתם בטח רוצים לשאול את המורה המיוחד שלנו "למה הכוונה בכך?…מה זה אומר ברמה הפרקטית לנוע בין שני העולמות בהרמוניה? איך עושים את זה?

"אז הכוונה"….עונה לנו העיט  "היא שתקפידו להישאר מחד מחוברים למציאות הפיזית שלכם ולהזין היטב את גופכם, שהוא הרכב של ישותכם כאן על פני האדמה, ומאידך תשכילו להתפתח מבחינה רוחנית ולהזין היטב את נשמתכם. מלאכת השילוב והאיזון הזו יכולה לסייע לכם בכל תחום בחייכם החל מאיזון בין עבודה להנאה, המשך באיזון רגשי וכלה באיזון בכל מערכות היחסים שלכם."

 

 

 

 

סגולה ולמידה 2

ראייתו החדה של העיט ויכולתו לנסוק לגבהים באות ללמד אותנו כיצד לרומם את חיינו, להשיג את היעדים שלנו ולממש את החזון ואת הפוטנציאל שלנו.

הוא מראה לנו במעופו כיצד ניתן להתרומם מעל לאשליות הקושי, המגבלות והסיפורים שאנו מספרים לעצמינו או הסביבה מספרת לנו, לקבל פרספקטיבה רחבה יותר על מצבים שונים, ולראות את תמונת ההתפתחות שלנו בכללותה.

"כך" הוא אומר לנו "תוכלו להתבונן בנסיבות חייכם ממבט על רחב, מקיף ומעמיק אשר משלב בין העבר, ההווה והעתיד, לשים לב להזדמנויות הנקרות בדרככם ולעוט עליהן בדיוק ובעוצמה ממש כמוני".

 

 

 

 

סגולה ולמידה 3

יכולת התזמון של העיט, ומיומנותו בתחום הציד, מאפשרת לו להשקיע מינימום אנרגיה וזמן בהשגת מטרותיו. זהו שעור חשוב, עבור כל אחד ואחת מאתנו, הקשור לניהול משק האנרגיה הפרטי שלנו למיקוד בחזון וביעדים ולאיזון פנימי.

 

 

סגולה ולמידה 4

ואחרון חביב…

העיט הוא מורה מיוחד במינו שמביא הרבה למידה עימו. הוא מלמד אותנו גם שיעור מאלף על חשיבותו העצומה של החופש ועל ההסכמה להיפתח לאופקים חדשים. הווייתו מדגישה ומדגימה בפנינו את הצורך הקיים, בכל אחד ואחת מאיתנו ללא יוצא/ת מהכלל, בהזנה רוחנית ובחיבור לשמחה. הוא מזכיר לנו שכל אחד יכול לנסוק, אל על לעבר השמש, ולהביא לחייו את תדרי ההארה וההשראה של הזריחה השוקקת חיים, ברק והתלהבות.

 

 

 

 

על מה מעידה הופעתו של העיט בזמן הזה?

 

העיט בוחר להופיע עתה, בזמנים כה חשובים של חיבורים והגשמה, כדי להזכיר לכולנו לאזור כוח ואומץ לנסוק מעלה ולצאת לאור!

כן…זהו זמן קסם בו היקום מגיש לנו הזדמנות לנסוק מעל המישורים היומיומיים של חיינו להתחבר לרוח, להתבונן, להתפתח, להוציא לאור את הכישרונות החבויים בתוכנו ולבטאם באמצעות יופי, תעוזה ומגנטיות.

היו כבר הזדמנויות כאלה בעבר אבל לא ברמה ובעוצמה כפי שהן מופיעות ומתגלמות כעת.

הרבה א-נשים (חברים לדרך, תלמידים, מורים, שותפים) משתפים אותי בתחושה הזו של התכיפות להוציא עכשיו ומיד הכל לאור. לממש ולהתממש.

אפשר גם לראות את האנרגיה הזו גואה ומתפוצצת מרוב בשלות ומומנטום בכל הרשתות החברתיות ובמדיה בכלל.

 

גם אני מרגישה את זה מאד חזק בשדה הפרטי שלי. המון פירות שהבשילו מלאים במיץ בצבעוניות ובעסיס ניגר, ידע עצום, רעיונות, מיזמים – הכל מבקש לעוף החוצה עכשיו ולא להמתין יותר בחושך אפילו לא עוד רגע אחד.

