פיתוח מנהלים / פיתוח עסקי וארגוני

שדה זה כולל את התחומים הבאים:

  • מנטורינג וליווי מנהלים בכירים (אימון ניהולי ועסקי)
  • יעוץ אסטרטגי לארגונים
  • יעוץ אסטרטגי להנהלות ודירקטוריונים
  • יעוץ בתחום משאבי אנוש
  • פיתוח תכניות הכשרה והדרכה למנהלים

 

מנטורינג וליווי מנהלים בכירים 

תהליכים אלה מיועדים למנהלים אשר מגיעים אלי באופן פרטי או מופנים מארגונים איתם אני עובדת.

התהליך תמיד מותאם אישית למנהל/ת וכוללים ליווי, מנטורינג, הדרכה, הכוונה ואימון. הבסיס לעבודה הוא כמובן יצירת התאמה והרמוניה בין עבודת המנהל/ת ובין תרבות הארגון ומערכות היחסים עם הממונים, העמיתים והכפיפים. אבן יסוד בעבודתי זו היא לעזור למנהלים, מעבר לנושאים הדחופים והבעיות שעולות, לראות את התמונה הרחבה של חזונם האישי ולממש אותו כשהוא בסנכרון עם החזון הארגוני (יצירת ריפוי אישי תוך התאמה בין אדם-ארגון).

מנהלים בכירים, במקרים רבים, בודדים מאד בצמרת ומוצאים את עצמם לא אחת במצב בו אין להם את מי לשתף ועם מי להתייעץ. הם לא יכולים לשתף קולגות, בשל פוליטיקה ארגונית ותחרות, לא יכולים לשתף את העובדים, מטעמים ברורים שלהם ולרוב גם לא את הממונים עליהם. יחד עם זאת, כל מנהל/ת זקוק/ה לאיש סוד אשר מכיר אותו היטב, שולט במערך הארגוני וביחסי הכוחות, מבין בניהול ארגוני ובא-נשים, וגם מומחה בתהליכי מימוש והגשמה. מומחה אשר יכול לעזור לו או לה לקשור את כל הנושאים הללו יחדיו בעולם הניהול וליצור ביניהם אינטגרציה הרמונית ע"י עריכת סדר, יצירת בנה ומתן פתרונות אפקטיביים שמביאים להתחדשות, צמיחה ופריצה קדימה לעבר השגת היעדים האישיים והארגוניים.

המנהלים מגיעים למפגשים איתי בד"כ עם דילמות או נושאים שונים שעליהם הם רוצים לעבוד. בתהליך הזה אנו "מפצחים" את הנושא/דילמה תוך לקיחה בחשבון של המשתנים המשפיעים עליה ומתוך הבנה שהיא אינה נקודתית אלא נוגעת, משקפת ומשליכה על כלל רובדי החיים של המנהל/ת. מדובר בנושאים כמו למשל תקשורת בינאישית ויחסי עבודה, קידום אישי ותכנון קריירה, עבודת פיתוח מודעות אישית וניהולית. בהמשך התהליך אני עוזרת למנהלימות לראות את התמונה הרחבה של חזונם/ן האישי ולממש אותו כשהוא בהתאמה עם החזון הארגוני. בעבודתי לאורך השנים בתחומי הניהול הארגוני מצאתי שארגונים מצליחים מורכבים ממגוון של א-נשים אשר מגשימים את עצמם! וכאשר אותם א-נשים מחוברים למהות האישית שלהם, לייעודם בחיים ולמהות הארגונית ויודעים לתרגם זאת לכדי צמיחה, התחדשות ופריצה קדימה, אזי השמיים הם הגבול! והעשייה והתוצאות המצויינות לא מאחרות לבוא. במילים אחרות, המנטורינג והאימון משולבים. כלומר, האימון הינו ניהולי ועסקי אבל תמיד הוא גם אימון אישי לחיים! משום שאין באמת הבדל בין עבודת הניהול הארגוני לבין ההגשמה האישית. שניהם שלובים זה בזה ותורמים האחד למשניהו. אמחיש למה אני מתכוונת ע"י דוגמא למקרה אמיתי מ"חדר האימונים".

