לנהוג ביגואר

היי חברים יקרים,

מי לא מכיר את היגואר?

מרשים, עצמתי עם המבט העמוק…. החודר.

מזמן רציתי לכתוב עליו!

הוא נמצא אצלי, במפת חיות הטוטם, ואני מחוברת מאד לסגולותיו… אבל בכל פעם שהחלטתי לעשות זאת נדחפה לה איזו חיה אחרת לפניו לראש הרשימה.

לפני מספר ימים הוא הגיח לי מול העיניים… כאילו אמר לי: "מיכל היקרה זהו זה! הגיע הזמן שתכתבי גם עלי. עתה זהו זמן הולם.

ומי אני שאעז להתווכח עם יגואר? אכן. הגיע  הזמן. זמן יגואר!

 

South American jaguar

 

***************************

אז… מיהו היגואר?

הגדול בחתולי אמריקה. המלך! – חזק, גמיש, בעל תנועות קלילות, אצילות ומלאות חן.זה אשר נוהג להתגנב בחשאי אל טרפו ולהמתין בשקט, בשקט, ללא תנועה, ובהסוואה מלאה, עד לשעת הכושר! בה אין לו אלוהים והוא תוקף במלוא העוצמה. 

היגואר הוא צייד מעולה! נחוש ובעל בטחון עצמי. יש לו שיטות מיוחדות לתקוף. הוא עושה זאת תמיד מאחור ונועץ את שיניו באחת מעצמות הגולגולת של טרפו.

 

article-2677992-1F55B75100000578-783_964x634_c

 

הוא חי ביערות הגשם הטרופיים ובאזורי ביצות סבוכים והוא מאד רגיש ואינטואיטיבי. כשהוא מסתובב ביער הוא מסוגל לחוש אותו בכל חושיו – להריח, לראות ולא להיראות, להקשיב ולשמוע גם את שאינו נשמע.

הוא תמיד מגיב במהירות ובעוצמה רבה.

 

***************************

מה מסמל היגואר אצל האינדיאנים?

היגואר מייצג אצל האינדיאנים סגולות של יושרה! הוגנות! חמלה וחיים ללא רבב. הם מייחסים לו כוח מאגי גדול ולכן ניתן היה למצוא אצלם שאמנים רבי עוצמה אשר לבשו את דמות היגואר כדי למגנט אליהם את סגולותיו ואת אומץ ליבו.

זה נשמע קצת מוזר נכון? ומעלה את השאלה ההגיונית והמתבקשת: מה הקשר בין טורף נחוש ואכזרי לבין יושרה וחיים ללא רבב?  איך זה הולך ביחד?

והתשובה של האינדיאנים היא שהיגואר הוא אכן טורף! ואינו מתיימר להיות משהו אחר. זה הייעוד שלו בעולם הזה. הוא פועל ממקום של עוצמה וכוח ומודע אליהם אבל ממית את טרפו במהירות ובאופן מיידי מתוך חמלה וניקיון לבב. תמיד הוא יאכל ראשית את הלב והראות. אכזרי אך סמלי.

***************************

מה בא היגואר ללמדנו בזמן הזה?  

יגואר מופיע היום במטרה לקיים אתנו שיחה ב"ארבע עיניים", מלב אל לב, כמו שרק הוא יודע לעשות! שיחה שלהבנתו לא נכון לדחותה עוד. שיחה על יושרה. על אמת. על ניקיון פנימי. על חיים ללא רבב. על  ערך האמת האישית והיושרה של כל אחד ואחת מאתנו. זו שאמורה להיות להבנתו נוכחת ב – 100%, בכל מערכת יחסים! קודם כל בזו שבינינו לבין עצמנו ולאחר מכן כמובן גם במערכות היחסים שבינינו לבין האחרים.

אז בואו נקיים יחד, את השיחה הזו איתו, נקשיב לו ונלמד מחכמתו.

 

יגואר2

 

 

כמה מילים על יושרה אישית

יושרה אישית, לדעת יגואר, מתחילה תמיד בנאמנותו של האדם קודם כל לעצמו! ובמילים אחרות, בהתבוננות אמיצה שלו פנימה, בהבנת האמת שלו ובחיבור מלא אליה. לטענתו, כאשר אדם נאמן לאמת שלו, וחי אותה במלואה, הוא נאמן למעשה גם לשאר הסביבה ולכל הדברים כולם.