כן…הרבה זמן התחבאנו, חששנו לעמוד בפרונט ולממש את תשוקת ליבנו ואת מי שאנחנו במלוא העוצמה. כל פעם סיפרנו לעצמינו ולעולם סיפור אחר.

ועכשיו זה נגמר! כולנו יוצאים החוצה אל האור. ומי שחושש ומהסס, וחוכך בדעתו שוב ושוב, נדחף ע"י גלי האנרגיה העוצמתיים שסוחפים את כולנו.

לעיתים נדמה שאין ברירה. חייבים להתממש ממש עכשיו  או למות.

התשוקה שלנו כה חזקה ומניעה אותנו אל מעבר לפחדים.

כולם יוצאים מהארון! כל אחד/ת בתחומו/ה.

ואווו…איזו הקלה!  כל האמת בחוץ!

כן…הגיע כבר הזמן.

 

 

 

 

סמדר מילר, חברה יקרה שלי , כתבה על הנושא הזה פוסט לא מזמן. בין השאר היה שם קטע שמאד אהבתי:

"שנת 2016….היא שנת היציאה לאור. זו השנה שבה היצירות שלנו, הרעיונות שלנו, הכישרונות שלנו, האמת שלנו – ידחקו בנו יותר מתמיד, לצאת אל העולם, להסכים להיראות, להסכים לפגוש עוד עיניים ולבבות. אם אתם כותבים למגירה – השנה יש מצב שהמגירה תבעט לכם בתחת. אם אתם מחכים שהמיומנות שלכם תהיה מושלמת, שהמצב בשוק יתייצב, שהפחד יחלוף ושתתמלאו באומץ – השנה לא מומלץ להמשיך לחכות. צאו. צאו כמו שאתם, צאו עם הפחד, צאו אל העולם. הסכנה האמתית היחידה היא להשאיר את האור בפנים עד שיחמיץ. צאו כי פיסת האור שאתם שומרים בכיס חשובה. חיונית, ייחודית ובלתי ניתנת להחלפה. תנו אותה לעולם, רק זה יציף אתכם באושר, שפע וסיפוק".

 

ואגב אם אין לכם מה לעשות עם המגירה אחרי שהיא בעטה לכם בתחת והוצאתם ממנה לאור את כל החלומות והתשוקות אז לרותם כרמי (כן..עוד חברה שלי) יש כמה רעיונות עבורכם בענין הזה. כנסו לכאן ותחכימו.

 

 

 

וזה עוד לא הכל!

העיט מופיע היום גם כדי להזמין אותנו להסתכל על תמונת חיינו הכוללת. להתבונן בה בצורה רחבה ומחודדת ממבט על, אל מעבר לאופק של המציאות הנראית לעין כרגע, ולאתר בעזרתה את אותם מקומות באישיותנו, בנשמתנו, ברגשותינו שזקוקים לחיזוק ולעידון. הוא מביא בכנפיו את ההארה ומזכיר לנו להתבונן תמיד גבוה יותר, לגעת בסבא שמש בלבנו ולאהוב את כל מה שאנו רואים! – את הצל ממש כמו את האור.

 

 

 

 

וגם…

עיט גם בא עתה כדי לבקש מאתנו להזין את גופינו ובמיוחד את נשמתנו. הוא הגיע ללמד אותנו לחיות באופן מאוזן, משולב והרמוני בין שמיים וארץ  – דבר שכולנו בני אנוש זקוקים לו יותר מכל תמיד ובמיוחד בתקופה עוצמתית ותזזיתית כמו זו.

הוא מציע לנו למצוא חלקת קרקע גבוהה יותר כדי לבנות את הקן הפנימי שלנו שכן לדעתו, הקן הוא ביתו של הלב ושל התודעה הגבוהה ואינו יכול לשכון באדמת ביצה טובענית.

 

 

 

"אז מי מכם ששרוי עדיין בתוך ביצה, מוזמן לצאת ממנה בהקדם! ולבנות את קינו כמוני! " אומר לנו העיט…"גבוה! על פסגות ההרים הפנימיים של הלב, במקום בו האוויר נקי והתנועה חופשית.

