חבקו את הלא נודע! – טוטם הפנתר השחור

heart_shaped_earth

 

היי חברימות,

איזו תקופה נפלאה אנחנו חווים עכשיו…. נכון??? תודו!

איזה אנרגיות מדהימות מתרוצצות כאן ופורצות מכל עבר.

כמה מהר הכל מתרחש. כמה מידע חדש יורד עלינו בכל המישורים והמובנים. כמה גילויים חדשים. כמה התקדמות! כמה שינויים!

 

אז…מה בעצם קורה פה?

משהו אחר שלא הכרנו. אין ספק!

יש באוויר אנרגיה שמעיפה כל דבר, מאירה בזרקור ענק של אור כל פינה חשוכה ומאובקת, מנקה וחושפת את המקור של כל הדברים כולם. ללא יוצא מן הכלל. מחד, היא מציפה על פני השטח שחיתויות, גלים של טרור והרג אכזרי, קשיים חברתיים וכלכליים ועוד, ועוד…. ומאידך, היא מביאה עימה קפיצות ענק קוונטיות והתקדמות מטאורית במובנים ובשטחים רבים. דברים קורים יחדיו סימולטנית  – "טובים" ו"רעים" – ולרבים נדמה שאין כיוון או שלפחות לא ברור מהו הכיוון איליו אנו צועדים כאנושות. (* אני כותבת "טובים "ו"רעים" במירכאות כי אין באמת "טוב" או "רע". הכול הוא רק אנרגיה שניתנת להתמרה וע"כ אכתוב בפוסט נפרד בהמשך).

 

 

ובכלל …לעיתים נדמה גם שהחיים האמיתיים הם בכלל לא "פה" אלא עברו לרשתות החברתיות ומתנהלים בעולמות וירטואליים שונים. אנשים יושבים עם פיג'מה בבית ויכולים לשנות סדרי עולם! כמה כוח יש למדיה ולחוכמת ההמונים… כמה מהר הכול עובר ומשתנה לנגד עיננו ממש. בזמן אמיתי. בכל רגע. מה שהיה חדש אתמול הופך לישן היום …או מקסימום מחר בבוקר. הכל קורה במהירות שיא שלא היתה עוד כמותה.

 

 

 

אז…כך או כך… "טוב" או "רע"… אין ספק שמשהו אחר קורה כאן!

אין מי שלא מרגיש את זה. ז לא פוסח על אף אחד. עוצמה וזרימה שלא הכרנו עד כה.

וכולנו נסחפים עם הזרם הזה! בין אם נרצה ובין אם לאו. ולא משנה כמה ננסה לשמור על עצמינו מחוץ למשחק. לחיות בתנאי מעבדה. לא יעזור! אנחנו חלק מההוויה הכללית. כולנו אחד! משפיעים ומושפעים, ואמורים לנהל את חיינו הפרטיים באיזון, שמחה, הגשמה ומימוש גם כאשר בחוץ נראה שיש כאוס והדברים "מתפרקים". והיום זה חשוב מתמיד, משום שאנו משפיעים יותר מאי פעם על מעגלים רבים של אנשים, ולכן ישנה חשיבות גדולה לניהול חיינו באור המודעות המתרחבת דווקא עכשיו! למען הכלל.

 

 

וכן… שוב אני משתמשת במירכאות. הפעם כשאני כותבת את המילה "מתפרקים". למה?… משום שאני מאמינה שזוהי פריקה לצורך בנייה! בניה מחודשת! מהיסוד! של מבנה בריא ונקי יותר. של משהו חדש. שאיננו יודעים עוד מהו? איך הוא נראה? ואיך קוראים לו? וכן…זו לא טעות. לא התבלבלתי בכך שפעם כתבתי "התפרקות" ולאחר מכן "פריקה". בעיני זוהי בסה"כ "פריקה" של אנרגיה על מנת שנוכל להתמירה ולהפוך אותה מכזו שמחרבת והורסת לכזו שבונה משהו חדש. יפה, יפה!

 

 

ואני יודעת שכולכם שואלים עכשיו: "אוקיי…. אז איך אנחנו אמורים להתנהל בכל הכאוס הזה? ולשמור על איזון והגשמה והתפתחות ובריאות כאשר הכול כל כך לא ודאי ואנחנו לא יודעים לאן הדברים מובילים? רוחניות זה דבר נחמד אחותנו אבל מה בת'כלס? מה עם הפרנסה? הביטחון? ומה עם דעאש שרק הולך ומתפשט? ומה עם עוד, ועוד ועוד דברים שקורים ומערערים את הקרקע שתחת רגלינו? איך אפשר לתכנן משהו אם לא ברור מה ילד יום? איך אפשר לרקום חלומות? להכין תכניות ואסטרטגיות אם הכל כ"כ נזיל ולא צפוי?