 

Lynx hunting

 

ואני… לא סתם מחוברת למהויות היגואר. נושא האמת האישית מעסיק אותי מאז שאני זוכרת את עצמי. תמיד ריתקו אותי שאלות וסוגיות הקשורות להתפתחות אישית, מתוך יושרה פנימית. אלה  דחפו אותי לחקור את חיי ולהתקדם בהם משל  היו מסע מסקרן ורב הזדמנויות.

כל הזמן חיפשתי ועדיין… דרכים חדשות ליצור ולעצב את חיי כאוות נפשי, תוך ביצוע שינויים ועדכונים בתפישות, במערכות אמונה, בתכניות ובמהלכים, בהתאם לכיווני הרוח הפנימית. כל זאת על מנת לדייק ,יותר ויותר, בחיבור למי שאני מתוך מטרה לחיות חיי שמחה, בריאות וצמיחה! ולכוון גם אנשים אחרים למקומות הללו. למדתי כבר שכאשר אני חיה ופועלת מתוך האמת הנקייה שלי היא משתקפת אלי בחזרה, מכל מקום סביבי, קריסטלית ויפה ואני פורחת.

מאותם המקומות בדיוק שאלתי את עצמי תדיר שאלות כמו:

  • איך אנו יכולים להפוך חלום למציאות?
  • איך אנו יכולים להגשים ולממש את מלוא הפוטנציאל האישי שלנו בחיים האלה?
  • כיצד ניתן לנהוג, בהגה חיינו, באופן מלא ומספק ובהרמוניה עם האנשים האהובים עלינו? מבלי לנסות לרצות אף אחד ובכך לוותר על חלקים שלמים של עצמינו מחד ומבלי ליצור סערות וזעזועים מיותרים מאידך? ובמילים אחרות, מהי הדרך להגשים את מי שאנחנו באהבה, לעצמינו ולזולתנו, מבלי לפגוע במי מהצדדים?

כן אני יודעת…אלה שאלות של חיים. שאלות של מהות ועומק. לא כל אחד אוהב לעסוק בהן אבל  בעיני הן בבחינת מחקר, מרתק וקסום, אשר נובע מתוך כמיהה להבין, לקבל תובנות, וליישם אותן בחיי, בחיי משפחתי וחברי ובחיי האנשים אותם אני מנחה בעבודתי.

 

Close-up portrait of an Eurasian Lynx in forest (Lynx lynx)

 

מה זה אומר "לחיות על פי האמת שלי?"

לפני זמן מה נתקלתי בפוסט מצוין שכתב אלכס זיו מאתר ה"סוד" אשר נקרא "לחיות על פי האמת שלך".

אלכס כותב, שלחיות על פי האמת שלנו זה בריא, מעצים ומשחרר. ואני מסכימה מאד עם האמירה הזו.

אני גם מודעת לעובדה שלאנשים רבים לא כל כך ברור מה זה בכלל אומר "לחיות על פי אמת שלנו"?

אז… בואו נדבר קצת על הנושא הזה ונבהיר אותו.

 

לחיות על פי האמת שלנו – זה מאד פשוט!

זה אומר קודם כל, בשלב ראשון, להתחבר למה שאנחנו מרגישים ולכבד זאת.

לאחר מכן, בשלב השני, כשאנו כבר מזהים ומכבדים את תחושותינו עלינו ליישר קו כן ומדויק ביניהן ובין מה שאנו אומרים ועושים!

במילים אחרות, לחיות על פי האמת שלנו, זה אומר להיות נאמנים קודם כל לעצמינו! ולהיות מדויקים, ב – 100%, עם מה שאנחנו מרגישים, אומרים ועושים. זה לא אומר חלילה שעלינו להיות אנוכיים או לזלזל באנשים אחרים או לא להקשיב להם. אלא בדיוק ההיפך. זה אומר להיות ישרים וכנים איתם ולכבדם באמת שלנו.

