משחקי אסטרטגיה

היי לכםן

האמת שחשבתי שאני מסיימת את 2016 עם הנמלים. מבחינתן, מי שקרא/ה את הפוסט עליהן יודע/ת, שאין לחץ! לא חייבים סיכומי שנה וגם לא יעדים לשנה הבאה שכבר כאן. אבל מה? מסתבר שברגע שנרגענו, והפנמנו את מה שהיה בפיהן לומר לנו, הן פשוט המשיכו הלאה וכבר בבוקר למחרת, בדיוק באותו המקום בו הן עמלו, עמד אחר כבוד ע כ ב י ש אחד!

וזה באמת כבוד גדול! כי אם עכביש טרח להופיע, בקור הזה ובגשם הזלעפות של סוף דצמבר (מה שבכלל לא אופייני לו), הווה אומר שיש כאן, בכל זאת, משהו שקשור לסיכומים ולהתחלות חדשות ושלנו בני האנוש יש מה ללמוד מכך.

מכיוון שאני נאלצתי להעדר מכאן לכמה ימים, מטעמי גיבוש משפחתי בארצות הקור, יצא שדברי העכביש לכבוד השנה החדשה התעכבו קמעה.

אז עכשיו ,כשאני כבר שוב כאן, בואו לא נבזבז זמן יקר ונלך לשמוע מה בפיו?

(רק יכולה לרמוז לכםן כבר עתה לכם שאין דבר יותר שווה וסמלי מהופעת העכביש דווקא בשבוע האחרון של השנה היוצאת, בערב חג האורים והקריסמס).

 

אז… מיהו העכביש האינדיאני?

העכביש האינדיאני הוא אבי התכנון האסטרטגי. טווה הקורים האולטימטיבי. זה אשר מתכנן ויוצר את הכיוונים העתידיים של היצירה החדשה. בעל החיים אשר אורג את קורי החיים – את רשת הבריאה העצומה המכילה את אינסוף אפשרויות ההגשמה. תפקידו לארוג את חלומותיו כך שיתגשמו ויהפכו למציאות בבוא העת.

גופו בנוי בצורת הספרה 8 אשר מייצגת את סמל האינסוף! מסיבה זו הוא מסמל, בעיני האינדיאנים, את אינסוף אפשרויות הבחירה, הבריאה והיצירה.

 

תמונה מכאן

 

סגולתו של העכביש היא חשיבה קדימה!  ע"י תכנון ובניית אסטרטגיה.

עבודת חייו היא טוויית רשתות של קורים שמטרתן ללכוד חרקים המשמשים לו כמזון. זוהי מלאכת מחשבת יצירתית, מתוחכמת ומעודנת מאד. הוא אוהב לפרוש את הרשת ולזוז הצידה. להמתין בשקט ובסבלנות לטרף שמגיע ונלכד בה. יש לו זמן! גם הוא ממש כנו הנמלה לא ממהר לשום מקום כי הוא יודע ש"תכנית האב" שלו תתממש, במוקדם או במאוחר, והתוצאה שביקש תושג ותהפוך למציאות כלומר, החרקים יפלו ברשת!

כל זה קורה רק משום שהוא מאמין גדול בתכנון אסטרטגי, שיטתי וארוך טווח, ובחשיבה יצירתית קדימה.

"רשת העכביש" משולה בעיני האינדיאנים לרשת קורי החיים של כולנו – מארג קורי האור, השמחה והשלום אותה אנו טווים. הרשת של עתידנו וחלומותינו. בבסיס הטווייה הזו עומדת האמונה כי הכול אפשרי! וניתן לפתרון כמו גם ההבנה שאנו יכולים להגשים ולברוא ה כ ל בחיינו! כל דבר. כלומר, שאין באמת דבר כזה – בעיה שאין לה פתרון! יודעים למה? משום שקיימות אינסוף אפשרויות לברוא את המציאות, אליה אנו שואפים, ומאות אלפי דרכים אלטרנטיביות על מנת להתמודד, עם כל נושא או בעיה, במטרה ליצור את המציאות הזו.

 

Jumping Spider macro while hanging from its web

התמונה נרכשה מאתר Dollar

מהו מסר העכביש בזמן הזה?

זה מאד סימבולי בעיני שהעכביש הופיע אצלי במטבח (איזה גן חיות אה???) דווקא ערב תחילתה של השנה האזרחית החדשה – זמן בו כולנו טווים תכניות וחלומות לשנה החדשה, עושים מאזני ביניים בין מה שיצרנו והגשמנו ובין מה שאנו רוצים לברוא בהמשך, מחפשים פתרונות ומהלכים יצירתיים לנושאים שלא הצלחנו להתמודד עימם לשביעות רצוננו או שלא הספקנו להגשים ומחשבים מסלול מחדש.

סימבולי כי הוא בא כדי להדגיש בפנינו את חשיבותו של התכנון האסטרטגי, לבריאת המציאות שלנו, וכדי להזכיר לנו שאנחנו ישויות אינסופיות ונצחיות ושיש ביקום אינספור אפשרויות לבריאת המציאות הזו.