רק מהמקום הזה תוכלו להרשות לעצמכם להפוך חופשיים באמת, להעז ולהקשיב לתשוקותיכן/ם, הנסתרות ביותר. אני מפציר בכם היום א-נשים יקרים להרשות לעצמכם להפוך את החופש לחוקי!!! וללכת בעקבות השמחה שליבכם כה משתוקק לה!

זכרו תמיד שהאור נגיש לאלה אשר מחפשים הארה."

 

 

 

 

בקיצור, חברימות, אפשר להבין את הבנות של להקת ABBA. זה באמת מיוחד להיות עיט! להתבונן בתמונה גבוה מלמעלה, להיות מחובר לרוח הגדולה ולהביא ממנה ודרכה את כל התשובות לכאן לאדמה לביצוע ולהגשמה באהבה! והכל באיזון ובהרמוניה מופלאים.

העיט מאחל את זה לכולנו…ולסיכום הוא אומר לנו:

"אני מזמין את כולכםן/ן לרפא את כנפיכם/ן השבורות בעזרת האהבה לעצמכם ולסובבים אתכם. אני מבטיח לכם שאם תתקפו בנחישות את פחדכם האישיים, מפני הבלתי ידוע, יקבלו כנפי הנשמה שלכם תמיכה עצומה ואוהבת מהרוחות הנעימות המנשבות בחוץ, הרוחות שהן פעימות נשימתה של הרוח הגדולה.

אז קדימה עופו על זה ועל עצמכם, בהנאה ובשמחה, והביעו בהתרגשות כוונה לצאת לאור במלוא הקיטור, לשאת אותו ולהפיץ אותו בתשוקה לעולם."

 

 

 

שתהיה לכולנו תעופה נעימה,
שלכןם באהבה רבה
העיט

מקורות

 1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.
 2. טד אנדרוס 1999, שפת החיות הוצאת אור- עם.
 3. סמדר מילר  – פייסבוק 2.1.16
 4. תמונות עיט מכאן
 5. תמונה "זנית" –  ויקיפדיה
 6. תמונה "למגירה" מכאן
 7. תמונת הביצה הטובענית מכאן

תגובות

תגובות

4 תגובות

 • נויה קומיסר הגיב:

  תוך כדי קריאת הפוסט שלך היו רגעים שהרגשתי כאילו אני בעצמי סוג של עפה. פוסט של חופש ונשימה לצד הגדרת יעד ושליחות . מהפוסטים שלך אני לומדת כול כך הרבה .חיבור מרגש של גן החיות המקיף אותנו לפעמים אפילו מבלי שנשים לב לייחודיות שבו. שיעורים לחיים. מאוד מתחברת לתובנה שבכול עת ניתנת לנו הבחירה לעוף גבוה למקומות אחרים ובלתי מוכרים .

 • tamari הגיב:

  מיכלי,
  בפוסט שלי על ניו יורק כתבתי שבנשמתי אני ציפור. אף פעם לא חשבתי איזו ציפור אני אבל אחרי שקראתי אותך אני ללא ספק מהמשפחה הזאת.
  יש בעיט הזה חוזק ופכחות וראייה ארצית ומרחבית שמאוד מחוברת לקרקע כמו שתיארת ומצד שני הוא עדיין ציפור שעפה במלוא העוצמה והכוח.כמה השראה אפשר לקבל מזה מהשילוב הזה.
  אני אומרת אם כבר ציפור אז כזאת.
  ועכשיו שקראתי אותך אני בכלל נדהמת מה יש בציפורהחזקה הזאת שתמיד הפנים שלה מזכירות לי גבר קשוח שיודע בדיוק מה הוא רוצה ומה הוא צריך לעשות ולא בכדי כנראה.
  אני מעריצה של להקת אבבא וזה כמובן אחד השירים היפים שלהם הוא התאים לי מאוד לפוסט ולא רק כי הוא מדבר על הציפור הזאת אלא בגלל שמשהו במוסיקה שם נותן לי תפאורה נפלאה למעוף שלו.
  אני ממש מבקשת כבר שתתחילי להרצות על החיות . את סוחפת. מתי ההרצאה הראשונה??
  (לגבי 2016….טוב את יודעת)
  תודה מיכלי אוהבת אותך.

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   תודה תמריקה על המשוב היפה.
   כבר שנים מבקשים ממני לכתוב ספר. להרצות..ואני דוחה את הענין.
   אבל מי יודע…אולי יום אחד זה יקרה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.