 

 

כשאנחנו אומרים למישהו, בשיא הכנות, את מה שאנחנו מרגישים קורה נס! אנחנו מצליחים לגעת בליבו ולרתום אותו אלינו. זה קורה משום שאנו יוצרים הזדמנות! ופותחים בתהליך של העצמה הדדית שאם מנהלים ומפתחים אותו מתוך מודעות, אפילו השמיים אינם הגבול עבור תוצאותיו. זהו למעשה תהליך שרשרת שבו כל פעולה שמתרחשת מעצימה, באלפי מונים ובמהירות האור, את התגובה הבאה בעקבותיה. להלן אסביר את הדינמיקה הזו.

כשאנו אומרים את האמת הנקייה שלנו, אנו מתחברים לאנרגיה אשר מתואמת עם האמת של היקום  ומחברים אליה גם את האדם הבא איתנו במגע. פעולה זו בתורה מעוררת את האמת הפנימית של אותו אדם, גורמת לו להתחבר אליה ולהיות אמיתי גם כלפי עצמו. זהו תהליך מדהים! ואלכס זיו אומר שחשוב  שיותר ויותר אנשים יהיו מודעים איליו וילמדו לחיות על פיו כי בכוחו לשנות עולם. ואני מסכימה!

ולכן, כדי שהשינוי הקולקטיבי הזה יקרה צריך כל אחד צריך לשאול את  עצמו, כאשר הוא נתקל בסיטואציה מאתגרת, את השאלה הבאה: " מה אני באמת חש ורוצה? מהי האמת שלי כאן? " ואז… לאחר שקיבל תשובה מעצמו עליו לפעול מיד! על פי מה שהאמת שלו מורה לו. לבטא אותה ולהגישה לאחרים באופן מכבד, ישיר, חומל והגון. באהבה.

 

 

בהקשר הזה יגואר טוען, שיש כמה משתנים, שצריכים להילקח בחשבון,  כשאומרים את האמת. ראשית, מתי אומרים את האמת? ואיך אומרים אותה? כלומר, האמת חייבת להיאמר תמיד ב"זמן אמת"!  בדיוק ברגע בו אנחנו מרגישים משהו ויודעים שעומדות בפנינו שתי אפשרויות. האחת היא לזייף ולא לומר את האמת במלואה לאדם העומד מולנו מתוך הנחה מוטעית שזו ההתנהגות או אלה המילים שהוא או היא מצפים לשמוע או לקבל מאתנו. האפשרות השנייה היא לומר בדיוק את מה שאנחנו חשים.

 

Lynx Family

 

אז… לומר את האמת הנקייה, בזמן אמת, זה המשתנה הראשון שצריך לקחת בחשבון אך הוא לא היחיד. כלומר, זהו תנאי הכרחי, לדעת היגואר, אך לא מספיק! כי  בנוסף ל"מתי" יש גם את ה"איך". במילים אחרות, זה לא מספיק לומר את האמת, בעיתוי הנכון, צריך ללמוד גם להביע אותה באמצעות תקשורת אדיבה ואוהבת.

אמירת אמת לא חייבת להיות מלווה תמיד בכעס או בהטחת עלבון. אם אנחנו כועסים או מעליבים את האדם שמולנו אנחנו כבר לא מעבירים אמת טהורה אלא מגיבים מתוך חולשה שנובעת מכך שלא אמרנו את האמת שלנו בזמן. ולכן חשוב להקפיד על חמלה ואדיבות כשאנו חושפים את המיית האמת שלנו בפני אדם אחר.

מי לא מכיר את הסיטואציות האלה בהן אנו מתאפקים בלי סוף, שומרים בבטן את מה שאנחנו מרגישים, ולא מביעים את האמת שלנו בזמן על מה שמציק, מפריע או פוגע? ואז…אנחנו מתחילים לכעוס, להיות מתוסכלים, להתחמם ולהתבשל מבפנים, לרתוח… וכשאנו כבר לא יכולים יותר, והבטן שלנו גדושה ומלאה, אנחנו מתפוצצים והאמת שלנו יוצאת מלווה בכעס מתפרץ ובפגיעה ברגשות האדם האחר. זוהי כבר לא האמת הנקייה.