 

 

תמונה חינמית מכאן

דרך הווייתו זו ומבנה גופו אומר לנו העכביש שכדי שנוכל לרקום את חלומותינו ולממשם עלינו ליצור מיקוד וכוונה ושעתה הוא הזמן לכך. יכולתו המדהימה להלך על רשת הקורים שהוא עצמו טווה בצורה מאוזנת, יציבה וזריזה ולעולם לא ליפול ולהילכד בה באה ללמד את כולנו שיעור בהליכה מאוזנת ויציבה בדרכי החיים ובריאה מתוך מודעות מבלי ליפול למלכודות של עצמינו כמו אמונות מגבילות ושאר "ירקות".

הופעתו של העכביש בזמן הזה היא הזמנה מפורשת להתמקד! להכין תכנית אסטרטגית לשנה הקרובה ולתעל את האנרגיות שלנו כדי להגשים את חלומותינו וליצור את עתידנו. זהו זמן מעולה לדעתו לבחור, לתכנן וליצור את כל מה שאנו מבקשים לעצמינו ולהתמקד במציאת פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים בחיינו שנדמה שאינם פתירים.

העכביש מציע לנו להתבונן לא רק קדימה! אלא גם אחורה, על הרשתות שכבר טווינו, ולהבחין בכל הפירות המופלאים שנפלו לתוכן. להוקיר אותן ואת ההזנה שהן כבר הביאו לחיינו, לשמוח בהן וליהנות מהן…ולא לשכוח, אף לא לרגע אחד, שאנחנו ישויות אינסופיות שיכולות ליצור ולברוא את כל אשר נבחר אם רק נהיה ערים לרוחב היריעה הפרושה בפנינו.

הוא מבטיח לנו שאם נקפיד לפרוש את הרשת בחכמה ולשמור על איזון כמוהו בין מרכיבים כמו חומר ורוח, עבר ועתיד, רגש והגיון ונפעל מתוך מודעות לחוקי הבריאה לא ניפול שוב למלכודות של עצמינו.

בתחילת השנה החדשה הוא אומר לנו: "עוררו את היצירתיות שלכם והשתמשו בה כדי לפרוש אינסוף רשתות של אהבה, שמחה וחברות. שמחו ביצירות שלכםן ושל כל אלה הסובבים אתכםן. מצאו דרכים יצירתיות להגשים את מה שאתם כמהים לו ועדיין לא הספקתםן.

 

התמונה חינמית כאן

 

ולמה יצירתיות דווקא?

משום שיתכן שחלק מהיעדים שלכםן נתקעו עקב סיבות שונות ואיבדו אנרגיה והדרך הטובה ביותר, ללבות שוב את האנרגיה הזו ולהעצימה, היא דרך גילוי יצירתיות. כן…תמציאו את עצמכםן מחדש! תסכימו להאמין שיש מיליון דרכים נוספות ללדת את הדבר הזה שאתם רוצים. חפשו אותן. ואחרי שתמצאו התקדמו דרכן ואיתן ותעדו את המסע. תעדו את צעדיכםן ואת ההתקדמות שלכםן בדרך כדי שתוכלו לאחר מכן להתבונן לאחור בסיפוק ולראות איזו דרך משמעותית כבר עשיתםן, להעריך אותה ואף לראות כיצד במו ידיכםן ורגליכםן אתם פותחים אפיקים חדשים ויוצרים שינויים וחדשנות בחייכם.

 

תמונה חינמית מכאן

 

אז אם הנמלה אמרה לנו, לפני כמה שבועות, לאסוף גרגר ועוד גרגר של חול עד להשלמת המשימה שהצבנו לעצמנו בא עכשיו העכביש ומוסיף: "תעדו את הדרך. ציינו לעצמכםן את כל הגרגרים, שכבר אספתם במסע ליעד שהצבתםן לעצמכםן, ושימו לב להתקדמות. ועוד הוא אומר לנו: "תכננו. טוו את הרשת המרהיבה של השנה החדשה. בנו אסטרטגיה ליצירה ולהגשמת החלומות בשנה הזו והכי חשוב – שימו לב היטב להזדמנויות שנקרות לכםן בדרך. אפשרו להן לגלוש בחן אל תוך המרחב שלכםן…לרשת קורי האור שארגתםן. הבחינו גם ברשתות שארגתםן בשנה שזה עתה הסתיימה – שימו לב! יש שם המון פירות שנמצאים בשולי הרשת ולא הבחנתם בהם…כאלה אשר רק מחכים לגלוש פנימה ו"להילכד" בה ולצאת לאור מוגשמים ויפים.

