נעים להכיר

zarkorזרקור עלי

אני דוקטור לניהול מהטכניון ומומחית למדעי ההגשמה!        

מאיפה צמחתי? ומה הרקע המקצועי שלי?

כבר 30 שנה אני עוסקת בעולמות הניהול וההגשמה, מזוויות שונות, וצברתי ידע וניסיון מקצועי רב ועשיר:

 • למדתי בטכניון, לתארים שני ושלישי, בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול, והתמחיתי בתחום מדעי ההתנהגות והניהול בארגונים.
 • שימשתי כמנהלת בכירה באחד הארגונים הגדולים והמרכזיים בישראל בתחום הבריאות.
 • כיהנתי כדירקטורית במועצות מנהלים של חברות גדולות ומובילות בתחומן במשק הישראלי.
 • שימשתי כמרצה וחוקרת באקדמיה בתחומי הניהול – בטכניון ובביה"ס למנהל עסקים באוניברסיטת חיפה.
 • התמחיתי בניהול משאבי אנוש ויחסי עבודה וכיהנתי (ועדיין…) כנציגת מעסיקים בבית הדין לעבודה.
 • שימשתי ועדיין…כיועצת עסקית ואישית וליוויתי הנהלות בארגונים, מנהלים בכירים וגם אנשים פרטיים להתחברות ל"דרך המלך" של חייהם ולזיהוי "שביל הזהב" הייחודי אשר נועד רק להם.

 

באילו תחומים העשייה שלי מתרכזת היום?

עשייתי המקצועית מתמקדת בחמישה תחומי ליבה מרכזיים:

 • ליווי, ייעוץ והנחייה אישית לאנשים שחווים תהליכי שינוי בצמתים השונים של החיים לבריאת מציאות מיטבית של צמיחה והגשמה ולמימוש הפוטנציאל והייעוד האישי.
 • לימודי תודעה גבוהה וניהול אנרגיה בדרך האינדיאנית.
 • ייעוץ, וליווי של מנהלים בכירים והנהלות בארגונים למצוינות, הצלחה, פריצות דרך ומיצוי מיטבי של הפוטנציאל הניהולי והעסקי.
 • פיתוח וייעוץ להנהלות ולמנהלי משאבי אנוש.
 • כתיבת תכנים וספרים בתחומי הניהול ועולמות האימון וההתפתחות האישית.

   השביל חכם מההולך בו…trail

בהסתכלות לאחור אני מבינה היום שכל צעד בדרכי, עד כה, היה משמעותי ונשא עמו חכמה פנימית וערך משלו למרות שלא תמיד זה נראה היה כך באותו הרגע. ויחדיו כל צעדיי התגבשו להם לכדי סיפור חיים שלם ומרתק שהפך אותי למי שאני היום! סיפור שהוא הנתיב שלי ואשר ממשיך להתגלות בפניי בכל יום מחדש… מרגע לרגע.

וכמו בכל סיפור אהבה והצלחה גם אצלי הכול התחיל מתשוקה! עצומה לפצח את חידת החיים, לאהוב, לצמוח, להתפתח ולהעביר את כל האיכויות האלה הלאה כדי לעזור לעוד ועוד אנשים לגלות ולממש בהצלחה את נתיב חייהם, ליהנות מהדרך עצמה ממש כמו מהפירות שהיא מניבה, לשמוח, להגשים ולהיות בריאים.

hands    איך הכל התחיל? ומה האני מאמין שלי?

מאז שאני זוכרת את עצמי היתה בי כמיהה אינסופית להבין, לחקור ולפצח את הקשר המרתק שבין ה"ניהול העצמי" של אנשים ובין ההצלחה ומימוש הייעוד והפוטנציאל שלהם. היה לי ברור שכולנו הגענו לכאן כדי לחיות חיים שמחים, בריאים וממומשים ולהביא לידי ביטוי, כל אחד בתחומו, את המתנה איתה הוא או היא באו לעולם. ובמילים אחרות, להיות "משהו" שרק הוא או היא נועדו להיות. תמיד גם האמנתי שכל אחד יכול להגשים, וליצור כל דבר בחייו, אם רק ירצה, יזהה את הנוסחה הנכונה וידייק את דרכו לשם. מניסיוני במסע למדתי שכאשר אדם מזהה את התשוקה שלו וחי את חייו לאורה, אזי הוא מסופק וממומש..ולמה? משום שהתשוקה היא השליחות שלנו כאן. היא הדבר שאנו הכי נמשכים איליו והכי אוהבים לעשות… וכשאנו שם אנחנו פשוט חשים מאושרים ושלמים.

מתוך המקום הזה, ומהאתגרים שחוויתי בדרך, ביליתי, ימים ולילות, ב"מעבדה" הפרטית שלי בניסיונות לחקור, להבין ולקבל מענה לשאלות כמו: איך ה"מנגנון" הזה עובד? איך אדם יכול לזהות את מערכת ההפעלה שלו? מהי סיבה ומהי תוצאה? איך מדייקים בדרך למטרה? ואיך מגשימים אותה בהצלחה במלואה בצורה מודעת? כלומר, רציתי לגלות איך אני יכולה לשפר את דרכיי, לפתור קשיים ואתגרים שחוויתי בתחומים שונים בחיי, להגיע לתוצאות אותן הגדרתי לעצמי ולהגשים את חלומותיי. והרבה יותר מכך! שאפתי לפתח את הממצאים שלי לכדי מודל ושיטה מובנית וברורה על מנת שאוכל ללמד גם אחרים לעשות את אותם הדברים.