 

אז חברימות יקרימות קודם כל אני רוצה לומר לכם שאתם מאד צודקימות!  השאלות שלכם ממש במקום! כי אף אחד לא יודע באמת למה לצפות ואיך לפרש ולהבין את כל מה שקורה. כולנו מנסים לעסוק רוב הזמן בתכניות ובתחזיות, לרקום אסטרטגיות ודרכי פעולה עתידיות אבל ת'כלס בסופו של יום איננו יכולים לנבא או לשלוט באמת במה שמגיע. ההשתנות סביבנו ובתוכנו היא כל כך אדירה, מואצת ואינטנסיבית והדבר שהכי יציב ובטוח כרגע בחיינו הוא ששום דבר אינו בטוח ואינו ידוע מראש יותר. העתיד בלתי צפוי…וכולנו, במידה כזו או אחרת, הולכים אל הלא נודע!  כפי ששר דני סנדרסון…

 

 

ושאלת השאלות היא איך מתמודדים עם המצב הזה?  הרי כולנו רוצים לפצח את חידת הבריאה ולהבין כיצד ליצור מציאות רצויה בחיינו? כולנו כמהים להבין איך ניתן לתכנן ולשלוט בבאות על מנת להצליח להיות שמחים, מאושרים, ממומשים.

ויותר מכך, לרבים מאתנו יש צורך לארגן את הכאוס שסביבנו ב"קופסאות" מוגדרות ידועות ומובנות. להניחן בשורה סדורה או לחלופין זו על זו ולדעת שיש חוקיות וסדר בבריאה. ולמרות כל זאת…אנו חיים באי ודאות בנושאים רבים. צריכים לקחת סיכונים כדי לצמוח ולהתקדם. להיות אמיצים כדי לעבור דרך הפחדים והחסמים שלנו ולגדול.

אז…איך עושים את זה?  איך מתגברים על הפחדים מאי הודאות? איך מנהלים את חיינו במצב בו השינוי הוא הדבר הקבוע והוודאי היחיד? איך יודעים, בכל זאת, להתכונן לקראת הבאות? כיצד, למרות השינויים הרבים, והמהירות המטורפת והלא צפויה בה הדברים קורים, אנו יכולים להתחבר ולצעוד בהתמדה בדרך האישית אותה הגדרנו לעצמינו? להתמסר לייעוד שלנו? לחזון?  לשאיפות? לכמיהות?

נשמע שלכל השאלות הללו שלכם אין תשובות ברורות נכון?

אז זהו שלא. לא לדאוג! חברימות יש תשובות לכל השאלות שלכם. ויש גם מי שיענה לכם עליהן וזו לא תהיה אני משום שיש מומחים גדולים מלומדים ומנוסים ממני בנושא הזה.

ולכן, בשלב הזה אני רוצה להעביר את שרביט הדיבור לגורם מקצועי! המתמחה אלפי שנים ב"דיני הלא נודע" והוא אשר יענה לכם על שאלותיכם. כן… גם במקרה הזה, כמו במצבים ובנושאים אחרים, אנחנו יכולים לקבל תמיכה ומידע מעשיר ומחכים מהפילוסופיה האינדיאנית ומעולם חיות הטוטם. אז בואו נציץ לשם…ונראה את מי נפגוש ומה יהיה לו להגיד וללמד. מה שבטוח הוא שעליו לא נוכל להשתמש במינוח "הכה את המומחה". מיד תבינו למה.

 

***************************************

אז…מיהו המומחה בדיני הלא נודע?

החיה אשר מתייחסת, לסוגיית ה"הליכה אל הלא נודע", היא האחרונה בסדרת קלפי הסגולה (מספר 52).

מדובר בפנתר! לא פחות ולא יותר!  ולא סתם פנתר….אלא פנתר שחור!  זה המציץ לעברנו, מאחורי השיחים, עם הפנים המאיימות והמבט המיסטי החודר והמסתורי.

 

פנתר שחור 52

 

פנתר שחור הגיח, מבין השיחים, והתייצב כאן היום הודות לשתי חברות יקרות! שהאיצו בו להגיע אלי  – יונית צוק ולירון חרט.

זה קרה בעקבות סטטוס שלירון העלתה בפייסבוק ובו מופיע ציור מדהים של פנתר שחור שהיא ציירה (להלן) יחד עם מסר המתלווה איליו. יונית חברתי (כן… זו שעזרה לי לבנות את הבלוג וגם היתה המרואיינת הראשונה שלי פה בבלוג) ראתה זאת ומיד חיברה אותי איליו ואל לירון שבין שאר כישרונותיה גם מציירת חיות טוטם. שתיהן גם יחד תיפקדו היום ממש על תקן של שליחות שאמרו לי בדרכן החיננית: "יללה מיכל תכתבי כבר על פנתר שחור בבלוג החדש שלך".

והאמת היא שבעבר, כבר כתבתי על פנתר שחור בבלוג שלי ב"קפה דה מרקר" אבל זה היה מזמן …לפני כחמש שנים. זה היה אחד הפוסטים היותר עוצמתיים שהוצאתי לאור בחיי והוא דיבר להמון אנשים. והשפיע עליהם מאד… בשל הנושא המרתק, שמייצג בעל החיים הזה, ובשל המסרים העוצמתיים שהוא נושא עימו. עד היום מצטטים מתאמנים/ות וחברימות שלי את המנטרות שלו וגם נעזרים בחייהם שוב ושוב באיכויות שהוא מביא.