התהליך הזה קורה משום שרבים מאיתנו עדיין מאמינים שלא תמיד נכון לומר לאנשים אחרים את האמת שלהם כדי חלילה לא לפגוע בהם. אבל למעשה, אומר אלכס זיו, ההיפך הוא הנכון! דווקא כשאנחנו לא מתואמים עם האמת שלנו אנו פוגעים בעצמינו ובאחרים הרבה יותר.

 

 

אף אחד לא באמת רוצה שנשקר לו או שנאמר לו דברים אחרים לחלוטין ממה שאנחנו חושבים או מרגישים רק כדי לרצות אותו. אין לי ספק בכך. ויותר מכך, כאשר אנו לא מתקשרים, מתוך האמת שלנו, אנחנו לא רק פוגעים באחר אלא גם בעצמינו גם אם זה לא נראה כך. בדרך הזו אנו מגישים לאותו אדם חוסר אותנטיות משווע ואמת חלקית ומתעתעת ולעצמינו אנו מעניקים היעדר עמוד שידרה!. זוהי דרך בדוקה להתרחקות מהאני האמיתי שלנו וליצירת סיבוכים וסכסוכים מיותרים.

אז… אם אנחנו מחליטים לומר את האמת חשוב שהיא תיאמר בזמן! בכבוד! בנדיבות! וברגישות! וכן אתם צודקים…זה באמת אתגר! האתגר שמציב בפנינו היגואר אשר חי את חייו ללא רבב עם סרגל מדויק של אמת ויושרה. והוא מזמין אותנו היום ללמוד לדבר בגילוי לב ולזכור שהאמת האוהבת שלנו היא הדבר הכי יפה שאנחנו יכולים להגיש מתוכנו. יש לה חיים ונוכחות משל עצמה והיא מעצימה הן את המקבל והן את הנותן.

 

 

יגואר יודע מניסיון שנדרש אומץ על מנת לחיות על פי האמת האישית! שזה עלול להיות מפחיד מאד. זאת משום שהיום הנורמה הרווחת היא חוסר אותנטיות. הרבה אנשים לא חושפים את האמת שלהם בפני אחרים, ולעיתים אף לא בפני עצמם, משום שהם פוחדים מההשלכות. אבל מה? לדעתו, דווקא היום העולם זקוק יותר מכל לאמת הנקייה.

בילי ג'ואל ביטא כבר לפני הרבה שנים בשירו הנפלא HONESTY   את הנושא הזה. וכך הוא שר.

 

ואתם יודעים מה חברים? מי שהכי זקוק לאמת הנקייה שלנו הם  ילדינו האהובים שצמאים לאמת מאתנו. הם מתבוננים בנו. מחקים אותנו. וכשהם מזהים פערים בין מה שאנו אומרים לבין איך שאנו מתנהגים הם מתבלבלים ולא יודעים כיצד נכון עבורם לנהוג. ואם נדמה לכם שהם מפספסים משהו. אתם טועים בגדול! הם חשים בכל פסיק של זיוף האמת! גם אם לכאורה הוא מצוי מאחורי הקלעים ואינו נראה לעין.

אי אפשר להסתיר את האמת מאחורי מילים יפות ומזויפות שכן, קולם של המעשים והפעולות שלנו גבוה הרבה יותר.  אנו מהווים דוגמאות חיות להשקפות החיים שלנו . אנו "הולכים" את מי שאנחנו לטוב ולרע. ההוויה שלנו משתקפת בכל מקום דרך האופן בו אנו מתנהגים.

 

 

יגואר יודע שהילדים שלנו זקוקים לנו אמיתיים טהורים על מנת שיוכלו להתפתח ולהאיר את העולם באמת הנקייה שלהם. וכך בכל פעם שאנו אמיתיים עם עצמנו אנו מחזקים גם את האמת שנמצאת בתוך ילדינו ומעודדים אותם לגדול ולהיות אנשים שמתואמים עם האמת שלהם.

היום חברים, בתור אנשים בוגרים ומודעים, יש לנו את הבחירה! לפרוץ את מעגל חוסר האותנטיות והזיוף, הקיים היום בחברה שלנו ועובר מדור לדור באמצעות תודעת ההמונים.  יש לנו את הזכות המודעת ליצור את השינוי למען ילדינו.