אז… קראתי ספרים ומאמרים בלי סוף, הלכתי ליועצים כאלה ואחרים, נפגשתי עם כל מי שלדעתי הצליח ו"עשה את זה", השתלמתי בקורסים ובסדנאות אצל טובי המורים, בארץ ובחו"ל, בכל נושא שנשמע לי מרתק ותורם ערך מוסף משמעותי לדרך שלי כלומר, חקרתי את הנושא הזה לעומק מכל זווית אפשרית. וכך…למדתי תטא הילינג , ביו אנרגיה, פילוסופיה אינדיאנית, ריפוי בעזרת פרחי באך, שיטת ד"ר נדר בוטו, אימון ועוד, ועוד. למעשה ניתן לומר שהקדשתי לנושא הזה את מירב האנרגיה שלי ואת מיטב שנותיי ו"הוא" מצידו גמל לי בגדול!!! התמסר אלי ונשא אותי עימו למחוזות רחוקים, מרתקים ומגוונים ולדרך מפרה ומטעינה שנמשכת עד עצם היום הזה.

mypath   הדרך שלי!

והדרך, הנפלאה הזו, הובילה אותי ללימודים ולהוראה באקדמיה, בבתי הספר הכי טובים שיש, עברה דרך תפקידי הניהול השונים אותם ביצעתי לאורך השנים בארגונים, שגם הם מן הטובים בתחומם, המשיכה בייעוץ ובליווי של אנשים וארגונים ל"ניהול האנרגיה" שלהם, התקדמה דרך פיתוח מומחיות ועבודה בתחום ניהול משאבי אנוש ויחסי עבודה במערכת המשפט ונסקה עד להתוודעות עמוקה אל עולמות הטבע המופלאים, תחומי ושיטות הריפוי והצמיחה העתיקים והחדשים וביניהם לפילוסופיה האינדיאנית שהשפיעה על דרכי מאד.
וכפי שהיא הובילה אותי – "הדרך שלי" – ללמוד ולחקור את כל אלה היא גם דחקה בי כל הזמן לעשות אינטגרציה, בין כל העולמות המופלאים שגיליתי וגידלתי בתוכי, ולפתח כלים מקצועיים וטיפוליים משולבים לטובת הכלל כלומר, היא הפצירה בי לבנות מודל עבודה סדור ולפתח מערך של כלים ומושגים כמו למשל "ניהול והנדסת אנרגיה" ומושגים אחרים נוספים אותם תפגשו כאן, בבלוג שלי, ותוכלו ללמוד ולהיתרם מהם.
כחלק מהתהליך הזה של הבנייה, ההתגבשות, הזיקוק והזיכוך דחפה אותי "הדרך שלי" בשלב מסוים גם לכתוב עליה ועלי. לספר את הסיפור שלנו לעולם! לשתף בתובנות של שתינו, להעניק השראה ולהעצים גם אחרים. וכך בשנת 2009 התחלתי לכתוב ב"קפה דה מרקר" בלוג אישי שעסק ברובו בעבודתי עם הדרך האינדיאנית ובשילובה עם העיסוק שלי בעולמות האימון והניהול. למעשה, אפשר לומר שהבלוג שלפניכם הינו המשך טבעי לאותו בלוג שנולד אז ומטרתו להרחיב את היריעה. בהמשך התחלתי גם לכתוב תכנים נוספים ובכללם ספר ב"ניהול משאבי אנוש" המיועד לסטודנטים ומנהלים בשטח אשר קורם עור וגידים ממש בימים אלה וספר על עבודתי עם חיות הטוטם האינדיאניות.

_   והיום…?

היום בעבודתי כיועצת, מאמנת ומלווה אנשים, בתהליכי ובצמתי החיים, להתפתחות וצמיחה אני משלבת בין תחומי הידע המגוונים אותם למדתי ועושה אינטגרציה בין עולמות הניהול והאימון הקלאסיים ובין עולמות ההתפתחות והצמיחה האישיים שמקורם בתרבויות קדומות כמו הפילוסופיה האינדיאנית ושיטות ריפוי אחרות.

מה שמניע אותי מבפנים זו התשוקה להמשיך להתפתח ולדייק עוד ועוד וליישם בחיי ובחיי תלמידי את הקוד המנצח לניהול מיטבי של האנרגיה שלנו וליצירת חיים שמחים, מספקים ומוגשמים…ובמילים אחרות, להמשיך לעזור לעצמי ולאחרים להגשים את כל מה שליבנו משתוקק לו ולחלוק ולשתף את העולם במתנות המופלאות איתן באנו לכאן.
ואם לסכם… אפשר לומר שהעשייה שלי מאד מגוונת ומשמחת – אני עובדת עם אנשים פרטיים ועם ארגונים. אני כותבת, יוצרת, מלמדת, מלווה, מדריכה, מכוונת ומתווה דרך. אני מאד אוהבת גם להשקיע ולהתמקצע בשוק ההון ובנדל"ן, לעצב ולשפץ בתים ובטח עוד כמה דברים ששכחתי. וזה כייף גדול להיות הכול! לגעת ולהעמיק בכל תחום ש"קורא" לי ולחיות חיים עשירים ומרתקים. מאחלת גם לכם!!!

הרשמה לבלוג לקבלת עדכונים ותכנים חדשים

לא בא לכם להשאיר פרטים? אין בעיה! לחדשות ועדכונים עקבו אחריי ברשתות החברתיות:
 • youtube
 • mail
 • facebook
 • linkedin