בכל אופן, מסתבר שלא משנה מה היה לפני כמה שנים כי פנתר שחור מבקש להופיע היום שוב! מחדש!

"דברים התקדמו מאז שכתבת עלי" הוא אומר לי. "הגיע הזמן לעדכן את המסרים שלי ולהתאימם לרוח התקופה. נכון! המסרים והסגולות שאני נושא הינם עתיקים מאד והם האמת השוכנת בבסיס חוקי היקום. והאמת היא כמובן נצחית ולא תשתנה לעולם! אבל, יחד עם זאת, האנרגיה הפועמת בנשמת היקום משתנה ומתפתחת כל הזמן! וחיוני לעשות, אחת לתקופה, התאמה מחודשת ועדכון של ה"אפליקציה" החינמית שאני מעניק לכל בני האדם אשר חפצים ליהנות ממתנת מודעותם ההולכת ומתפתחת. ולכן, יש בפי היום, עבורך ועבור חברייך, המלצות ומסרים עוצמתיים במיוחד! שאם אמקד את מהותם בקפסולה אחת מרכזית אומר לכם א-נשימות יקרימות – חבקו את הלא נודע!!!"

המסר המתומצת הזה, של הפנתר השחור, מתקשר באופן הדוק לשאלות שהעלינו קודם בנוגע להתמודדות עם הטבע המשתנה של חיינו והמהירות והעוצמה בהן השינויים מתרחשים.

הוא בעצם אומר לנו במסגרתו שיש לנו כמה אופציות לאור המצב: 1. להמשיך לפחד ולנהל את חיינו מתוך בהלה מתמדת וכיבוי שריפות או יותר נכון להיות מנוהלים על ידיהם. 2. להתאבד. כן זו גם אופציה 3. פשוט לבטוח! בעצמינו!  ובלא נודע!  לחבק אותו חיבוק גדול!!! ולהכיל אותו. כלומר, להסכים לאמץ אל חיקנו מראש את כל מה שיגיע! את ה-כ-ל!!!…מה שמתוכנן ומה שלא. חוויות נפלאות ומשמחות כמו גם התנסויות מאתגרות וכואבות.

פנתר שחור מזמין אותנו לבחור באופציה מספר 3 ולקבל את כל הדברים והמצבים שמגיעים בברכה ובאהבה. במילים אחרות הוא מציע לנו לבטוח קודם כל בעצמינו! וזה אומר להסכים להאמין שבכל רגע נתון שיגיע לפתחינו אנו נדע מה לעשות! וכיצד לפעול. אפילו אם לא הכינו אותנו לכך מראש ולמרות שהמצב החדש, והמורכב לעיתים, הגיע ללא הוראות הפעלה. לבטוח שהכיוון בו אנו צועדים הוא רק אחד! – חיובי ו כלפי מעלה – ושמשהו הרבה יותר טוב ומואר נמצא בפתח או למעשה כבר קורה. וכל זאת על מנת שחיינו יהיו טובים, שמחים וממומשים כאן על פני האדמה.

האם המלצה כזו נשמעת לכם מוזרה? מפחידה? מרתקת? (אגב…אני בטוחה שהיום יותר מתמיד היא נשמעת "הגיונית" להרבה יותר אנשים בהשוואה לפעם הראשונה שכתבתי עליה לפני חמש שנים). אז… בואו נחקור אותה מעט… ונכיר  את הפנתר השחור על סגולותיו ומאפייניו.

 

***************************************

מיהו הפנתר השחור?

הפנתר השחור, שייך למשפחת החתוליים הגדולים, ומהווה סמל לאומץ לב תוקפנות אכזרית וכוח.  עוצמתו באה לידי ביטוי במיוחד בשעות החשיכה ובעונת החורף בעיקר הודות לגופו השחור אשר משמש לו כהסוואה טובה בזמנים הללו.

הוא אצן מעולה ומהיר. תנועותיו קלילות ומלוות בחן רב. הוא נוהג לצוד ע"י התגנבות חרישית אל טרפו ותקיפתו בהפתעה. ראייתו ושמיעתו חדות ושערותיו רגישות מאד למגע  – כל הגורמים הללו מגבירים את יכולת הקליטה הפנומנאלית שלו למתרחש בסביבתו. הפנתר השחור נוהג לשוטט לבדו במרבית הזמן ורק לעיתים מתחבר לאחרים. הוא (הזכר) נשאר עם הנקבה, לזמן קצר בלבד לאחר ההזדווגות והיא זו  שמגדלת את הגורים בכוחות עצמה.

***************************************

מיהו הפנתר השחור האינדיאני ומהן סגולותיו?