לאחרונה, הופנתה אלי מנהלת בכירה ומוערכת מאד בארגון גלובלי גדול אתו אני עובדת. היא הופנתה לאימון, ע"י הממונה הישיר שלה בעזרת היחידה לפיתוח ארגוני, לאחר שקיבלה, לאורך השנים האחרונות במסגרת תהליכי הערכת הביצועים בכל שנה, משובים מהשטח (כפיפים, קולגות וממונים) שיש לה בעיה של "הקשבה" ו"פתיל קצר". בעיה אשר מעכבת את הקידום שלה, לעבר קצה הפירמידה הארגונית, וזאת למרות שנחשבה למנהלת מצטיינת וזכתה לציונים גבוהים מאד, בהערכות הביצועים השנתיות, בתחום הניהולי. התבקשתי לעבוד עימה על "הקשבה" – למדווחים לה, למנהליה, לקולגות שלה ובכלל. במהלך התהליך הבהרתי והדגמתי לה כיצד הנושא הזה של חוסר הקשבה וסבלנות עובר כחוט השני, לאורך ולרוחב כל תחומי חייה, ומעכב ותוקע אותה גם בחייה האישיים המשפחתיים ולא רק במקום העבודה. בתהליך האימון גילתה אותה בתוך עצמה כוחות מחודשים, איכויות חדשות (שלא הכירה עד כה) ורצון כן ליצור תקשורת מיטיבה עם סביבתה. היא למדה כיצד ניתן לפתח דרכי תקשורת חדשות עם הא-נשים אשר עובדים איתה בארגון, התוודעה לטכניקות לשיתוף ולפתיחות עם העובדים תחתיה,  למדה כיצד מנהלים ישיבות הנהלה אפקטיביות ומשתפות, כיצד עורכים שיחה אישית עם עובד/ת בצורה אשר רותמת אותו לשיתוף פעולה בתהליכים הארגוניים ונותנת לו תחושה ש"רואים" אותו, מקשיבים לו ומעריכים אותו. תהליך זה כלל בתוכו כמובן גם עבודת מודעות אישית והקשבה פנימית כמו גם הסכמה אמיתית ללמוד ולהשתנות מתוך הבנה שכך לא ניתן להמשיך. במהלך התהליך ובעקבות העבודה עם המנהלת היקרה הזו פרסמתי סדרת פוסטים אודות כוחה של הקשבה.

מעוניינים לקבוע פגישת אימון וליווי בתחום הניהולי והעסקי? אשמח! צרו קשר  כאן או במייל  michal@admati.com

 

יעוץ אסטרטגי לארגונים 

כדוקטור בוגרת הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטניון, עם מומחיות בניהול אסטרטגיה של ארגונים, ומתוך עבודה רבת שנים בלווי ארגונים ומנהלים בכירים בארגונים וחברות בדירקטוריונים רבים מהמובילים במשק הישראלי יש לי ידע וניסיון בייעוץ אסטרטגי לארגונים.

הייעוץ ניתן בקביעת אסטרטגיה, או כשיש צורך לעשות שינוי באסטרטגיה ובחזון, הייעוץ מתחיל באבחון, מה קיים, לאן אנחנו רוצים להגיע, זיהוי הפערים ובנית הגשרים הרלוונטים לארגון תוך התחשבות בעבודת המחקר שנעשתה.

מעוניינים בייעוץ אסטרטגי לארגונכם? אשמח שתצרו קשר במייל  doc@michaldvir.com

 

יעוץ אסטרטגי להנהלות ולדירקטוריונים

ייעוץ להנהלות ולדירקטוריון מיועד לענות על הצורך של התלבטות לגבי הדרך, כשמשהו לא מדויק בהנהלה ובדירקטוריון והם זקוקים לגורם חיצוני, איש מקצוע שימפה את הדברים וילמד לנהל אותם אחרת, בצורה מדויקת לארגון ולחזון וליעדים העסקיים ולגם לDNA הארגוני ולדברים שמקדמים ומצמיחים אותו.

מעוניינים בייעוץ אסטרטגי להנהלות ולדירקטוריונים? אשמח שתצרו קשר במייל doc@michaldvir.com

 

יעוץ בתחום משאבי אנוש 

אנשים בארגון הם המשאב המרכזי שיותר חשוב מכל דבר אחר, ולכן התפקיד של ניהול משאבי אנוש זה להיות מחובר לתרבות ולאסטרטגיה הארגונית שנקבעת על ידי הנהלת הארגון ולחבר אותה לאנשים ולתהליכי הניהול בשטח.

הייעוץ נועד למנהלי אנוש שמעוניינים בהדרכה והתמקצעות, או גם מנהלי משאבי אנוש שזקוקים ייעוץ בחיבור המחלקה לאסטרטגיה הארגונית ולתרבות הארגונית ומתוך כך ניהל משאבי האנוש בהתאמה לאסטרטגיה של הארגון.

מנהלי משאבי אנוש מגיעים אלי לייעוץ בתהליכים ממוקדים מקצועיים כמו גיוס ומיון עובדים, פרקטיקה של תהליכי גיוס ומיון ותהליכים נוספים בתחום משאבי האנוש. בנוסף, ניתן להתייעץ עימי בתחום ניהול מחלקת משאבי אנוש.

מעוניינים בייעוץ בתחום משאבי אנוש? אשמח שתצרו קשר במייל doc@michaldvir.com

 

פיתוח תכניות הכשרה והדרכה למנהלים 

ייעוץ בנייה ותמיכה באנשי הפיתוח הארגוני בתחום של פיתוח תכניות הדרכה בתחומי הניהול השונים.  כולל בניית התכנית, תמיכה בתהליך, ייעוץ בגיוס מומחים כמרצים או כאנשי מקצוע בתחום הנדרש.

מעוניינים בפיתוח תכניות הכשרה והדרכה למנהלים? אשמח שתצרו קשר במייל doc@michaldvir.com

 

הרשמה לבלוג לקבלת עדכונים ותכנים חדשים

לא בא לכם להשאיר פרטים? אין בעיה! לחדשות ועדכונים עקבו אחריי ברשתות החברתיות:
  • youtube
  • mail
  • facebook
  • linkedin