וכדי להיות כשירים לעשות זאת עלינו להיות נחושים לחקור את מהות האמת! ללמוד אותה על בוריה ולשבור את כל מסכת הזיופים. רק כך נוכל להעביר אותה טהורה לאהובינו ונוכל להדגים להם איך זה נראה ומרגיש לחיות על פי האמת שלהם. איך יוכלו גם הם ליישר את הרגשות, המחשבות, הדיבור והמעשים שלהם לקו אחד יחד עם האמת הזו! וזוהי יקירים הבעת האהבה הגדולה ביותר שנוכל אי פעם להעניק לדורות הבאים ולעולם כולו.

והילדים שלנו בתורם יוכלו להמשיך את השרשרת ולהיות נושאי הדגל. דגל האמת! כי "דומה מושך דומה" כבר אמר היקום כשתבע את חוקיו, לפני מיליארדים בשנים, ולכן אנשים אמיתיים לעולם ימשכו לחייהם אנשים אמיתיים אחרים…וכך האמת בעולם תלך ותתעצם! וכולם יצאו מורווחים! ויוכלו לחיות מתוך בטחון ואמונה האחד בשני, להתקדם ולהתממש! כלומר, כשאנו נוכחים באמת הפרטית שלנו כל העולם יוצא מורווח! זה מדהים! תודו!

 

 

ולמה זה כל כך מדהים? יגואר רוצה להדגיש…

משום שלהבנתו האנרגטית מהות החיים היא האמת. והאמת  היא אחת! ונמצאת בכל אחד ובכל דבר. ולטענתו אם נפרק את ההרים, ואת החיות, ואת הרוחות, והשדים, והכוכבים וכמובן את בני האדם נגלה שכ ו ל ם קורצו מאותו החומר בדיוק. ישנו רק חומר אחד ויחיד שמרכיב את כל הבריאה! ומסתדר, בצורות שונות, כדי להיות אחרת וליצור גיוון ביצירה השמימית שבה אנו חיים. והחומר האחד הזה הוא האמת! אמת מוחלטת קוסמית אחת שהיא ההוויה.

והיגואר נושא את המהות הזו ואת תבניתה האנרגטית. ולרוחו יש את העוצמה והכוח לפרק את החיים על מורכבותם לגורמים הזעירים ביותר שלהם ולחשוף את האמת הגרעינית ממנה הם קורצו. את ננו האמת. ולאורה של עוצמה נצחית  זו של היגואר כל המסכות נופלות, כל הדרמות והמשחקים מתפוגגים כמו עשן ברוח, כל ההפרדות נמוגות, ורק הידיעה נותרת נוכחת במלוא הדרה – הכל הוא אחד. הכל הוא אני הנני.

רוח היגואר היא זו הנותנת לכולנו את הכוח לשנות את חיינו מהשורשים. וכדי לקבל את הכוח הזה עלינו להסכים להיות מי שאנחנו באמת! על כל מה שיש בנו – על החוזקות והצללים גם יחד. ולחבק ולאהוב את עצמינו על כל התכולה והמהות ולדעת שזה אנחנו וזה בסדר. בסדר גמור! רק משם אפשר לצאת כדי ליצור שינוי מהותי בחיינו הפרטיים בעולם כולו. הכל מתחיל באותה נקודה והכל הוא הנקודה הזו.

 

***************************

 מיהם אנשי היגואר?

לאנשים, שהיגואר משמש להם כחיית הטוטם, האמת חשובה מאד!

הם עוצמתיים, פועלים מתוך יושרה ונדיבות ומחויבים להן לגמרי.

מדובר באנשים עצמאים וייחודיים באורח חייהם ובאופן חשיבתם שאוהבים לקבל החלטות לבד, בנחישות ובתעוזה, ועומדים בהן בכבוד. לרוב הם אוהבים להתקדם לבד ללא שיתופי פעולה עם אנשים אחרים.

אנשי היגואר מכירים בעוצמתם ופועלים בחשאיות, ביעילות ובעקביות על מנת להשיג את מטרותיהם באופן המיטבי. הם רגישים ואינטואיטיביים מאד וחיים באופן מלא בהוויה הפיזית . הם שואפים תמיד לחיות חיים ללא רבב ולהיות נאמנים ב – 100% לאמת שלהם ואף ללכת אותה בגאון עם ראש מורם ולב נקי.