סגולתו המרכזית של הפנתר השחור, אצל האינדיאנים קשורה לצבעו אשר זוכה אצלם להערכה רבה. עבורם מייצג בעל חיים זה את החשיכה! וזו מסמלת, לפי הבנתם, את הריק! משמעות הריק יכולה להיות מצד אחד "כלום" אך באותה מידה היא יכולה להוות את הפוטנציאל לה כ ל – כל אפשרויות הבריאה וכל הפוטנציאלים הניתנים להגשמה.

להבנתם של האינדיאנים, כאשר אנו נכנסים אל תוך הריק מתוך חוסר ידיעה, התמסרות ונכונות לחוות וללמוד, אנו מתחברים למעשה לפוטנציאל האינסופי המכיל בתוכו את כל האפשרויות בכל המישורים. ולכן, האפילה לדעתם היא בדיוק המקום לחפש ולמצוא תשובות! להתחבר לכוחות האמיתיים שלנו ושל היקום!, לקבל ריפוי ולהגיע לאורה החבוי של האמת.

 

הפנתר השחור מגיע היום במיוחד על מנת להזכיר לנו להעמיק פנימה, אל הריק שבתוך עצמנו, ולמפות את אותם מקומות לא מוכרים בתוכנו שזקוקים לריפוי. הוא מלמד אותנו בנוכחותו כיצד להתייצב מול פחדינו, להתבונן ולחקור את הצללים שבתוכנו ולהתמודד עימם. סגולותיו מסייעות לנו לעבור דרך ומעבר לכל אלה ולמצוא את כוח הריפוי אשר מצוי באפלת הלא נודע.

האינדיאנים מאמינים שלפנתר השחור יש כוחות מאגיים גדולים. הוא מיטיב לרוץ, לטפס, ולשחות ומתפקד היטב בשטחים מגוונים. מסיבה זו הוא הפך לסמל של עוצמה שאין לה שיעור וליכולת לשלוט בכל המימדים. בשל מהויות נוספות שהוא מייצג, שקצרה היריעה מלהיכנס כאן אליהן, מסמל הפנתר השחור בנוכחותו את היכולת המדהימה לעבור מקיום מוגבל לחיים חדשים חסרי מגבלות.

חשוב לציין, הוא אינו מופיע רק אצל האינדיאנים כטוטם אלא גם בתרבויות רבות אחרות. בכולן הוא נושא עימו תמיד אנרגיה של שמירה לאלה שהוא בא אליהם ומסמל חיבור מחדש לכוחות האמיתיים וריפוי של פצעים מן העבר.

***************************************

 

 מיהם ה"פנתרים השחורים"? (מופיע במפת הטוטם שלהם)?

 

אנשים בעלי סגולת הפנתר השחור:

 • מתמודדים בחייהם עם אתגרים רבים הקשורים בקבלת הלא נודע – מצבי אי וודאות והתמודדות הקשורה בכניסה פנימה, אל הלא נודע שבתוכם, כדי לחקור את צדדיהם האפלים. הם נוטים להיאחז במוכר, בתפישות ובדפוסים ישנים משום שעבורם שחרור הישן כרוך במעבר דרך הפחד מהלא נודע. כשהם מסכימים לעשות זאת הם מתחברים אל עוצמות פנימיות בתוכם שלא הכירו לפני כן.
 • בעלי יכולת מחודדת של ראיית ושמיעת הנסתר. קולטים דברים שאינם נקלטים בחושים הרגילים, בנוגע לאירועים ואנשים בחייהם, וחיבור לממדים אחרים. לכן מחוברים פעמים רבות לעולמות המיסטיקה.
 • רגישים מאד למגע כמו שערות הפנתר. חושניים מאד וחווים את גופם באופן מאד עוצמתי.
 • מסוגלים לבצע מגוון משימות, על פי בחירתם, ע"י שימוש ב"שרירים" שונים – בין אם פיזיים מנטאליים על חושיים או רוחניים. זאת בדומה לפנתר שיש לו יותר מ – 500 שרירים וולונטריים אותם הוא יכול להפעיל כרצונו.
 • אוהבים להתבודד כמו הפנתרים.
 • פועלים בשקט למען השגת מטרותיהם! הם לא יתעמתו חזיתית עם מישהו שמעורר את כעסם אלא יהיו סבלניים וימתינו לרגע שבו יהיו מספיק קרובים כדי להשיב לו כגמולו ו"להכות" בו חזק.

***************************************

 

מהם מסריו של הפנתר השחור בזמן הזה?

פנתר שחור בחר להופיע כאן היום, בעזרתן האדיבה של לירון ויונית, כדי להמליץ לכולנו לקבל את הזמנים המיוחדים הללו על כל החוויות, המתנות והאתגרים שהם נושאים בחובם בברכה ובחיבוק גדול!

הוא בא לומר לנו שאין באמת סיבה לדאוג לעתיד לבוא שכן… אנו חיים בהווה! וגם אם נדאג זה לא ממש ישנה את מה שבאמת יקרה. להיפך! אם נקדיש את האנרגיה שלנו כדי להפוך את הרגע הנוכחי להכי טוב שיש כך יתווספו להם עוד ועוד רגעים שכאלה לכדי עתיד מושלם!