ומעבר לכל אלה, זכרו שהנכםן ישויות אינסופיות ונצחיות שאורגות כל הזמן את קורי החיים ושכאמור אפשרויות היצירה שלכםן הן בלתי מוגבלות. ולכן, חשוב שתהיו מודעים לכך ולא תתעלמו מרוחב היריעה היקומית. אז אם לסכם א-נשים יקרים צאו והשתמשו ביצירתיות שלכםן כדי לטוות ולפרוס את הרשת שלכם. הנהיגו ונווטו את חייכםן לרמה ולתדר חדשים של יצירתיות. בטאו את עצמכםן ולמדו ממני למצוא אור ושמחה ברעיונות בהזדמנויות ובתובנות שאתםן מקבלימות מהרשת היקומית ופשוט תעשו חיים משוגעים :-).

 

אוהב אתכםן.

מאחל לכם שנה מופלאה ויצירתית עד מאד.

ממני העכביש

 

תמונה חינמית מכאן

************************************************

לפגישת ייעוץ ומיקוד איתי בנוגע לטוויית רשת היעדים שלכםן לשנת 2017, ובכל נושא ליווי להגשמה ולהגשמת יעדיכם כתבו לי  – michal@admati.com או פשוט התקשרו  – 0505294800

 

* פוסט הזה הינו חלק מפרק שלם, העוסק בסגולת העכביש, בתוך ספר העוסק בחיות הטוטם האינדיאניות ואשר יתפרסם בהמשך. כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי- דביר. אין להעתיק לשכפל או לתרגם כל חלק מפוסט זה בשום צורה או אמצעי ולכל מטרה שהיא ללא רשות בכתב מהמחברת.

 

 

תגובות

תגובות

10 תגובות

 • tamari הגיב:

  מיכלי אהובה,
  שמרתי לי את הפוסט שלך לרגע המתאים לי.
  והוא היה עכשיו….
  קראתי אותו כשהוא עלה וחיפשתי את המילים הנכונות שלי להגיב לו מהמקום שלי. ומצאתי!!
  העכביש הזה הוא לוח חזון! זה בדיוק מה שהוא עושה.
  בכל פוסט שלך אני אוהבת לקחת משפט שלך ולאמץ אותו אליי…זה המשפט שאני לוקחת מכאן והוא לחלוטין מתאר עבורי תהליך אישי של חזון והשראה וחלומות…ותוכניות….ושאיפות…ועתיד שנרצה לנו שיהיה טוב יותר וממוקד יותר..
  "הופעתו של העכביש בזמן הזה היא הזמנה מפורשת להתמקד! להכין תכנית אסטרטגית לשנה הקרובה ולתעל את האנרגיות שלנו כדי להגשים את חלומותינו וליצור את עתידנו. זהו זמן מעולה לדעתו לבחור, לתכנן וליצור את כל מה שאנו מבקשים לעצמינו ולהתמקד במציאת פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים בחיינו שנדמה שאינם פתירים"

  מעניין אבל גם בפוסט על הנמלה כתבתי לך שאני לא מסוגלת להרוג נמלים אז כך גם לגבי עכבישים. חיה מעוררת השראה.
  הקורים האלה זו יצירת אומנות פלא ממש. כמה יופי יש בהן, כמה עומקים כמה חוזק כמה עוצמה סימטריה..אך בסופו של דבר זו מלכודת…מלכודת גאונית. כך חשבתי עד שקראתי את הפוסט שלך….
  הפוסט שלך היום הסביר לי היום שזו לא מלכודת בהכרח, שזו הזדמנות!! שאפשר להסתכל על הרשת הזו ממקום של התבוננות על עצמנו, על מה שנרצה לנו , ממקום של תכנון עתידי,אסטרטגייה, ועוד כל כך הרבה דברים סימבולים וחכמים שקשורים בנו שאפילו לא חשבתי עליהם.
  עבורי העכביש הוא חזון. הוא יכול לאפשר לנו את זה להביט על הכל קדימה ממקום של חזון והתכוונוות לכל מה שנרצה לממש.
  פוסט חכם ומרתק.
  אישה חכמה ומרתקת שאת!!

 • מיכל ישראלסתם הגיב:

  מצאתי את הכתובת תזמון מושלם תודה לך!!! אתמול 1.1 נפגשתי בכבישה והיום 2.1 שוב עכביש וחיפשתי מה המסר – והוא כל כך מדויק לנקודת זמן שאני נמצאת בה עכשיו…. התרגשות והודיה גדולה בלב!!!!

 • תודה רבה על ההארה,חלמתי על אגם עכור שבו אני מתקדמת לקראת הגדה,ועכבישים קטנים מתקדמים לעברי ואני מזיזה אותם הצידה,
  כל פירושי החלומות מדברים על השלילי אך פה נפתחת דלת לחיובי לתיכנון והרצון לפרוץ החוצה.שוב תודה מעומק הלב

 • לירון הגיב:

  אני כבר יומיים ברצף פוגשת עכבישים. וזו פעם ראשונה שאני נתקלת באתר שלך, אז זה עוד יותר מרגש, כי התזמון הוא פשוט מופלא- ביום של ערב ראש השנה! כמה דיוק יש בחיים האלה, אבל דבר לא מקרי. את היית השליחה למסר שהייתי צריכה לקבל. אז תודה לך מקרב לב, שנה טובה ומלאת אפשרויות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.