 ***************************

מהו מסר היגואר לזמן הזה?

 יגואר מגיח היום, כדי לשים את ערכי היושרה והאמת על השולחן, ולהזכיר לכולנו לשמור עליהם בכל מחיר! גם במצבים בהם אנו יכולים בקלות להשתמש בכוח השפעתנו או סמכותנו לרעה. הוא מבקש מאתנו לבדוק את עצמינו היטב ולהיות ערים למצבים בהם פעלנו או עדיין פועלים מתוך חוסר כנות, קנאה, מניפולציה או כוחניות לא מאוזנת ולתקנם לאלתר.

מהות היגואר באה לעזור לנו היום לרדת לתוך המורכבות והרבדים השונים של החיים, להתבונן באמת ולזהות את מקור הנושאים העומדים בדרכנו ומפרים את ההרמוניה בחיינו ולפתור אותם בעזרת האמת.

אבל…. חשוב ליגואר לציין שהוא לא מופיע היום בהכרח רק כדי להטיף לנו! יש בהחלט מצב  שהוא בא דווקא על מנת להסיר בפנינו את הכובע! כן!!!  כדי להכיר בעובדה שנהגנו באופן מודע! ולא התפתינו לשפוט את מעשי האנשים סביבנו או את מעשינו או לחילופין שנהגנו בנדיבות ובחמלה כלפי מישהו ובטח, ובטח להכיר בכך שהיינו נאמנים לאמת הפנימית שלנו ופעלנו לאורה באופן נקי ואוהב. ואם אכן זה המצב, בואו נעצור לרגע ונרשה להכרה הזו של היגואר למלא אותנו בתחושת אהבה והודיה ונחליט להסכים להמשיך ולהעניק תמיד שירות מתוך לב נקי, פתוח, ישר וחומל.

 

 

 

אבל….אם זה לא המצב חברים ….אז עכשיו הוא הזמן להתחיל לנהוג ב"יגואר"! ולדבר  ב"יגוארית" במילים אחרות, הגיע הזמן להתחיל "ללכת" את האמת האישית שלנו מתוך יושרה מלאה וגילוי לב ולא להסס לשאוף להיות תמיד במיטבנו ולשמור על כבודנו וכבוד זולתנו.

יגואר גם בא להזכיר לנו היום גם שיושרה אישית מאפשרת לכל אדם לשגות, להודות בטעויותיו ואף לסלוח לעצמו על כך. כל אחד מחויב, בדרכו לחשיפת האמת, לזהות שגיאות, לסלוח לעצמו עליהן, לתקן אותן היכן שצריך ולבחור נתיב חדש ומואר אשר יאפשר לרוחו המאוזנת לפרוח מחדש. ו"עתה הוא הזמן! אין יותר זמן אחר" אומר היגואר. "זה הזמן עבור כל אחד ואחת מכם, להתחייב לאמת הפנימית שלו ושלה, אם עדיין לא עשיתם כך, ולצעוד אותה ללא עכבות.  "אנשים יקרים, אל תתנו לאמת שלכם לחכות עוד. הרשו לה להוביל אתכם. והתחילו עכשיו ומיד!" מסכם היגואר את משנתו הארוכה.

 

 

 

אז זהו חברים יקרים… עד כאן דבר היגואר! ואני רוצה לאחל לכולנו , ביום הזה, שמעתה ואילך, "ננהג תמיד ביגואר"!

שנהיה מספיק  אמיצים לדבוק באמת שלנו, לחיות לאורה, ללא רבב, ולממשה בכל רגע נתון בהרמוניה, באופן מלא, ובאהבה עם כל הסובבים אותנו.

ולכבוד השבת קבלו מהיגואר עוד שיר במתנה. את שירו של שלמה ארצי שנקרא, איך לא? …."אומץ"!!!

 

להשתמע,

שלכם באהבה

מיכל

***************************

מקורות

"לחיות על פי האמת שלך" – אלכס זיו, אתר "הסוד".

ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.

טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם.

"טוטם היגואר". אורלי נירן יהלום. http://maofm.com/?p=396

 

 

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.