 

 

נוכחותו באה גם להזכיר לנו שנכון יהיה לכולנו להתעמת עם החששות הכרוכים בהליכה אל הלא נודע! וזה אומר להסכים להרפות מהפחדים בנוגע לעתיד (שכן, הם מתפקדים על תקן של חסמים המעכבים את דרכנו למימוש והגשמה) ולהיות מוכנים לעבור דרכם. משמעות הדבר היא למעשה ללמוד לסמוך על תהליך החיים ועל המסתוריות המתגלה בהדרגה בחיינו, לזרום עימם ולבטוח ברעיון שאיננו אמורים להבין כרגע את הכול. אפשר לעשות זאת ע"י התחברות לאמונה שכל מה שקורה הינו לטובה ואינו מקרי! "אם תעשו כן" אומר לנו הפנתר "החיים שלכם כבר ייצרו את עצמם לתהליכים ולתוצאות הרצויות לכם…. שכן, האמונה והכוונה הן בסיס כל הדברים".

 

רקע למסרים – משמעות הזמנים בהם אתם חיים

כרקע למסרים שהציג לעיל מבקש הפנתר להסביר ולהאיר לנו עתה מנקודת מבטו – מהי משמעות הזמן בו אנו חיים עכשיו ומהי מהות החוויות אותן אנו חווים כעת?

להבנתו, חלק מכוונת הטרנספורמציה (שהיא כבר מילה צרה מלהכיל את מה שקורה כאן בזמנים הללו. אין ספק שצריך להמציא מילה חדשה גדולה יותר. למישהו יש רעיונות? ) שמתרחשת פה בעוצמה הולכת וגוברת מתחילת 2015 כוללת שבירה של מבנים, דפוסים והרגלים. מטרתה לסייע לכולנו להעיף מעל ההגה את הטייס האוטומטי בעזרתו התרגלנו להתנהל במובנים ובאופנים רבים וליצור "סדר" חדש שעוד לא היה כמותו על פיו ננהל את חיינו.

"כפי שכולכם נוכחים" אומר לנו הפנתר השחור… "בזמן הזה שום דבר כבר לא מובן מאליו ! והכל הופך להיות לא צפוי – גם אתם וגם סביבתכם. בטח חלקכם, המודע יותר, שמו לב שלאחרונה אתם כבר לא מגיבים ומתנהגים רוב הזמן כפי שנהגתם לעשות באופן עקבי בעבר. וכשאתם מתבוננים בעצמכם מהצד אתם מגלים דברים בעצמכם אשר חדשים גם עבורם. בטח שמתם לב שבחלק ממערכות היחסים או ההתנהגויות האמונות הדיעות של עצמכם הגעתם לדד-אנד. כאילו משהו מת ומשהו אחר עוד לא נולד. מין חלל שכזה שנוצר. ומשום מה זה לא מפחיד ואפילו מסקרן…אבל עדיין לא ברור לא לאן כל זה לוקח אתכם.

ההסבר למופעים הללו הוא מאד פשוט. כולכם בהשתנות! לא רק הסביבה שלכם. ואתם משתאים לנוכח גילויה"אני החדש" שאתם אשר לא מפסיק להשתדרג כל הזמן! פתאום אתם שמים לב שאנשים באים אליכם בטענות שאתם לא עקביים. שאינכם נאמנים עוד לכל מיני דברים שאמרתם בעבר. שאי אפשר לסמוך עליכם שתנהגו באופן עקבי כפי שנהגתם בעבר. וזה הרבה פעמים מקומם אתכם האמירות הללו אבל בלבכם פנימה אני יודע ואתם יודעים שהם צודקים. אתם חשים שאתם משתנים אבל עדיין לא מבינים בדיוק מה קורה כאן לאן זה הולך ואיך להסביר את מה שאתם חשים במילים.

אז… אגלה לכם יקירימות שהמקור להשתנות הזו הוא החתירה לחירות של הנשמה! כולם רוצים חופש! לא רוצים יותר "לעבוד" יותר אצל אף אחד! (גם אם זה הילדים, בן או בת הזוג) חשים צורך פנימי עז לחוות חוויות חדשות ומעצימות ולבחון רעיונות, חוקים ונקודות מבט באופן מחודש. לא מוכנים לקבל אף אמת של אף אחד כמוחלטת. לא מסכימים לרצות יותר את סביבתם וכמהים להשיל מעליהם את "עצמם" הלא מעודכן  ולהתחדש. כל התהליכים הללו דורשים מכם לזרוק לפח "צדקנות" "שיפוטיות" ועוד כל מיני דעות והתנהגויות כאלה ואחרות.

אתם כבר לא מוכנים ללכת לליל הסדר אצל הדודה שרה רק כי כל המשפחה מצפה שכך תעשו או לטפל בנכדים האהובים שלכם, ביום שלישי אחה"צ, במקום לשחק ברידג' עם חברים למרות שהילדים שלכם יגידו שאתם הורים לא טובים. ואלה כמובן רק דוגמאות קטנות הבאות להמחיש לכם את העובדה שכל אחד ואחת מכם עושה בזמן הזה בחייו צעדים כאלה ואחרים במטרה לצאת מהמשבצת בה חי/ה עד כה ולהתרחב ולגדול אל החופש האישי.

 

 

ונכון…זה מאד מפחיד! המון אנשים מתים מפחד ומרגישים שזהו אתגר עצום עבורם! אבל החדשות הטובות הן שההישארות במשבצת כבר אינה אפשרית יותר בזמן הזה. למעשה אתם יכולים לבחור בין למות בתוך המשבצת מחוסר אוויר והזנה  (ובטח שמתם לב שרבים מאד בוחרים באפשרות הזו ונוטשים את "משחק החיים" בשלב הזה) או להסכים להיות אמיצים ולהוציא רגל אחת ממנה בזהירות ומיד אח"כ את הרגל השנייה ואת כל הגוף. להסכים להסתכן בהפרת הנורמות והציפיות של כולם ולהיווכח ששום דבר נורא לא קרה! אלא בדיוק להיפך! המון אנרגיה השתחררה מהמאבק ומהסבל  ("פריקה"…זוכרים???) והיא יכולה להיות מופנית לבניית העולם החדש שלכם. זה הבריא, הנקי והמקדם והמשודרג.

 

 

אז…מה בעצם קורה פה? אתם בטח שואלים. מה קרה שהמשבצת כבר כל כך צרה מלהכיל את מי שאתם? ואין לכם ברירה אלא רק לפרוץ את גבולותיה?

והתשובה לכך היא….שמה שקרה וקורה ויקרה, ביתר שאת, הוא שמודעות חדשה יורדת עליכם באופן אינטנסיבי מאד מאז סוף 2012. זהו מטר של אנרגיה אשר מתגלמת למעשה בכל דבר ועניין שבחייכם. בכל התחומים. היא נמצאת בכל מקום – באוויר שאותו אתם נושמים, באור השמש המוקרן על המזון אותו אתם מגדלים ואוכלים, זורמת בגופכם ובמערכות היחסים שלכם.

רובכם עדיין לא יודעים איך לאכול אותה (או יותר נכון איך להכיל אותה ולהתמזג עימה) ופוחדים ממנה. וזה די מובן כי מדובר במודעות פורצת גבולות. ולא פשוט לכם איתה. אז אתם מגיבים אליה בהתעלמות או דרך מאבק. מנסים לשלוט בה ולדכא את ה"כוח החדש" והמיוחד המתעורר בתוככם ומבקש ביטוי. אתם עושים זאת  ע"י חזרה להרגלים הישנים והקפדה עליהם יותר מתמיד או על ידי היסחפות להתמכרות כזו או אחרת -סקס, אוכל, עבודה, אינטרנט וכד'. אבל זה לא באמת עוזר לכם. להיפך! זה רק מתסכל אתכם וגורם לכם להרגיש שהכל תקוע. שאין תזוזה. שהגעתם ל"דד אנד" – לסופה של הדרך במובנים רבים (זה יכול להתבטא במערכת יחסים, מקום עבודה ועוד ועוד) ושאתם חייבים להלחם עם זה. והתהליך הזה מתיש אתכם, מרוקן אתכם מאנרגיית חיים ומביא לאיבוד הקשר שלכם עם השמחה והיצירה בחייכם כלומר, עם המקומות המטעינים אתכם וגורמים לכם לסיפוק.

 

על מנת להמחיש את הרעיון אומר שאתם, במובן מסוים, כמו אדם שהתעורר זה עתה משינה ארוכה ונעמד מול המראה בחדרו, מתבונן ומחפש בה את עצמו! אבל…הוא לא מזהה מה שהוא רואה! יודעים למה?

כי המראה כבר לא משקפת לו את מי שהיה בעבר! אלא את מי שהוא היום! "אני חדש" שהוא עדיין לא מזדהה איתו. ולכן רובכם, כמו אותו אדם, מתבוננים במראת חייכם ושואלים: " מי זה? מי זו? מה הוא/היא עושה?" לפעמים אתם שמחים עם מה שאתם מגלים ומתרחבים ולעיתים נבהלים ומתכווצים ממה שנקף ממנה. וזה כל הזמן משתנה מה שקורה ב"תוך" המראה הזו.

 

 

אז מה שבעצם קורה הוא שכולכם משתנים כל הזמן. כל אחד ואחת בקצב שלו/שלה. משחקים עם האנרגיה החדשה, בוחנים אותה ואת גבולותיה, כמו ילדים קטנים שמגלים עולם! אתם נמצאים בתוך ריק מסוים עכשיו שבו ישנה הרבה אנרגיה שעדיין לא ניתן לנתב אותה להגשמה חומרית. ובמילים אחרות אתם ניצבים כעת מול מראה ריקה שאינה משקפת דבר. לא רואים כלום רק את החלל שאין לו צורה אבל הוא המקור לכל מי שאתם. וזה מאד מבהיל כי התחושה היא של איבוד שליטה ועמידה בפני הלא ידוע. אי אפשר באמת לתכנן כלום. וזהו מצב קשה ולא מוכר עבורכם שמאלץ אתכם להתחיל לתפוש את עצמכם ואת העולם כולו בצורה חדשה ושונה.

 

ולא אעזוב אתכם בלי סיכום והמלצות ועוד כמה סוכריות

אז…חברימות יקרימות….קראו את המסרים שלי שוב בסבלנות, קבלו אותם באהבה ורוצו ליישמם!

וזה אומר שתרשו לעצמכם להפסיק לדאוג, לקבע ולתכנן כל צעד בדרככם וזאת למרות ועל אף כל מה שמתרחש מסביב. שחררו את עצמכם מהנחות מוקדמות ומציפיות. כן…יהיה זה נכון עבורכם לעשות חשיבה ותכנון כולל קדימה ולהגדיר את הנתיב המקרב אתכם לחזון חייכם… אך יחד עם זאת הקפידו גם לשמור על הקשבה למה שקורה סביב, על פתיחות לדרכים חדשות ומתקדמות ולאפשרויות מדהימות נוספות שכל הזמן מציגות את עצמן ומתגלות בפניכן. שמרו על אופטימיות נצחית ולא משנה מה, על גמישות מחשבתית ורוחנית ועל השתנות תוך כדי תנועה. כל הזמן! בכל רגע נתון!

"לכן א-נשימות", בצעו כל הזמן עדכונים, התאמות ושדרוגים היכן שחייכם מבקשים זאת. חיו מתוך תכלית של נתינה ותרומה ללא תנאי לסביבה ושל מימוש המתנות איתן באתם לעולם למען רווחת הכלל. צעדו בכל רגע ברוח הלב והאמת ושאפו, כל הזמן עוד ועוד, להגברת המודעות שלכם למען תוכלו לנווט את מושכות חייכם ולהתקדם במהירות משמחת אל עבר הגשמת כמיהותיכם וחלומותיכם.

וגם כאשר מופיעות בפתחיכם התנסויות מאתגרות התבוננו בהן והכילו אותן. דעו שהן באו כדי ללמד אתכם משהו על עצמכם מתוך מטרה לסייע לכם להתפתח, לצמוח ולהתקדם במסעכם עלי אדמות. האמינו שכל נפילה או רגרסיה הינה מופע הבא לחבר אתכם לראייה מדויקת יותר של המציאות בה אתם חיים ולסלול עבורכם את הדרך למדרגה הבאה…זו הגבוהה יותר".

כן…אלה הם הקווים המנחים חברים וחברות! – המצפן הפנימי אשר יביא אתכם תמיד לחוף מבטחים. למי שאתם!

וכאשר תמצאו את עצמכם מבולבלים, פוחדים מבדידות או מסיכון כלשהו…הבינו שרגשות אלה הם נחלת הצללים שלכם. ואז מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לצלול פנימה אל תוך הדממה הריקה שבקרבכם…אל המרחב הכי בטוח, מוגן ומזין עבורכם ולקרוא לי כדי שאבוא לחזק אתכם. ומתוך המקום הזה שלחו את הצללים שלכם לעזאזל!!! שחררו כל רגש של חוסר נוחות ומגבלה וסרבו לכופף את נשמתכם לטובת מנגנוני הכחשה, צידוקים, או תרגילים מנטליים כאלה ואחרים. זכרו שהפחד מ"מה יהיה" תמיד מפריע ליהנות מהרגע הנוכחי…ומתנת החיים היא ההווה".

***************************************

עד כאן חברים וחברות דבר הפנתר השחור! ואם אתם לא מאמינים ב"לדבר"עם חיות ולקבל מהן עצות אז אני רוצה להפנות אתכם לעולם הקואצ'ינג אותו כולכם מכירים היטב כדי שתלמדו מה יש לו לומר על הסוגיות שדנו בהן כאן.

אם נניח לרגע את עולם הטוטמים בצד ונתחבר לעולם הרציונאלי של תחום האימון (coaching), בו אני פועלת כבר שנים רבות, אומר לכם יקרימות שיש באמתחתכם, כבר ברגע הזה, את כל היכולות והכלים הנדרשים על מנת להתמודד בהצלחה עם כל האתגרים שמגיעים.

אחת מהנחות היסוד המרכזיות, בעולם האימון, מושתתת על ההבנה שכל אדם הינו שלם! כלומר, יש בסל המשאבים שלו את כל מה שהוא צריך על מנת לממש את מטרות חייו בהצלחה. כל שעליו לעשות הוא להיות מודע למשאבים אלה, המקדמים אותו לעבר הצלחה בחייו (מכונה בעולם האימון: "אסטרטגיית ההצלחה של האדם"), ולחזקם! כמו כן עליו להכיר גם במגבלות החוסמות אותו (המופיעות בצורת פחדים ומערכות אמונה שגויות) והמכשילות אותו בדרכו להצלחה (מכונה בעולם האימון: "אסטרטגיית הכישלון של האדם"), להתמודד עימן ולנטרל אותן בדרכו למימוש עצמי. וכל היופי שזה בדיוק מה שהפנתר השחור עוזר לנו לעשות. הוא מלמד אותנו להתחבר לכוחותינו ולעוצמותינו העמוקים ביותר ולהתעמת באומץ עם הפחדים, החוסמים אותנו, וכל זאת במטרה להירפא, להתחזק ולהתממש בהצלחה!

וכל זה חברימות  לא מפתיע אותי בכלל כי אני גיליתי כבר מזמן שחיות הטוטם מדברות קואצ'ינגית. ומי שלא קרא עדיין את הסיפור הזה אני ממליצה בחום להציץ ממש כאן.

 

***************************************

ועכשיו … לאור כל האמור לעיל פנתר שחור מזמין את כולכם בזמן הזה להיכנס פנימה, להתבונן, לחקור, לבחון ולנטר על בסיס קבוע את מחשבותיכם, רגשותיכם ומערכות האמונה שלכם. להתחבר תמיד לתדרים של שפע, שמחה, אהבה והנאה ולבטוח! פשוט לבטוח בעצמכם ובנתיבי החיים ולדעת שאתם צועדים למקומות הכי טובים שיש.  והפלא ופלא תטוו את התדרים הללו בנשמתכם וזה גם מה שתקבלו בחייכם! זה יהיה התדר של הדברים/אנשים שתפגשו במציאות שלכם. ונכון, לא תמיד הכול יהיה קל וורוד. יהיו גם קשיים ואתגרים. אבל ככה זה בבית ספר לא? לומדים! עושים עבודה ומתפתחים.

וכפי שאתם יכולים להתרשם, מדמותו המאיימת של הפנתר השחור.. יש לגילויים ולמסרים שהוא מביא מחיר! במילים אחרות, הוא מצפה שנשתמש במסרים שלו! שניישם! משום להבנתו, כשאדם רוצה לגלות את עצמו ידיעה בלבד אינה מספיקה! עשייה נדרשת גם כן! תמיד!

אז…הקשיבו למסריו ועשו את מה שנדרש!!!

ואם עדיין קשה לכם עם הרעיונות שהוא מביא, או שיש בכם התנגדות כלשהיא, או שאתם פשוט מתים מפחד מהעתיד לבוא… שננו בלבכם את המסר שלו ופזמו יחד עם דוריס דיי (בשיר שלהלן) את המילים שאמא שלה אמרה כבר מזמן לפני ה מ ו ן שנים – "Que Sera Sera" – ובעברית פשוטה חברימות – מה שיהיה יהיה! כי ה כ ל לטובה!

 

שבוע טוב!

וימים יפים!

 שלכם באהבה רבה,

מיכל

***************************************

מקורות

 1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.
 2. טד אנדרוס 1999,  שפת החיות הוצאת אור- עם.
 3. המסרים של זהר.

©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי- דביר©

תגובות

תגובות

6 תגובות

 • אילנית שובל הגיב:

  הפנתר חברי משכבר הימים,
  לחבק את הלא נודע היא דרך שאימצתי בעזרתך, מיכל, והיא משרתת אותי נאמנה בשנים האחרונות.
  כמה טוב , שפע, צמיחה ואהבה קבלתי ואני ממשיכה לקבל בזכות הפנתר והחיות האינדיאניות האחרות.
  ממליצה בחום לאמצו לחיק כל אחד ואחת

 • תמר ליבס הגיב:

  מיכל קראתי בשקיקה כל פסקה והצטערתי שנגמר.
  הפוסט שלך מדבר אל ועל כל אחת ואחד מאיתנו בדרך זו או אחרת. קראתי אותו וכל פסקה הנהנתי עם הראש לחיוב, להבנה ולקבלה של מה שכתבת. התחברתי מאוד.
  השארת לי המון חומר למחשבה, תובנות, עידוד וצידה לדרך מסקרנת/מורכבת שאני נמצאת בה כרגע. הייתי מאוד זקוקה למילים האלה השבוע. אז תודה מעומק ליבי.

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   תודה רבה תמרי יקרה.
   שמחה על ההיכרות ביננו ועל הגילוי של הבלוג המקסים שלך.
   אין לי ספק שעוד נצטלב בהמשך.
   באהבה רבה,
   מיכל

 • Yamragua הגיב:

  שלום למיכל,

  ראשית,תודה גדולה על ההשקעה.
  נושא מעניין שבהחלט תורם להתבוננות פנימית.
  יופי,שוב..

  והעיקר,לא לפחד כלל.
  *ממשיך לקרוא אותך בהנאה

  לימים של אור

  • ד"ר מיכל אדמתי הגיב:

   תודה אוהדי…
   שמחה שמעניין לך ומהדהד אצלך.
   אתה תמיד אורח של כבוד אצלי כאן ובכלל.
   נשיקות ושבת טובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.